Środki na szkodniki

Odstraszacz myszy. Odstraszacz gryzoni Multiple Pest Repeller 360. (4250019115370) 105 zł ZOBACZ Skuteczność działaniaUltradźwiękowy odstraszacz nietoperzy, kun i myszy 3D COMBOSONIC Stereo Wave Pestrepeller zabezpiecza wnętrza o dużej kubaturze dochodzącej do 1700 m3. - postępowa budowa 3 głośników - 3 tryby działania: 30-45 kHz, 21-33kHz i 13-23kHz- Ultradźwięki rozchodzą się równomiernie gwarantując działanie we wszystkuch kierunkach - do okoła urządzeniajeszcze do góry. - 3D COMBOSONIC sprawdza się wyśmienicie jako odstraszacz nietoperzy wypełniając odstraszającym sygnałem całe pomieszczenie. Odstraszanie ultradźwiękami to nowoczesna metoda odstraszania, która wyróżnia się wysoką sprawnością na tle innych metod walki ze szkodnikami, przy czym należy zwrócić uwagę na fakt iż ultradźwięki są niesłyszalne poprzez ludzi. Bezpieczny dla odstraszanych zwierzątOdstraszacz nietoperzy 3D COMBOSONIC jest urządzeniem bezpiecznym i nieszkodliwym dla odstraszanych zwierząt. Urządzenie emituje ultradźwięki o wysokiej częstotliwości które działają na słuch nietoperzy - ich najważniejszy zmysł powodując dezorientację. Nietoperze w rezultacie unikają miejsca gdzie urządzenie zostało użyte. Odstraszacz ultradźwiękowy emituje ultradźwięki w przedziale od 13.000 Hz do 45.000 Hz, emitowane ultradźwięki mają zmienną częstotliwość dzięki temu zwierzęta nie są w stanie się do nich przyzwyczaić. Ludzkie ucho słyszy dźwięki w górnej granicy około 20.000 Hz, dźwięki emitowane przez odstraszacz na nietoperze pozostają poza słyszalnością człowieka. Emitowane ultradźwięki nie kolidują z działaniem telewizji, radia, nie mają wpływu na pracę elektronicznych systemów antywłamaniowych, detektorów ognia i dymu, symulatorów serca, aparatów słuchowych i innych sprzętów elektronicznych. Zasięg działania Elektroniczny odstraszacz nietoperzy pozostał wyekwipowany w trzy przestrzenne głośniki o szerokiej projekcji fal ultradźwiękowych. Dzięki wyposażeniu urządzenia w pionowy głośnik umieszczony na szczycie pokrywy emitowane utradźwięki mogą odbijać się od sufitu. Uruchamiając urządzenie należy pamiętać o tym by nie było ono kładzione bezpośrednio na wykładzinach i miękkich powierzchniach - absorbują ultradźwięki. Odstraszacz ultradźwiękowy 3D Combosonic nie powinien być ponadto przysłonięty przez wszystkiego typu meble itp. Należy pamiętać o fakcie iż ultradźwięki nie przenikają przez ściany murowane i strop betonowy, nie przenikają więcej jak przez jedną warstwę płyty gipsowej. właściwości- nowoczesna metoda odstraszania ultradźwiękami,- 3 głośniki zezwalające wypełnić ultradźwiękami całe wnętrze,- 3 tryby działania (A,B,C)- efektywnie odstrasza nietoperze,- jest w stanie zabezpieczyć pokój o kubaturze do 1700 m3,- śladowy pobór prądu wynoszący 1.5 W. © odstraszanie. Wszelkie Prawa opatentowane. All Rights Reserved.
