Wkłady kominkowe

 

 

Nowości:

KRATKI MBZ 13 BS WKŁAD KOMINKOWY Z SZYBĄ GIĘTĄ LEWY, MBZ/L/BS/SG 6500 zł ZOBACZ unikatowa dbałość o szczegóły, perfekcyjne cechy technologiczne, a także precyzja wykonania a to atrybuty charakteryzujące tą linię wkładów. MAKSYMALNE zastosowanie ENERGII tworzony z wysoko gatunkowej stali korpus i front niepodatny na działanie nad wyraz wysokich temperatur. sprawne spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury dzięki wyłożeniu komory spalania Acumotte - materiałem akumulującym ciepło, który podnosi temperaturę w komorze. Wysoki czopuch i poprzecznie umieszczone płomieniówki - powiększają powierzchnię wymiany ciepła między wkładem a otoczeniem. Obniżenie temperatury spalin przyczynia się do zwiększenia produktywności urządzenia. stabilne i wytrzymałe na naprężenia drzwi kominka wykonane z zamkniętego profilu. Uszczelka drzwi znajduje się w wyprofilowanym kanale, co zapewnia adekwatne jej przyleganie i zapobiega ewentualnemu wypadnięciu w trakcie eksploatacji. Dopalania cząstek opału dzięki deflektorowi, który wydłuża drogę spalin. Dostarczanie powietrza tylko z zewnątrz dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 125 mm. Regulacja dolotu powietrza przy pomocy jednego regulatora, co wyklucza błędy w niewłaściwym stosowaniu. Potrójny system dopowietrzenia komory spalania: powietrze pierwotne - skierowane jest na płytę, na której odbywa się spalanie; powietrze wtórne dostarczane jest otworami w tylnej ścianie. Na dodatek we wkładzie wykorzystany jest system czystej szyby (kurtyna powietrza). BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE świetna szczelność dzięki mocnym spawom produkowanym w osłonie gazu szlachetnego. elementy stalowe wycinane laserowo za pomocą postępowych sprzętów, a następnie wyginane na giętarkach CNC. Front wkładu wyposażony w ceramikę żaroodporną wytrzymująca temperaturę do 800°C. organicznE SPALANIE Urządzenie spełnia oczekiwania Ekoprojektu i normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO. komfortowE używanIE Wkład bezrusztowy - dopalanie na popiele, co oznacza, iż opał wypala się na mały popiół, którego pozostaje nieduża ilość. Uzyskana w ten sposób energia grzejna z drewna zostaje maksymalnie zastosowana. Płyta dolna wkładu istotnie obniżona w stosunku do drzwi. Ograniczenie osadzanie sadzy dzięki systemowi czystej szyby (kierownica powietrza). progresywnY DESIGN Wkład kominkowy z ozdobną giętą szybą. dekoratywna szyba rodzaju glass wytrzymująca temperaturę do 800°C, która nadaje kominkowi innowacyjny i szykowny wygląd, optycznie rozszerza front wkładu.
 • Producent KRATKI
KRATKI WKŁAD SMART M/S STAL/ŻELIWO 8 BS PRAWY (5903950064045) 2440 zł ZOBACZ Dwustronnie przeszklone wkłady typu BS z szyba dzieloną. Genialnie wpisuje się w stylistykę progresywnych wnętrz. Tego typu kominek jest niejednokrotnie wybierany w sytuacji otwartych pomieszczeń. innowacyjnY DESIGN Narożny wkład kominkowy o drzwiach typu BS (szyby łączone), wyekwipowany w pojedynczą szybę. Drzwi wkładu mają postępową klamkę. MAKSYMALNE zastosowanie ENERGII Dopalanie cząstek opału dzięki deflektorowi, który wydłuża drogę spalin. Cykl ten wznosi w dodatku efektywność spalania, a także lepsze zastosowanie energii, a tym samym minimalizuje emisję destrukcyjnych substancji do atmosfery. szeroka komora spalania, która zezwala na załadowanie obfitej ilości paliwa bez potrzeby częstego dokładania. Ręczne sterowanie ciągiem komina za pomocą wbudowanego szybra. BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE Front wkładu wyposażony w ceramikę żaroodporną wytrzymująca temperaturę do 800°C. Oferowane poprzez Nas szkło atest jakości i bezpieczeństwa. Gęsto rozmieszczone radiatory na ścianach zewnętrznych urządzenia, zapewniają maksymalne wykorzystanie ciepła generowanego poprzez wkład. Front wkładu wytrzymały na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu gatunkowej stali. wygodnE używanIE Urządzenie wyekwipowane jest w system czystej szyby - dzięki tzw. Kurtynie strumień powietrza rozprowadzany jest równomiernie, omiata szkło i ogranicza do minimum osadzanie się na nim sadzy. Pozwala to utrzymać piękny i czysty wygląd szyby poprzez długi czas. Wyjmowany ruszt i popielnik upraszczają utrzymanie wkładu w czystości. dekoracyjny płotek zabezpiecza poprzez wypadnięciem drewna z paleniska. naturalnE SPALANIE Urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO.
