Leki przeciwbólowe

 

Aby poznać więcej szczegółów / wybrać parametry – przejdź do wybranego produktu.

 

 

 

Nowości:

Opokan 7,5mg 10 tabletek (5909990612376) 8,05 zł ZOBACZ Opokan należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i jest pierwszym preparatem dostępnym bez recepty, który w swoim składzie gromadzi meloksykam w dawce 7,5 mg. Meloksykam to silna substancja czynna od lat z powodzeniem użytkowana w leczeniu dolegliwości bólowych takich jak: bóle pleców bóle stawów bole kręgosłupa bóle reumatyczne 1 tabletka posiada 7,5 mg meloksykamu (Meloxicamum) i substancje pomocnicze: w tym laktozę jednowodną. Tabletki Przeciwwskazania: Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na meloksykam lub którykolwiek z pozostałych komponentów leku, - jeśli u pacjentów występuje nadwrażliwość na inny lek należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) np. Kwas acetylosalicylowy, - jeśli w trakcie podawania innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. Kwasu acetylosalicylowego) wystąpiły napady duszności bądź astmy, pokrzywka, polipy nosa albo obrzęk naczynioruchowy,- jeśli u pacjentów występuje ciężka niewydolność wątroby,- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek i pacjent nie jest leczony dializami, - jeśli u pacjenta występuje czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy,- jeśli kiedykolwiek wystąpił wylew krwi do mózgu lub inne krwawienia np. Z przewodu pokarmowego,- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca, - w okresie ciąży (III trymestr) i podczas karmienia piersią,- u dzieci poniżej 15 lat.
 • Producent AFLOFARM
 • Postać tabletki
Strepsils Intensive, 8,75mg,tabl.d/ssania,24szt,bl (5909990646517) 21,90 zł ZOBACZ Opis Strepsils Intensive Lek o silnym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym w leczeniu bólu gardła. Skład Jedna tabletka do ssania zawiera: 8,75 mg flurbiprofenu, syrop sacharozowy, syrop glukozowy, makrogol 300, potasu wodorotlenek, zapach cytrynowy, lewomentol, miód. Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Jedną tabletkę do ssania co 3 do 6 godzin w razie potrzeby. Tabletki należy ssać powoli. Nie stosować więcej niż 5 tabletek do ssania w ciągu doby. W czasie ssania położenie tabletki w ustach należy zmieniać, aby uniknąć miejscowego podrażnienia. Jeśli po 3 dniach objawy bólu nie przemijają albo nasilają się i jeśli wystąpią świeże objawy, należy zasięgnąć porady lekarza. Działanie Strepsils Intensive posiada flurbiprofen, substancję o silnym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym w leczeniu bólu gardła. Działa w miejscu powstawania ostrego bólu gardła. wskazania Krótkotrwałe objawowe leczenie bólu gardła. Przeciwwskazania Leku Strepsils Intensive nie należy stosować u pacjentów: z nadwrażliwością na flurbiprofen, kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) albo którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu,u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego albo któregokolwiek z niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, trudności z oddychaniem (astma oskrzelowa), wysypką,z istniejącą albo przebytą choroba wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, z ciężkim zapaleniem jelita grubego,z zaburzeniami krzepnięcia krwi,przyjmujących jednocześnie inne leki z grupy NLPZ (w tym inhibitory cyklooksygenazy 2, takie jak celekoksyb),z ciężką niewydolnością serca,Działania niechciane Reakcje nadwrażliwości: Niezbyt często: reakcje skórneRzadko: astma, niespodziewane trudności w oddychaniu,albo duszność, obrzęk twarzy, warg lub językabardzo rzadko: omdleniaZaburzenia żołądko i jelit: Często: ból brzucha, nudności, biegunkaNiezbyt często: niestrawność, wymioty, wzdęciaZaburzenia w obrębie jamy ustnej niezwykle często: uczucie gorąca/palenia w ustach,Często: mrowienie w ustach, owrzodzenia błony sluzowej jamy ustnej, suchość w jamie ustnejZaburzenia układu nerwowego: Często: bóle głowy, zawroty głowyRzadko: uczucie senności lub bezsennośćZaburzenia serca: W związku z leczeniem NLPZ w znacznych dawkach mogą wystapić obrzęki, nadciśnienie i niewydolność serca. Ostrzeżenia i środki ostrożności Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.użytkowanie innych leków Należy powiedzieć lekarzowi o wszelkich lekach, używanych przez pacjenta aktualnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Ciąża i karmienie piersią W okresie ciąży i karmienia piersią przed użyciem należy skontaktować się z lekarzem. stosowanie leku u dzieci i młodzieży Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
 • Producent reckitt benckiser healthcare (poland) sp.