 • Producent LEAVEN
Wielka kula tłuszczowa dla ptaków. Pokarm dla ptaków, duża pyza 500g 4,99 zł ZOBACZ Walec tłuszczowy. Pokarm dla ptaków, sikorek w postaci walca 500g Walec tłuszczowy dla ptaków to bogaty w tłuszcze i wysokiej jakości ziarno wysoko energetyczny pokarm, który pozwoli przetrwać zimę. Dlatego pokarm tłuszczowy dla ptaków to produktywny sposób na dokarmianie ptaków zimą. Z czego wytwarzany jest walec tłuszczowy dla ptaków? Tłuszcz zwierzęcy (łój wołowy) starannie mieszany jest z ziarnami zbóż. To niezwykle bogate w kalorie źródło zapasów energetycznych na zimę w czasie niedoboru naturalnego pokarmu. Walec tłuszczowy sprawdza się jako pokarm dla sikorek i innych śladowych dzikich ptaków zimujących w Polsce. szczególnie prawidłowy zimowy pokarm dla małych ptaków niewiele znaczące ptaki z ochotą korzystają z pokarmu z tłuszczem. To doskonały sposób dokarmiania dzikich ptaków gdy nie posiadasz karmnika. Starczy zawiesić walec dla ptaków na drzewie. Silnie skompresowany pokarm dla praków nie rozpada się na mrozie i nie topi się choćby w pełnym słońcu do temperatury +40ºC. - rewelacyjny pokarm dla sikorek i innych minimalnych, dzikich ptaków- najkorzystniejsza forma podania pokarmu dla ptaków gdy nie posiadasz karmnika- cenne źródło zapasów energetycznych w czasie niedoboru naturalnego pokarmu. - odpowiedni pokarm dla ptaków na zimę, nad wyraz w okresie przymrozków i silnych mrozów. - nie ulega roztopieniu ponadto przy ekspozycji na słońcu do temperatury +40ºC! © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa opatentowane. All Rights Reserved.
 • Producent Odstraszanie
Budka lęgowa dla Szpaka, Jerzyka, Kowalika, Krętogłowa Typ B Premium 94,95 zł ZOBACZ artykuł: budka lęgowa dla Szpaków, Jerzyków, Kowalików, Krętogłów typ B Premium. wymiary: wysokość 41 cm, szerokość 19 cm, długość 19, średnica otworu wlotowego 47 mm, grubość desek 2 cm. WAGA: 3,5 kg. KOLOR: naturalny, cydr, ciemny orzech, zielony. GATUNKI ZASIEDLAJĄCE: Szpak, Jerzyk, Kowalik, Krętogłów, Sikorka czubatka, Mazurek, Pleszka, Wróbel, Sikorka bogatka. OPIS artykułu: Budkę lęgową rodzaju B należy montować na wysokości od 3 do 5 metrów, na pniach drzew, budynkach czy również słupach. Należy pamiętać, żeby budka nie była wystawiona na długotrwałe i bezpośrednie działanie promieni słonecznych (unikamy konstrukcji skrzynki otworem wlotowym w kierunku południowym). Widoczne jest ponadto, aby w pobliżu otworu wlotowego nie znajdowały się żadne gałęzie, mogące służyć jako podparcie dla drapieżników (koty, kuny, czy sroki mogą sięgnąć z takiej gałęzi do wnętrza budki i splądrować lęg). Głównym gatunkiem zasiedlającym ten wariant skrzynki jest szpak (ale także: kowalik, dudek, pleszka, bogatka, krętogłów, jerzyk, wróbel i mazurek). Zajmuje on najchętniej budki w pobliżu rozległych terenów otwartych: pól, łąk, nieużytków. Unika natomiast zwartych kompleksów leśnych. W przeciwieństwie do budek dla sikor, model ten można rozwieszać w stosunkowo niewielkich odległościach od siebie, ponieważ szpak żeruje z dala od dziupli i nie broni rewiru wokół Oczywiście należy zwracać uwagę na bogactwo siedliska i na terenach zasobnych w pokarm, zagęszczenie może być obszerniejsze aniżeli w siedlisku jednolitym i ubogim. Jednak montaż 2 budek na jednym drzewie prowadzi do tak zwanego wielożeństwa, które sprawia obniżenie ilości wychowywanych młodych. Czas realizacji zamówienia na budkę wynosi około 3-4 dni robocze. © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa chronione. All Rights Reserved.
