Oczka wodne i akcesoria

 

 

Nowości:

Preparat biologiczny do oczyszczania oczek wodnych bioExpert BluKkar 250g na 5m³ stawu 35 zł ZOBACZ Preparat biologiczny do oczyszczania oczek wodnych bioExpert BluKkar 250g na 5m³ stawu BluKlar to naturalny, postępowy preparat zawierający mikroorganizmy saprofityczne, specjalnie wyselekcjonowane ze względu na ich zdolność do klarowania wody i usuwania osadów. Zapobiega nadmiernemu rozwojowi glonów, zarastaniu powierzchni zbiornika, obniżeniu klarowności wody i powstawaniu nadmiernego osadu ekologicznego. BluKlar nie posiada chemii, jest nietoksyczny, niepatogenny, bezpieczny dla ludzi i organizmów wodnych, nieszkodliwy dla środowiska. Rewitalizuje ekosystemy wodne, a także działa uniemożliwiawczo w przypadku ewentualnych zanieczyszczeń tego środowiska. Nie wpływa na poziom PH, nie zalecany w hodowli jesiotra( migroorganizmy pozbawiają glony niezbędnego pożywienia). właściwości: istotnie ogranicza wzrost populacji glonówskutecznie oczyszcza dno zbiornika wodnego z osadówuniemożliwia tworzeniu się zanieczyszczeń w oczku wodnym/stawiepolepsza krystaliczność wodypreparat w sposób naturalny i biologiczny oczyszcza zbiornik wodny, nie zawiera chemiijest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin wodnychgwarantuje zrównoważony rozwój całego ekosystemu Jak stosować? Sposób dozowania pozostał opracowany na podstawie wieloletnich obserwacji i nagromadzonych doświadczeń w utrzymywaniu w korzystnej kondycji oczek wodnych i stawów. Dawkowanie zależy od objętości zbiornika wodnego i rodzaju zanieczyszczeń. 250 g preparatu wystarcza na miesiąc stosowania w stawie/oczku wodnym o pojemności 10.000 litrów. Przed użyciem preparatu należy mechanicznie oczyścić oczko wodne/staw z ewentualnego kożucha na powierzchni wody, a także stosownie napowietrzyć. Opakowanie: 250 g
Aquael filtr ciśnieniowy klarpressure uv 8000 843,80 zł ZOBACZ Filtr ciśnieniowy do oczek i stawów KLARPRESURE UV kompleksowo oczyszcza wodę w zbiornikach o pojemności do 8000 l. Filtr gwarantuje trzy-etapową filtrację: mechaniczną, biologiczną oraz w dodatku sterylizuje wodę dzięki lampie UVC 11W. Maksymalny przepływ poprzez filtr to 4000 l/h. Filtr ciśnieniowy KLARPRESURE UV mieści w komplecie 3 wkłady gąbkowe, wkład do filtracji biologicznej,, a także lampę UV-C 11W, która ponadto oczyszcza wodę z glonów i niebezpiecznych pasożytów, a także chroni ją przed zakwitaniem. Woda wpływająca do filtra KLARPRESSURE UV przechodzi przez 3 warstwy gąbki, która oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych. Następnie woda jest poddawana filtracji biologicznej. Wypływająca z filtra KLARPRESSURE UV woda jest sterylizowana. Funkcja REVERSECLEAN polega na samooczyszczeniu mediów filtracyjnych. W pokrywie filtra znajduje się dodatkowy króciec wylotowy. W celu skorzystania z funkcji automatycznego czyszczenia urządzenia należy na owym króćcu zainstalować wąż wylotowy po czym przekręcić pokrętło znajdujące się na górze filtra do pozycji CLEAN. Spowoduje to odwrócenie się kierunku przepływu wody przez media i wypłukanie nagromadzonych w nich zanieczyszczeń. Woda wraz z skażeniami zostanie odprowadzona wężem zainstalowanym na dodatkowym króćcu i można ją wykorzystać do podlewania trawników lub rabat z kwiatami (naturalne zanieczyszczenia ekologiczne stanowią rewelacyjny nawóz). Funkcja BY-PASS zezwala na otwierania filtra w celach pielęgnacyjnych bez konieczności wyłączania pompy. Zezwala na to na przykład podmianę wkładów filtracyjnych w filtrze. Po przestawieniu pokrętła na górze filtra do pozycji „by-pass" otwory w dole pokrywy zostają zamknięte i woda zaczyna przepływać jedynie przez pokrywę, z pominięciem wnętrza filtra. Można wtedy odpiąć pokrywę i wygodnie wymienić media filtracyjne. Pojemność mediów filtracyjnych w filtrze ciśnieniowym KLARPRESSURE UV to 20l.
  • Producent Aquael
Aquael filtr do oczka wodnego maxi do 5m3 248 zł ZOBACZ Filtr MAXI do stosowania w oczkach wodnych lub stawach, rekomendowany do zbiorników o objętości do 5000 l. W zależności od sposobu instalacji, może być użytkowany jako: filtr zewnętrzny, umieszczony nad brzegiem oczka lub nad wypływem wodospadu, filtr zanurzeniowy, postawiony na dnie zbiornika wraz z zamocowaną na pokrywie pompą, gdzie pełni równocześnie funkcję fontanny. Filtry MAXI wyposażone są standardowo w pakiet mediów filtracyjnych: szczotki, gąbkę, kule BIO MAX oraz matę kokosową. Filtry MAXI posiadają wszystkie elementy, konieczne zarówno do zamontowania na zewnątrz jak i we wnętrzu zbiornika. komplet oprócz filtra posiada rurkę pvc z kolankiem gumowym, 3 nakrętki, 3 śruby i podstawka. Do filtra MAXI można też zamontować lampę UV, która na dodatek oczyszcza wodę z glonów i broni przed jej zakwitaniem. Lampa UV nie jest typowym wyposażeniem filtra MAXI. Filtr MAXI, standardowo wyekwipowany jest w 4 warstwy mediów filtracyjnych: szczotki bezfenolowa gąbka mata kokosowa bezfenolowa gąbka kule BIO MAX Materiały te umieszczone są warstwowo. Szczotki są bardzo prawidłowym materiałem do oczyszczania wstępnego, czyli filtracji mechanicznej. Jednocześnie są perfekcyjnym podłożem dla rozwoju żywych kultur bakterii. Bezfenolowa gąbka, to kolejny etap filtracji mechanicznej. pozwala na ona nietrudny rozwój kultur bakteryjnych, odpowiedzialnych za usuwanie ze zbiornika zanieczyszczeń biologicznych. Mata kokosowa, dzięki trafnej strukturze, jest wyśmienitym materiałem do filtrowania mechanicznego ijest wspaniałym podłożem dla kultur bakterii odpowiedzialnych za filtrację biologiczną. Kule polipropylenowe mają użebrowania, a także małe otwory na obu biegunach. Istotą działania jest zróżnicowanie warunków tlenowych dla procesów biologicznych. Na powierzchni zewnętrznej kul istnieją warunki tlenowe dobre dla procesów utleniania związków organicznych. Powierzchnia wewnętrzna kuli działa jak mikroreaktor anoksyczny, gdzie zachodzą procesy redukcji związków ekologicznych, co z kolei zezwala na wyjątkowo wydajne oczyszczanie wody. Szczotki są nad wyraz dobrym materiałem do oczyszczania wstępnego, jednocześnie są nieprzeciętnym podłożem dla rozwoju żywych kultur bakterii.
  • Producent Aquael
Oczka wodne i akcesoria
5 (100%) 1 vote