 • Postać tabletki
Dip Rilif zel x 50g (5909990432639) 15,55 zł ZOBACZ Producent: THE MENTHOLATUM Postać: Żel Dawka: 50 mg + 30 mg/g Opakowanie: Tubka 50 g Skład: Ibuprofen, mentol oraz substancje pomocnicze: karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%, dizopropanoloamina, woda oczyszczona Działanie: Dip Rilif żel gromadzi ibuprofen i mentol (1 g żelu posiada 50 mg ibuprofenu i 30 mg mentolu). Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, działa silnie przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zniża stany zapalne w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzi ból i obniża obrzęk. Mentol działa miejscowo znieczulająco. Sprawia jeszcze miejscowe przekrwienie tkanek. Skojarzone działanie obu komponentów sprawia uśmierzenie bólu niezwykle szybko po naniesieniu żelu na skórę i działanie to utrzymuje się poprzez niemało godzin. wskazania: Miejscowe leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Bóle reumatyczne, w tym bóle stawów spowodowane zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bóle pleców, lumbago (postrzał), bóle mięśniowe, bóle w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach. Ból i obrzęk wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na elementy preparatu, kwas acetylosalicylowy albo inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, u osób z astmą, u których występowały wcześniej napady duszności, wysypka, nieżyt nosa albo inne objawy alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ostrzeżenia: Należy skonsultować się z lekarzem przed wykorzystaniem leku w sytuacji: występowania alergii na leki lub kosmetyki, choroby nerek, jednoczesnego przyjmowania kwasu acetylosalicylowego albo innych leków, ciąży i karmienia piersią. Nie stosować żelu: na błony śluzowe, wargi, nozdrza i okolice narządów moczowo-płciowych, do oczu i na skórę w okolicach oczu, na skórę uszkodzoną albo zmienioną zapalnie. W przypadku kontaktu z preparatem ww. Miejsc należy przepłukać je dużą ilością czystej wody. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat. Działania niepożądane występują rzadko. Na ogół są to reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka. Mogą się także pojawić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego - bóle brzucha i niestrawność. Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu. Powtarzać nie częściej niż 3 razy na dobę zachowując co najmniej 4-godzinną przerwę w użytkowaniu. Należy jednorazowo stosować 1 do 4 cm żelu.