 • Producent Odstraszanie
Budka lęgowa dla Sikorki, Muchołówki Typ A1 Eco 67,95 zł ZOBACZ produkt: budka lęgowa dla Sikorek, Muchołówek rozmiary: wysokość 34 cm, szerokość 15 cm, długość 15, średnica otworu wlotowego 28 mm, grubość desek 2 cm. WAGA: 3 kg. KOLOR: drewno bez warstwy impregnatu. GATUNKI ZASIEDLAJĄCE: Muchówka żałobna, Sikorka czubatka, Sikorka modraszka, Sikorka sosnówka. OPIS towaru: Budkę lęgową rodzaju A1 należy wieszać na wysokości od 3 do 5 metrów, najlepiej na pniach drzew. Należy pamiętać, by budka nie była wystawiona na długofalowe i bezpośrednie działanie promieni słonecznych (unikamy montażu skrzynki otworem wlotowym w kierunku południowym). Istotne jest w dodatku, żeby w pobliżu wlotu nie znajdowały się żadne gałęzie, mogące służyć jako podparcie dla drapieżników (koty, kuny, czy sroki mogą sięgnąć z takiej gałęzi do wnętrza budki i splądrować lęg). Przyjmuje się,znikomy odstęp między budkami typu A1 dla sikor tego samego gatunku, powinien wynosić 20 – 30 metrów. Wszystko zależy jednak od bogactwa środowiska naturalnego, a tym samym jego zasobności pokarmowej. Im bardziej różne środowisko (drzewa liściaste, dużo krzewów, zbiorniki wodne, polany i inne), tym więcej gatunków ptaków i większe zagęszczenie lęgowe przypadające na jednostkę powierzchni, co zezwala na montaż większej ilości budek typu A1. Model budki A1 (średnica wlotowa 28 mm) został tworzony z myślą o stworzeniu adekwatnych warunków do lęgów dla najmniejszych dziuplaków (sikorka modraszka, sikorka sosnówka, inne niewielkie sikory, muchołówka żałobna) wypieranych ze skrzynek lęgowych o pokaźniejszych otworach poprzez bezsprzecznie silniejsze gatunki ptaków, jak: wróbel, sikora bogatka, czy mazurek. Poprzez tak niewiele znaczący otwór wlotowy wymienione gatunki zwyczajnie nie są w stanie się przecisnąć (ale zdarzają się wyjątki).Przyjmuje się, że przy konstrukcji większej ilości budek, na 3 (5) skrzynki lęgowe rodzaju A (średnica otworu wlotowego 33 mm) powinna przypadać maksymalnie 1 budka typu A1 (28 mm). Czas realizacji zamówienia na budkę wynosi około 3-4 dni robocze. © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa chronione. All Rights Reserved.
 • Producent Odstraszanie
Budka lęgowa półotwarta dla Kopciuszka, Kosa, Pliszki, Strzyżyka, Rudzika Typ Kopciuszek 69,95 zł ZOBACZ towar: budka lęgowa dla Puszczyka, Gągoła, Kawki, Krzyżówki wariant Kopciuszek. wymiary: wysokość 20,5 cm, szerokość 16 cm, długość 16 cm, średnica otworu wlotowego 50 x 120 mm, grubość desek 2 cm. WAGA: 2,15 kg. KOLOR: naturalny, cydr, ciemny orzech, zielony. Na specjalne zamówienie możliwość zastosowania w dodatku innych odcieni. GATUNKI ZASIEDLAJĄCE: Kopciuszek, Kos, Pliszka siwa, Strzyżyk, Rudzik. OPIS produktu: Z uwagi na fakt, że jest to budka półotwarta i prawdopodobieństwo wybrania jaj, a także piskląt poprzez drapieżne ssaki ( kot, kuna) z jej dachu jest niezwykle wielkie (w porównaniu ze skrzynkami zamkniętymi), zaleca się zawieszanie jej na ścianach budynków i murów, których gładka powierzchnia uniemożliwia wspinanie się opisywanych drapieżników. też z tej przyczyny odradza się rozwieszania tego modelu na drzewach. Jeśli chcemy aby budka została zajęta poprzez kopciuszka, pliszkę siwą, czy też muchołówkę szarą powinniśmy ją zawiesić na wysokości około 3 – 4, w miejscu z wolnym dostępem do gniazda. Natomiast jeśli skrzynka ma służyć strzyżykowi albo rudzikowi należy ją zamontować na wysokości do 1 metra w miejscach poprawnie osłoniętych. Odległość między budkami dla wszelkich wymienionych gatunków: 15-30 metrów.Czas realizacji zamówienia na budkę wynosi około 3-4 dni robocze. © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa chronione. All Rights Reserved.