 • Producent KRATKI
Uniflam Wkład kominkowy 720 prestige z szybrem z doprowadzeniem powietrza ref. 607-834 3348,99 zł ZOBACZ Żeliwny wkład kominkowy - szyber do regulacji siły ciągu - dopro wadzenie powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz - regula cja dopływu powietrza do spalania - czarne zdobienie szyby - deflekt or - popieln ik - ruszt - paliw o opałowe: drewno - 5 lat gwarancji - zgod ność z normą EN 13229 - dokument CE - producent: UNIFLAM - Francja Wkład posiada doprowadzenie powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz. W tym celu instaluje się specjalną kształtkę (dołączoną do wkładu). Dolot ten posiada możliwość podłączenia kanału prostokątnego 150x50mm lub rury o średnicy 100mm. mocne strony wkładu kominkowego UNIFLAM PRESTIGE Doprowadzenie powietrza z zewnątrz Wkład wyekwipowany jest w bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz do paleniska. Powietrze może być doprowadzone rurą rodzaju flex średnicy 100mm albo kanałem prostokątnym 150x50mm Szyber Szyber umożliwia regulację siły ciągu kominowego i kontrolę tempa spalania. Gałka szybra znajduje się w górnej części fasady wkładu. Regulacja dopływu powietrza dostarczanego do cyklu spalania ilość powietrza dostarczanego do cyklu spalania dostosowywana jest za pomocą gałki znajdującej w dolnej części fasady. Powietrze pobierane jest z bezpośredniego wlotu powietrza i dostarczane pod ruszt, a także w bezpośrednio na szybę, stwarzając kurtynę powietrzną uniemożliwiającą nadmiernemu brudzeniu się szyby. Łatwa eksploatacja Pojemna, wysuwana szuflada popielnika, żeliwny ruszt, a także wydajnie działający system nadmuchu powietrza na szybę powodują że eksploatacja i konserwacja kominka są przystępne i nie absorbują dużo czasu. spory widok palącego się drewna progresywna, stalowa fasada i szeroka szyba z czarnym zdobieniem zapewnia perfekcyjną wizję ognia Klamka, a także gałki wykonane ze stali rdzoodpornej uzupełniają całość tworząc nowoczesną stylistykę paleniska Uniflam Prestige.
 • Producent UNIFLAM
WKŁAD KOMINKOWY UNIFLAM 850 PRESTIGE LBS GIĘTA LEWA BOCZNA SZYBA ref. 607-843-GS, UM_607-844_130_20170307171857 5399 zł ZOBACZ Żeliwny wkład kominkowy - szyber - dopro wadzenie powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz - regula cja dopływu powietrza do spalania - szyba narożna z czarnym zdobieniem (lewostronna - gięta) - deflekt or - popieln ik - ruszt - paliw o opałowe: drewno - 5 lat gwarancji - zgod ność z normą EN 13229 - certy fikat CE - produ cent: UNIFLAM - Francja Wkład ma doprowadzenie powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz. W tym celu instaluje się specjalną kształtkę (załączoną do wkładu). Dolot ten ma możliwość podłączenia kanału prostokątnego 150x50mm albo rury o średnicy 100mm. Zalety wkładu kominkowego UNIFLAM PRESTIGE Doprowadzenie powietrza z zewnątrz Wkład wyposażony jest w bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz do paleniska. Powietrze może być doprowadzone rurą rodzaju flex średnicy 100mm lub kanałem prostokątnym 150x50mmSzyber Szyber zezwala na regulację siły ciągu kominowego i kontrolę tempa spalania. Gałka szybra znajduje się w górnej części fasady wkładu.Regulacja dopływu powietrza dostarczanego do cyklu spalania ilość powietrza dostarczanego do cyklu spalania regulowana jest przy pomocy gałki znajdującej w dolnej części fasady. Powietrze pobierane jest z bezpośredniego wlotu powietrza i dostarczane pod ruszt i w bezpośrednio na szybę, stwarzając kurtynę powietrzną zapobiegającą nadmiernemu brudzeniu się szyby.Łatwa eksploatacja Pojemna, wysuwana szuflada popielnika, żeliwny ruszt oraz efektywnie działający system nadmuchu powietrza na szybę powodują iż eksploatacja i konserwacja kominka są proste i nie absorbują dużo czasu.obfity widok palącego się drewna postępowa, stalowa fasada oraz znaczna szyba z czarnym zdobieniem gwarantuje nieprzeciętną wizję ognia Klamka, a także gałki produkowane ze stali rdzoodpornej uzupełniają całość wytwarzając postępową stylistykę paleniska Uniflam Prestige.