 • Producent THE MENTHOLATUM COMPANY LTD
 • Postać żel
Flegamina tabl. 8 mg 20 tabl. (5909990114313) 11,20 zł ZOBACZ wyróznionia: ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.Skład: 1 tabletka posiada substancję czynną: 8mg chlorowodorku bromoheksyny oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobię sodową, magnezu stearynian.Działanie: oczyszcza oskrzela, usprawnia oddychanie.Dawkowanie: doustnie:- dzieci w wieku od 3. Do 6. Lat: 1/2 tabletki 2 razy na dobę;- dzieci w wieku od 6. Do 12. Lat: 1/2 tabletki 3 razy na dobę;- dorośli i dzieci w wieku powyżej 12. Lat: 1 tabletka 3 razy na dobę.Lek należy przyjmować po posiłkach. Lek stosuje się w głównej mierze 7-10 dni.Przeciwwskazania: nadwrażliwość (uczulenie) na bromoheksynę lub którąkolwiek inną substancje leku; nietolerancja niektórych cukrów. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem. Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, w przypadkach ciężkich zaburzeń czynności wątroby lub nerek. Należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn ze względu na możliwość wystąpienia senności lub bólu i zawrotów głowy.Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która posiada wyodrębnionia, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie i informacje dotyczące wykorzystywania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem albo farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
 • Producent TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
 • Postać tabletki
Apap 12 tabletek (5909990296033) 5,40 zł ZOBACZ APAP 12 tabletek APAP to lek zwalczający ból skonstruowany w dbałości o Twoje bezpieczeństwo. APAP jest lekiem przeznaczonym do zwalczania bólu głowy, bóli mięśniowych, bólu zębów, nerwobólów, bóli menstruacyjne jak w dodatku gorączki występującej np. W przebiegu przeziębienia lub grypy. aktywnym elementyem zastosowanym w leku APAP jest paracetamol, jedna z z zasady używanych i najbezpieczniejszych substancji przeciwbólowych. APAP jest lekiem bezpiecznym dlatego może być wykorzystywany także przez osoby: z chorobą wrzodową, bo nie podrażnia żołądka. z alergią, bo ryzyko powikłań alergicznych jest nieduże. z nadciśnieniem, bo nie zmienia ciśnienia krwi. z cukrzycą, bo nie mieści cukrowej otoczki. prowadzące samochody, bo nie zaburza koncentracji. przyjmujące inne leki. Skład leku APAP: paracetamol 500mg, tabletki powlekane Dawkowanie i sposób stosowania: na ogół używaną dawką leku APAP jest: Dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby); Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3 do 4 razy na dobę. Opakowanie: 12 tabletek Producent: US Pharmacia Sp. Z o.o. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki, która posiada wskazania, przeciwwskazania, informacje dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, a także dane dotyczące używania towaru leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem albo farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie używany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
 • Producent US PHARMACIA SP. Z O.O.
 • Postać tabletki
Żel koński rozgzrewający z ekstratem z chili 500ml (4260102950016) 23,50 zł ZOBACZ KOSMETYK Dzięki energicznemu rozgrzaniu i ukrwieniu skóry preparat łagodzi stany zapalne związane z przemęczeniem dając uczucie relaksu. Żel przyczynia się do wygładzenia, ujędrnienia i poprawy wyglądu oraz kondycji skóry. Masaż mięśni, stawów i kręgosłupa po wysiłku fizycznym przyczynia się do ograniczenia występowania i szybkiego ustąpienia tzw. "zakwasów: Działa wspomagająco w trakcie dyskomfortu stawów, mięśni i kręgosłupa. Efekt rozgrzewający. Główne elementy: Ekstrakt z papryki chili – rozgrzewa Mentol - odświeża Eukaliptus - oczyszcza Rumianek - wygładza skórę Sposób użycia: Żel należy wmasować w skórę. Subtelny masaż daje