 • Producent Odstraszanie
Dźwiękowy odstraszacz ptaków Birdchaser. Odstraszacz na ptaki. 164 zł ZOBACZ Birdchaser - najkorzystniejszy dźwiękowy odstraszacz ptaków w swoim przedziale cenowym!Odstraszacz ptaków Birdchaser efektywnie płoszy takie ptaki jak: wróble, szpaki, mewy, dzięcioły, jaskółki, gołębie i inne. Odstraszacz na ptaki Birdchaser działa w dwóch trybach odstraszania: Auto i PIR. Elektroniczny odstraszacz ptaków symuluje naturalne odgłosy ptaków drapieżnych (krzyki): atakujących orłów, sokołów i jastrzębi, przepłaszając w ten sposób inne ptaki, które nie są mile widziane. Dźwiękowe odstraszanie ptaków Ta naturalna i wydajna metoda jest nieszkodliwa dla środowiska naturalnego, a zarazem nie stanowi obciążenia dla ludzi i zwierząt domowych. Na dodatek można ją skutecznie wykorzystywać w stosunku do niewiele znaczących gryzoni, które dodatkowo boją się odgłosów ptaków drapieżnych. Birdchaser to sprawdzone urządzenie do odstraszania ptaków posiadające pozytywne opinie. Wielu rolników używa go z powodzeniem jako odstraszacz szpaków, chwaląc jego działanie. Jak działa dźwiękowy odstraszacz ptaków Birdchaser? Odstraszacz ptaków z zaimplementowanym czujnikiem ruchu PIR pasuje również idealnie do użycia jako alarm. Detektor ruchu rejestruje ruch włamywacza, aktywując odgłosy symulujące krzyk ptaków drapieżnych. Głośność dostosowywana jest pokrętłem. Tryb pracy na fotokomórkę PIR: Urządzenie emituje odgłosy ptaków drapieżnych, jeżeli jakiś ptak lub ssak znajdzie się w odległości 10 m oraz w promieniu 130 poziomów. W ustawieniu tym dioda kontrolna świeci na stałe. Głośność można dowolnie regulować. Tryb pracy Auto: automatyczny tryb pracy powoduje emitowanie odgłosów ptaków drapieżnych w ustawionych odstępach czasu (od 5 do 30 minut). Odstępy te można dowolnie regulować przy pomocy pokrętła. Im dłuższy jest wybrany proces emitowania odgłosów, tym mniejsza jest częstość migotania diody LED. Głośność można dowolnie regulować. Jak odstraszyć ptaki odgłosami ptaków drapieżnych? Dźwiękowe systemy odstraszania ptaków symulują naturalne odgłosy (krzyki) atakujących orłów, sokołów i jastrzębi, płosząc w ten sposób inne ptaki.powiększyć sprawność działania urządzenia należy zmieniać co jakiś czas jego położenie i cechy działania. Najlepsze efekty płoszenia uzyskuje się w połączeniu z wizualnymi metodami odstraszania ptaków, na przykład z makietami ptaków drapieżnych, balonami stresowymi, taśmami hologramowymi itp. Pamiętajmy, że nie w każdym miejscu odstraszacze akustyczne będą skuteczne! Odradzamy montaż w miejscach gniazdowania i rozmnażania. Ptasia determinacja do powrotu w te miejsca jest na nad wyraz wysokim poziomie. © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa opatentowane. All Rights Reserved.