 • Producent UNIFLAM
WKŁAD KOMINKOWY UNIFLAM 850 PRESTIGE PBS GIĘTA PRAWA BOCZNA SZYBA ref. 607-842-GS 5399 zł ZOBACZ Żeliwny wkład kominkowy - szyber - dopro wadzenie powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz - regula cja dopływu powietrza do spalania - szyba narożna z czarnym zdobieniem (prawostronna - gięta) - deflekt or - popieln ik - ruszt - paliw o opałowe: drewno - 5 lat gwarancji - zgod ność z normą EN 13229 - certy fikat CE - produ cent: UNIFLAM - Francja Wkład posiada doprowadzenie powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz. W tym celu instaluje się specjalną kształtkę (dołączoną do wkładu). Dolot ten ma możliwość podłączenia kanału prostokątnego 150x50mm albo rury o średnicy 100mm. Zalety wkładu kominkowego UNIFLAM PRESTIGE Doprowadzenie powietrza z zewnątrz Wkład zaopatrzony jest w bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz do paleniska. Powietrze może być doprowadzone rurą typu flex średnicy 100mm lub kanałem prostokątnym 150x50mmSzyber Szyber umożliwia regulację siły ciągu kominowego oraz kontrolę tempa spalania. Gałka szybra znajduje się w górnej części fasady wkładu.Regulacja dopływu powietrza dostarczanego do cyklu spalania ilość powietrza dostarczanego do cyklu spalania dostosowywana jest przy pomocy gałki znajdującej w dolnej części fasady. Powietrze pobierane jest z bezpośredniego wlotu powietrza i dostarczane pod ruszt, a także w bezpośrednio na szybę, wytwarzając kurtynę powietrzną zapobiegającą nadmiernemu brudzeniu się szyby.Łatwa eksploatacja Pojemna, wysuwana szuflada popielnika, żeliwny ruszt, a także sprawnie działający system nadmuchu powietrza na szybę sprawiają iż eksploatacja i konserwacja kominka są proste i nie absorbują dużo czasu.szeroki widok palącego się drewna innowacyjna, stalowa fasada oraz szeroka szyba z czarnym zdobieniem zagwarantuje nadzwyczajną wizję ognia Klamka oraz gałki produkowane ze stali nierdzewnej uzupełniają całość stwarzając innowacyjną stylistykę paleniska Uniflam Prestige.