uczucie pełnego rozluźnienia. Uwaga: jedynie do użytku zewnętrznego, chronić skórę, oczy, nos i błony śluzowe. Skład: Aqua, Isopropyl Alcohol, Glicerin, Carbomer, Menthol, Chamomilla, Recutita Flower Extract, Mellisa Officinalis Leaf Extract, Achillea Millefolium, Eucaliptus Globulus Leaf Oil, Capsicum Frutescens Fruit Extract, Benzyl Nicotinate, Sodium Hydroxide, Parfum, Viscum Album Leaf Extract, Foeniculum Vulgare Fruit Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Valeriana Officinalis Root Extract, Benzyl Nicotinate, Sodium Hydroxide, Carbomer, Menthol, Parfum, Glycol, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Alcohol, Limonene, Benzyl Alcohol, Methyl Salicylate, Salicylic Acid, C I. 14720, 16255. producent / Podmiot odpowiedzialny: Glancos Poland Fabryka Chemiczno-Kosmetyczna Sp. Z o.o. ul. Boczna 7 Łozienica 72-100 Goleniów Opakowanie: 500ml
 • Producent Glancos Jardin
 • Postać kapsułki
HIMALAYA KOFLET-H IMBIR x 12 TABLETEK DO SSANIA (8901138834906) 8,99 zł ZOBACZ Himalaya Koflet-H, smak imbirowy, 12 pastylek do ssaniaPastylki wspomagają system odpornościowy organizmu, poprzez budowanie jego mechanizmów obronnych.Koflet – H to wieloskładnikowy preparat wzbogacony miodem, który pomaga w zwalczaniu kaszlu.Pastylki zasadniczo łagodzą kaszel, ból i podrażnienia gardła.Niezastąpiony towar przy zróżnicowanego rodzaju kaszlu, zapaleniu gardła, krtani, zapaleniu oskrzeli. Zmniejsza podrażnienie błony śluzowej oskrzeli. Działa przeciwzapalnie, wzmacnia układ niepodatnościowy.wyszczególnionia:ból gardła i kaszelzakażenia jamy ustnej i gardła, takie jak zapalenie migdałków, zapalenie gardła, zapalenie krtanialergiczny kaszel, kaszel palacza, kaszel związany z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (COPD)stosowanie:1 pastylka do ssania 3-4 razy w ciągu dnia.Zalecana maksymalna porcja do spożycia w ciągu dnia 3-4 pastylki.Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 2 roku życia.artykuł nie może być wykorzystywany jako substytut poprawnie najróżniejszej diety. Artykuł niewskazany dla pań w ciąży i karmiących.komponenty:sacharoza, płynna glukoza, woda oczyszczona, aromat imbirowy, Ekstrakt z skórki owocu migdałowca chebulowca (Terminalia chebula), mentol, Olejek z pąków kwiatowych goździkowca korzennego (Syzygium aromaticum), Ekstrakt z kłącza kardamonu dzikiego (Alpinia galanga), Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego (Zingiber officinale), Ekstrakt z owocu pieprzu długiego (Piper longum), Ekstrakt z owocu pieprzu czarnego (Piper nigrum), Ekstrakt z frewna twardzielowego akacji katechu (Acacia catechu), Olejek z owocu kardamonu malabarskiego (Elettaria cardamomum), Olejek z kory cynamonowca cejlońskiego (cinnamomum zeylancium)
 • Producent Himalaya
 • Postać tabletki
Żel z Diabelskim pazurem Krauterhof 250 ml (4075700044544) 16 zł ZOBACZ KRAUTERHOF - Żel z diabelskim pazurem - 250 ml to żel o wydajnym działaniu łagodzącym bóle reumatyczne, udoskonala ukrwienie, posiada działanie rozluźniające. Parametry przeciwzapalne i przeciwbólowe. Oprócz zniżania bólu w chorych stawach, ogranicza także cholesterol oraz kwas moczowy we krwi, czego dowiodły badania kliniczne. Diabelski pazu r to roślina, która zawdzięcza swą nazwę szerokiemu, haczykowatemu owocowi. W celach leczniczych używane są korzenie, w których zawarte są irydoidy: harpagozyd, prokumbid, prokumbozyd i inne glikozydy, a także fenole (acetozyd, izo-acetozyd, biozyd), bioflawonoidy (kempferol, luteolina), beta-sitosterol, goryczki i inne. Diabelski pazur wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwreumatyczne, znieczulające, sedatywne i moczopędne. Stosuje się go w reumatyzmie, dnie moczanowej, mialgii, lumbago i, w szczególności, w stanach zapalnych stawów, przy rwie kulszowej. Udowodniono,wykorzystywanie czarciego pazura zniża opuchliznę