 • Producent LEAVEN
Budka lęgowa specjalna dla jerzyka typ jerzyk 2 marki Odstraszanie 89,95 zł ZOBACZ towar: budka lęgowa specjalna dla Jerzyka rodzaj Jerzyk 2 Wg projektu PTOP Salamandra. wymiary: wysokość 18 cm, szerokość 38 cm, długość 22 cm, średnica otworu wlotowego 60 x 40 mm, grubość desek 2 cm. WAGA: 3,7 kg. KOLOR: naturalny, cydr, ciemny orzech, zielony. Na specjalne zamówienie możliwość użycia ponadto innych kolorów. GATUNKI ZASIEDLAJĄCE: Jerzyk. OPIS towaru: Pierwotnie jerzyki gnieździły się w szczelinach skał, a także w dziuplach starych i wysokich drzew. Natomiast aktualnie wykorzystują do tego celu zakamarki w elewacji wysokich budynków w miastach. Są to ptaki towarzyskie, stwarzające niewielkie kolonie, dlatego budki lęgowe dla jerzyków należy montować w skupiskach (np. Po 5 sztuk w jednej linii, skrzynka przy skrzynce) na ścianach bloków, wysokich kamienic, zaraz pod okapami. Znikoma wysokość wieszania to 5 metrów od ziemi (powyżej II piętra). Należy pamiętać, żeby był zapewniony do budek luźny dolot aby unikać ich południowej ekspozycji. Jerzyki przylatują do Polski z końcem kwietnia do początku maja, czyli praktycznie w szczycie sezonu lęgowego takich ptaków jak wróbel, czy szpak, które chętnie zajmują budki dopasowane właśnie dla jerzyków. Żeby się przed tym ustrzec, należy zamykać otwory wlotowe w lutym i otwierać z początkiem maja, w chwili powrotu jerzyków. Drugim sposobem jest zdjęcie budki po lęgach i powieszenie jej z powrotem (znakomicie w tym samym miejscu) po przylocie ptaków z zimowisk. Czas realizacji zamówienia na budkę wynosi około 3-4 dni robocze. © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa zastrzeżone. All Rights Reserved.
 • Producent Odstraszanie
Metalowy karmnik domek dla ptaków do powieszenia. Czerwone karmidło dla ptaków. 59,90 zł ZOBACZ Metalowy karmnik dla ptaków. Karmidło dla ptaków czerwony domek do zawieszania. Podwieszany karmnik dla ptaków w formie czerwonego domku. Postępowe wzornictwo umożliwia nietypowy i wyróżniający się sposób dokarmiania ptaków. Ptaki są wzrokowcami. Okienka domku pozwalają dostrzec ptakom pokarm. Wszystkie komponenty karmnika produkowane są ze stali rdzoodpornej, łącznie ze specjalną linką do podwieszania. wygodne żerdki pozwalają przycupnąć zmęczonym ptakom i luźno pobierać pokarm. Podstawę domku stanowi taca, na którą w miarę wyjadania dozowane jest ziarno dla ptaków. Ogranicza to rozsypywanie się pokarmu na boki, więc rzadziej musisz go uzupełniać. Karmnik ochroni pokarm przed wilgocią, dzięki temu ziarno długo zachowuje swą świeżość i pozostaje niebanalne dla ptaków. Tak zabezpieczony pokarm nie jest zanieczyszczany kałem i deptany poprzez ptaki w trakcie dokarmiania. Ogranicza to ryzyko roznoszenia chorób między posilającymi się ptakami. że karmnik jest selektywny mogą pobierać z niego pokarm jedynie niewiele znaczące ptaki jak np. Sikorki, dzwońce, kowaliki, czyże, trznadle, wróble itp.. W przysiadaniu w trakcie pobierania pokarmu pomagają ptakom specjalne żerdki. Spore ptaki tj. Gołębie, sroki i gawrony nie dadzą rady się utrzymać na takim podwieszanym karmniku. zalety karmnika dla ptaki czerowny domek?- trwała stal nierdzewna malowana proszkowo - ogranicza marnowanie ziarna - jest higieniczny - przystępny do napełnienia pokarmem - ma specjalną stalową linkę, dzięki czemu można go zawiesić - żerdki pozwalają ptakom spokojnie sie ich złapać i pobierać pokarm - ptaki to wzrokowce - okienka pozwalają ptakom dojrzeć pokarm - ziarno dla ptaków samo się dozuje w miarę wyjadania - pozwala zachować odpowiednią wilgotność pokarmu dla ptaków © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa opatentowane. All Rights Reserved.