 • Producent UNIFLAM
Kaseta kominkowa stalowa z acumotte i szybą typu glass arke 80 z turbiną moc 6-16kw marki Kratki 2600 zł ZOBACZ Urządzenie spełnia kryteria Ekoprojektu i normy ascetyczne niemieckie normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO. atuty MAKSYMALNE zastosowanie ENERGII Korpus i front wkładu niepodatne na działanie wysokich temperatur dzięki użytemu materiałowi - gatunkowej stali. produktywne spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury dzięki wyłożeniu komory spalania Acumotte - materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w komorze. Dopalania cząstek opału dzięki deflektorowi, który wydłuża drogę spalin. Wentylatory osiowe z dostosowywaną mocą pracy, zezwalające na ogrzewanie w sposób zależny od potrzeb – pracują z dużą szybkością nagrzewając pomieszczenie w krótszym czasie, albo z ograniczoną szybkością, utrzymując pokój w cieple, zachowując ciszę. Turbina zasilana jest z sieci napięciem 230 V. Wydajność łączna wentylatorów to 280 m3/h przy stosunkowo niewielkim poborze mocy 38 W. Dwa dopełniające górne wyloty gorącego powietrza o średnicy 125 mm do podłączenia przewodów do rozprowadzenia powietrza. Pozwala to skutecznie wykorzystać ciepło ze spalania drewna do ogrzania przyległych pomieszczeń. BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE Ognioodporne przewody zasilające i elektroniczny układ bezpieczeństwa. Osobno dostosowywana ilość powietrza pierwotnego i wtórnego (kurtyna powietrzna, zmniejszającego ilość spalin i pomagającego utrzymać szybę w czystości). innowacyjnY DESIGN dekoratywna szyba typu glass wytrzymująca temperaturę do 800°C, która nadaje kominkowi progresywny i wyszukany wygląd, wizualnie powiększa front wkładu. dane techniczne: Moc nominalna (kW) 12,0 Zakres mocy grzewczej (kW) 6.0 - 16.0 sprawność grzewcza (%) 75,0 Średnica wylotu spalin (mm) 200 Spełnia kryteria EKOPROJEKTU Tak dedykowany do rekuperacji Nie wariant paliwa zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20% Waga (kg) 132,0 Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w % 0,10 Temperatura spalin ( ) 320,0 Max długość polan (cm) 35 Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3) 34,0 Zgodność z normą BImSchV 2 Tak Współczynnik produktywności energetycznej EEI 98,88 niewielkie wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2) ≥900 drobne wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2) ≥700 typ przeszklenia proste Otwieranie drzwi w lewo Materiał wykonania stal Szerokość (cm) 85,00 Wysokość (cm) 61,80 Głębokość (cm) 47,05 Dolot powietrza Nie Wyłożenie komory spalania Tak Popielnik Tak dekoracyjna szyba rodzaju glass Tak
 • Producent Kratki
Wkład kominkowy 860 evo pbs gięta prawa boczna szyba ref. 260-182-gs marki Uniflam 7849 zł ZOBACZ Stalowy wkład kominkowy z szamotem - palenisko wyłożone szamotem Rath - wkład wspaniały do domów z rekuperacją i DGP - doprowadzenie powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz - regulacja dopływu powietrza do wkładu - prawa boczna szyba (gięta) - czarne zdobienie szyby - dystybutor gorącego powietrza z 6 wylotami - nawiew powietrza na szybę - uszczelka drzwi z pamięcią kształtu - deflektory wermikulitowe - stalowe wymienniki - ogranicznik drewna - popielnik - ruszt - regulowane nóżki - paliwo opałowe: drewno - 5 lat gwarancji - certyfikat CE - zgodność z normą EN 13229 - zgodność z normą BImSchV - kraj produkcji: Polska atuty wkładu kominkowego UNIFLAM EVO budowa wkładuWkład wytwarzany został z wysokiej jakości tworzyw – stali, żeliwa i szamotu. Komora paleniska wyłożona szamotem, specjalny system wymienników i deflektorów gwarantują wysoką skuteczność urządzenia. Wkład dostosowywane nóżki ułatwiające montaż. Wkład rewelacyjny do domów z DGP i rekuperacjąWkład Unifam Evo przypasowany jest do domów energooszczędnych, zaopatrzonych w wentylację z odzyskiem ciepła. Blaszany dystrybutor gorącego powietrza usprawnia przyłączenie wkładu do systemu kanałów rozprowadzających ciepłe powietrze. Wkład zezwala na sprawne i oszczędne ogrzewanie domu. Doprowadzenie powietrza z zewnątrzWkład wyekwipowany jest w doprowadzenie powietrza bezpośrednio z zewnątrz. Króciec wlotu powietrza średnicy 125 znajduje się pod paleniskiem. Ilość powietrza dostarczanego do procesu spalania regulowana jest za pomocą gałki znajdującej się w dolnej części fasady. Powietrze pobierane jest bezpośrednio z wlotu powietrza i dostarczane pod ruszt oraz na szybę, stwarzając kurtynę powietrzną uniemożliwiająca nadmiernemu brudzeniu się szyby. Łatwa eksploatacjaPojemny popielnik, żeliwny ruszt i wydajnie działający system nadmuchu powietrza na szybę powodują iż eksploatacja i konserwacja kominka są nieskomplikowane i nie zajmują dużo czasu. duży widok palącego się drewnaprogresywna, stalowa fasada i wielka szyba z czarnym zdobieniem nieprzeciętną wizję ognia. Klamka, a także uchwyt regulacji powietrza stworzone ze stali nierdzewnej uzupełniają całość wytwarzając nowoczesną stylistykę paleniska Uniflam Evo.