i ból w stanach zapalnych stawów, usprawnia ich ruchomość. Harpagophytum procumbens to roślina pochodząca z Południowej Afryki, która jest powszechnie użytkowana do leczenia reumatyzmu i artretyzmu u ludzi i zwierząt od wielu lat. W Polsce roślina ta występuje pod nazwą wilczy pazur, diabelski pazur, szatański szpon albo pazur diabła. Diabelski pazur był od dawna użytkowany w medycynie ludowej ze względu na swoje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Oprócz ograniczania bólu w chorych stawach, obniża też cholesterol oraz kwas moczowy we krwi, czego dowiodły badania kliniczne. Sposób aplikowania KRAUTERHOF - Żel z diabelskim pazurem: Maść należy wcierać w bolące miejsca lekko masując. Prosto sie wchłania i przyjemnie pachnie. Skład: Aqua, Alcohol denat. Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Harpagophytum Procumbens Root Extract, Menthol, Eucalyptus Globulus Oil, Camphor, Sodium carbomer, Parfum, Limonene, Sorbitol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, propylparaben, Butylparaben, isobutylparaben, Cl 16255, Cl 19140 Opakowanie: 250 ml Producent: IRIS COSMETIC
 • Producent IRIS Cosmetics
 • Postać żel
Kapsułki Złocień Maruna feverfew 60kapsułek 19,50 zł ZOBACZ Naturalna ochrona przed migreną. Złocień Maruna, z ang. Feverfew to preparat skomponowany z ekstraktu ze Złocienia Maruna, witaminy B2 i B5. Dominującym składnikiem tego towaru jest roślina o nazwie Złocień Maruna, która pomaga zmniejszyć dolegliwości migrenowe i ograniczyć ich występowanie. Związki znajdujące się w ekstrakcie ze Złocienia Maruna wykazują także właściwości przeciwgorączkowe. Preparat został na dodatek wzbogacony witaminą B2 i B5, które wspierają oddziaływanie substancji czynnych otrzymanych z ekstraktu Złocienia Maruna. Witamina B2 zawarta w produkcie wspomaga prawidłowe działanie układu nerwowego. Wspomaga też ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym. Z kolei witamina B5 wspomaga utrzymanie produktywności umysłowej na odpowiednim poziomie.Liść Złocienia Maruna jest pozyskiwany jako bezkompromisowiec zielarski. Standardowy korzenny aromat. W liściach Złocienia Maruna wykryto związek o nazwie "partenolid", który decyduje o aktywności biologicznej ekstraktu. Od lat Złocień Maruna wykorzystuje się jako roślinę, która pomaga zniwelować dolegliwości rożnego pochodzenia np. Migrenowe, menstruacyjne, artretyczne, reumatyczne i dolegliwości żołądkowo - jelitowe.Już w starożytnej Grecji znano i stosowano Złocień Maruna jako wydajny środek przeciwgorączkowy.Ziele Złocienia Maruna gromadzi niemało związków intensywnych biologicznie pomiędzy innymi "partenolid" główny element rośliny oraz flawonoidy i olejki eteryczne.Złocień Maruna wykazuje działanie:- profilaktyczne w zapobieganiu dolegliwości migrenowych- antyalergiczne przez hamowanie uwalniania histaminy,- antybakteryjne i przeciwgrzybicze,Jak wynika z badań, betaglukan, który znajduje się w grzybach reishi, wzmacnia układ opornościowy poprzez rozszerzenie ilości makrofagów i limfocytów T. Dlatego można je przyjmować w stanach obniżonej wytrzymałości organizmu – przekonuje japoński profesor Takashi Mizuno z Shizuoka University. Z kolei dr Andrew Weil z Arizona Center for Integrative Medicine dodaje, iż mogą być one specyfikiem na syndrom bronicznego zmęczenia.Natomiast specjaliści z University of Maryland Medical Center twierdzą, iż grzyby reishi wzmacniają odpowiedź układu immunologicznego, który jest osłabiony podczas chemioterapii.Skład:Kwas pantotenowy (witamina B5); ekstrakt z liścia Złocienia Maruny (Tanacetum Parthenium) standaryzowany na zawartość partenolidu; ryboflawina (witamina B2); celuloza (substancja wypełniająca); stearynian magnezu, dwutlenek krzemu (substancje przeciwzbrylające); żelatyna (otoczka kapsułki).użytkowanie:Należy spożywać 1 kapsułkę dziennie.