 • Producent TRIXIE
Dźwiękowy odstraszacz ptaków birdchaser. odstraszacz na ptaki ze stroboskopem. marki Leaven 69 zł ZOBACZ Skuteczny w odstraszaniu:Druga odmiana dźwiękowego odstraszacza Birdchaser wzbogacona o lampę stroboskopową płoszącą ptaki mrugającym światłem. D źwiękowo-błyskowy odstraszacz ptaków Birdchaser 2 dedykowany jest do zabezpieczania miejsc uciążliwie obleganych przez niepożądane ptaki. Odstraszacz Birdchaser 2 broni balkony, tarasy, ogrody, altany, wiaty. Urządzenie Birdchaser 2 może być używane w środku pomieszczeń i na wolnych (śladowych) przestrzeniach. Sposób działania: Odstraszacz Birdchaser 2 działa przez emitowanie donośnych dźwięków odstraszających ptaki, urządzenie w dodatku zaimplementowany stroboskop który wzmacnia efekt płoszenia. Odstraszacz ptaków uruchamia się po wykryciu ruchu przy pomocy specjalnego czujnika. Urządzenie może pracować w dwóch trybach: nocnym i dziennym. Tryb dzienny: w trybie dziennym urządzenie pracuje w ciągu dnia przez emisję dźwięków. W nocy równocześnie emituje dźwięk i światło. Tryb nocny: w trybie nocnym odstraszacz pracuje w ciągu dnia przez emisję dźwięku, w nocy pracuje poprzez emisję tylko błysków stroboskopowych. Zawartość zestawu: - Birdchaser, - instrukcja obsługi Odstraszanie dźwiękowe Dźwiękowe systemy odstraszania ptaków emitują dźwięki huków i wystrzałów, które sprawnie płoszą ptaki. Dzięki takiemu zabiegowi inne ptaki z gatunku nie zbliżają się do miejsca potencjalnego zagrożenia. w przypadku sprzętów elektronicznych należy utrzymywać w czystości ich otoczenie i wprowadzać zmienne środowisko pracy, poprzez zmianę miejsca położenia i parametrów działania. Najlepsze efekty płoszenia uzyskuje się w połączeniu z wizualnymi metodami odstraszania ptaków, na przykład z makietami ptaków drapieżnych,balonami stresowymi, taśmami hologramowymi itp. Pamiętajmy, że nie w każdym miejscu odstraszacze akustyczne będą sprawne! Odradzamy ich montaż w miejscach bezpiecznych oraz przychylnych dla gniazdowania i rozmnażania (osłonięte od deszczu, wiatru, słońca; zlokalizowane w nie dalekiej odległości od źródła pokarmu; rzadko lub w ogóle nie odwiedzane poprzez człowieka albo drapieżniki). Ptasia determinacja do powrotu w te miejsca jest na nad wyraz wysokim poziomie. © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa chronione. All Rights Reserved.
 • Producent LEAVEN
PROTECT trutka na mrówki faraona 3 x 2.5g 20 zł ZOBACZ Opis produktu: Trutka na mrówki faraona to gotowy do użycia prepart w formie 3 karmniczków z przynętą dedykowany do zwalczania mrówek faraona w pomieszczeniach zamkniętych. Preparat w swoim składzie posiada S-metoprem 0,5 %, czyli substancję o szczególnie gorzkim smaku chroniącą przed niepożądanym spożyciem poprzez ludzi. 3 powody, dla których warto nabyć ten produkt: - preparat w formie wygodnych i gotowych do użycia karmników z przynętą- rewelacyjny do zwalczania mrówek faraona w pomieszczeniach zamkniętych - zawiera niezwykle gorzką substancję, która broni przed przypadkowych spożyciem przez człowieka Sposób wykorzystaniaTrutka powinna zostać umieszczona wzdłuż ścieżek mrówek, bardzo blisko nich, a także – w przypadku, gdy ścieżki biegną poziomo lub są spadziste – tuż pod nimi i, jeżeli jest to możliwe, w sąsiedztwie gniazd mrówek (miejsca, gdzie wędrujące mrówki wychodzą na powierzchnię). Plastikowe opakowanie należy przeciąć w miejscu kropkowanym na jego końcu (wzdłuż przerywanej, wyodrębnionej linii), a potem usuwając folię zabezpieczającą, przykleić