 • Producent Alter Medica
 • Postać kapsułki
Sebidin Plus tabl.do ssania 16 szt. (5909990937318) 10,50 zł ZOBACZ Skład 1 tabletka posiada substancje czynne: chlorheksydyny dichlorowodorek 5 mg, kwas askorbowy 75 mg,oraz substancje pomocnicze: glicerolu distearynian, aspartam, ksylitol, mannitol, magnezu stearynian, makrogol 6000, krzemionka koloidalna bezwodna, żółcień chinolinowa E104, sorbitol. Preparat nie gromadzi cukru. Działanie Chlorheksydyna wykazuje działanie przeciwbakteryjne: działa bakteriostatycznie i bakteriobójczo wobec bakterii Gram-dodatnich, Gram-ujemnych i drożdżaków Candida albicans. Witamina C bierze udział w procesie tworzenia kolagenu i regeneracji tkanek. Lek uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na kwas askorbowy występujące w stanach zapalnych błony śluzowej gardła i krtani. Zapobiega i leczy zapalenia dziąseł oraz choroby poprzezębia, zapalenia błony śluzowej jamy ustnej o charakterze nieżytowym. Odkaża jamę ustną przed i po zabiegach chirurgicznych. wyodrębnionia Sebidin Plus jest wyodrębniony w: zapaleniu błony śluzowej gardła,zapobieganiu i leczneiu zapaleń dziąseł oraz chorób przyzębia,zapaleniach błony śluzowej jamy ustnej o charakterze nieżytowym,aftach przewlekle nawracających, pleśniawkach, nadżerkach i odleżynach będących następstwem wykorzystywania poprzez pacjentów źle dobranych uzupełnień protetycznych,odkażaniu jamy ustnej przed i po zabiegach chirurgicznych. Dawkowanie Dorośli i dzieci w wieku od 12 lat - ssać 1 tabletkę 4 razy na dobę (co 6 godzin). Lek zaleca się stosować po posiłku. Przeciwwskazania Nadwrażliwość na chlorheksydynę lub inne składniki leku. Działania niepożądane Niekiedy mogą wystąpić reakcje alergiczne, podrażnienie lub zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, a także podrażnienie żołądka i biegunka. Uwagi stosowanie leku może zaburzać odczuwanie smaku, które najczęściej ustępuje po 4 godzinach od zastosowania. Podczas długotrwałego wykorzystywania mogą wystąpić zmiany odcienia barwy zębów, a także grzbietu języka, które ustępują samoistnie albo muszą byc usunięte poprzez lekarza. Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Lek nie wpływa na skuteczność psychofizyczną i nie upośłedza zdolności prowadzenia pojazdów mnechanicznych i obsługi sprzętów będących w ruchu. Lek gromadzi źródło fenyloalaniany. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
 • Producent glaxosmithkline pharmaceuticals s.a.
 • Postać tabletki
Apap Extra 50 tabletek (5909990644926) 22,20 zł ZOBACZ Skład:- paracetamol (Paracetamolum) 500 mg- kofeina (Coffeinum) 65 mgAPAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Posiada paracetamol i kofeinę. Dodatkowy komponent nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, przez co udoskonala ogólne samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia.wskazania:służy do doraźnego łagodzenia dolegliwości bólowych. Wyodrębnioniem do używania leku są: bóle o różnorodnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy takie, jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe. Przeciwwskazania:nie należy przyjmować leku jeśli wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek komponent leku, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca.podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.Nie należy stosować u pań w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.W czasie przyjmowania leku nie wolno spożywać alkoholu ze względu na powiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.Dawkowanie:dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletek co 4-6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę).Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.Działania niechciane:- skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka- ze strony przewodu pokarmowego: nudności, zaburzenia trawienia- ze strony układu krążenia: niemiarowość rytmu serca- ze strony ośrodkowego układu nerwowego: bezsenność, niemożność skupienia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość- ze strony układu krwionośnego: rzadko agranulocytoza, nad wyraz rzadko trombocytopeniaw przypadku doraźnego użytkowania leku działania niechciane występują rzadko.Interakcje:leku nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. W sytuacji równoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny, leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO, zydowudyny, leków sympatykomimetycznych, hormonów tarczycy, doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny, chinolonów i werapamilu przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza
 • Producent us pharmacia sp. z o.o.
 • Postać tabletki

 

 

Leki przeciwbólowe
5 (100%) 1 vote