tylną część karmnika za pomocą lepkiej strony, pionowo (otworami ku górze) lub bokiem otworami na bok). Zalecana dawka do używania w mniejszych pomieszczeniach (kuchniach, łazienkach itp.): 2-3 karmniki. Zalecana dawka: 3 karmniki (pułapki z przynętą)/ 20 m2. UWAGAPo umiejscowieniu, nie należy dotykać opakowania konturowego, a także należy unikać wszelkiej formy czyszczenia obok miejsc umieszczania trutki i w pobliżu mrówczych ścieżek. W trakcie używania trutki na mrówki, nie należy używać innych środków owadobójczych. Dla lepszego efektu, zaleca się pozostawienie trutki w jej miejscu poprzez okres 3 miesięcy nawet, gdy insekty zniknęły z pomieszczenia wcześniej. Substancja czynna: s-metopren 0,5% Zawartość opakowania: 3 karmniki z trucizną
 • Producent Best Pest
Bayer Blattanex żel na karaczany 5g 23,99 zł ZOBACZ nowoczesna trutka do samodzielnego zwalczania najróżniejszych gatunków karaczanów, takich jak: prusak, karaluch wschodni, przybyszka amerykańska i inne w domach, mieszkaniach, niewielkich zakładach, itp. Zawarte w trutce dodatki smakowe i woda są szczególnie interesujące dla karaczanów. Niezjedzona trutka pozostaje niebanalna dla karaczanów przez mnóstwo miesięcy. Niepodatna na wysoką temperaturę otoczenia. Nie pozostawia plam. Bez zapachu. Znakomite przyleganie do podłoża oraz mlecznyumożliwiają nie rzucające się w oczy użycie na przeróżnych powierzchniach. Może być użyta w występowaniu ludzi nie przerywając im rutynowych czynności. Zawartość opakowania wystarcza do zabezpieczenia 50 m2 powierzchni. Blattanex żel na karaczany reprezentuje trutki nowej generacji zapewniające obszerne bezpieczeństwo i łatwość stosowania połączone z wysoką sprawnością. W odróżnieniu od oprysku użytkowane trutki Blattanex: gwarantuje długookresowe działanie.Nie zanieczyszcza powietrza i otoczenia. Ograniczone jest ściśle do miejsc występowania owadów.Jest realne wszędzie a nawet w miejscach, gdzie oprysk nie może być wytworzony.Nie wymaga specjalnych przygotowań (chowanie, przykrywanie, zamykanie, specjalny ubiór, itp.) SPOSÓB DZIAŁANIA: Po zjedzeniu przynęty śmierć owadów następuje po pewnym czasie, w efekcie opóźnionego o kilka godzin działania imidaklopridu. Owady, które zjadły przynętę powracają do swoich gniazd, gdzie substancja intensywna inicjuje działać wywołując ich śmierć. SPOSÓB zastosowania:Zdjąć kapturek i wycisnąć ze strzykawki żądaną liczba preparatu. Należy stosować w miejscach osłoniętych, na krawędziach, pęknięciach, szczelinach, dziurach, pod szafkami, blatami, urządzeniami elektrycznymi, nawet w rogach sufitów, możliwie blisko kryjówek owadów, miejsc ich gromadzenia się lub tras wędrówek. wyszczególnionIA:Preparat jest nad wyraz użyteczny do wykorzystywania w miejscach wymagających specjalnej ostrożności przy zabiegach dezynsekcji, takich jak: mieszkania, domy, sale chorych, żłobki, przedszkola, klasy szkolne, świetlice i stołówki, domy opieki, biura, zakłady przetwórstwa spożywczego, restauracje, hotele, samoloty itp., też w miejscach, gdzie znajdują się urządzenia elektryczne, przełączniki czy komputery. Nadaje się do stosowania wszędzie a na dodatek tam, gdzie oprysk nie może być stworzony. DAWKOWANIE: Dawkowanie należy dopasować do nasilenia inwazji, a także gatunku występujących karaczanów. Na 1m2 albo 1 metr bieżący krawędzi traktowanej powierzchni nanosi się odpowiednią liczbę kropli preparatu. Kropla żelu o średnicy ok. 5 mm = ok. 0,1 g.
 • Producent Bayer
Środki na szkodniki
5 (100%) 1 vote