 • Producent UNIFLAM
Wkład kominkowy 920 prestige z szybrem z doprowadzeniem powietrza ref. 607-824 marki Uniflam 3999 zł ZOBACZ Żeliwny wkład kominkowy - szyber - dopro wadzenie powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz - regula cja dopływu powietrza do spalania - czarne zdobienie szyby - deflekt or - popieln ik - ruszt - paliw o opałowe: drewno - 5 lat gwarancji - zgod ność z normą EN 13229 - certy fikat CE - produ cent: UNIFLAM - Francja Wkład posiada doprowadzenie powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz. W tym celu instaluje się specjalną kształtkę (dołączoną do wkładu). Dolot ten ma możliwość podłączenia kanału prostokątnego 150x50mm lub rury o średnicy 100mm. Zalety wkładu kominkowego UNIFLAM PRESTIGE Doprowadzenie powietrza z zewnątrz Wkład zaopatrzony jest w bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz do paleniska. Powietrze może być doprowadzone rurą typu flex średnicy 100mm lub kanałem prostokątnym 150x50mmSzyber Szyber umożliwia regulację siły ciągu kominowego, a także kontrolę tempa spalania. Gałka szybra znajduje się w górnej części fasady wkładu.Regulacja dopływu powietrza dostarczanego do procesu spalania ilość powietrza dostarczanego do cyklu spalania regulowana jest za pomocą gałki znajdującej w dolnej części fasady. Powietrze pobierane jest z bezpośredniego wlotu powietrza i dostarczane pod ruszt, a także w bezpośrednio na szybę, tworząc kurtynę powietrzną uniemożliwiającą nadmiernemu brudzeniu się szyby.Łatwa eksploatacja Pojemna, wysuwana szuflada popielnika, żeliwny ruszt, a także skutecznie działający system nadmuchu powietrza na szybę powodują iż eksploatacja i konserwacja kominka są przystępne i nie absorbują dużo czasu.pokaźny widok palącego się drewna progresywna, stalowa fasada oraz obfita szyba z czarnym zdobieniem zapewnia perfekcyjną wizję ognia Klamka, a także gałki wykonane ze stali nierdzewnej uzupełniają całość wytwarzając nowoczesną stylistykę paleniska Uniflam Prestige.
 • Producent UNIFLAM
Kratki Kaseta kominkowa stalowa z acumotte i szybą typu glass arke 75 z turbiną moc 4-11kw 2800 zł ZOBACZ Urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy surowe niemieckie normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO. atuty MAKSYMALNE użycie ENERGII Korpus i front wkładu niepodatne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowanemu materiałowi - wysokojakościowej stali. efektywne spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury dzięki wyłożeniu komory spalania Acumotte - materiałem akumulującym ciepło, który podnosi temperaturę w komorze. Dopalania cząstek opału dzięki deflektorowi, który wydłuża drogę spalin. Wentylatory osiowe z dostosowywaną mocą pracy, pozwalające na ogrzewanie w sposób zależny od potrzeb – pracują z dużą prędkością nagrzewając wnętrze w krótszym czasie, lub z ograniczoną prędkością, utrzymując pokój w cieple, zachowując ciszę. Turbina zasilana jest z sieci napięciem 230 V. Produktywność łączna wentylatorów to 280 m3/h przy stosunkowo niewielkim poborze mocy 38 W. Dwa uzupełniające górne wyloty gorącego powietrza o średnicy 125 mm do podłączenia przewodów do rozprowadzenia powietrza. Pozwala to sprawnie użyć ciepło ze spalania drewna do ogrzania przyległych pomieszczeń. BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE Ognioodporne przewody zasilające i elektroniczny układ bezpieczeństwa. Osobno regulowana liczba powietrza pierwotnego i wtórnego (kurtyna powietrzna, zniżającego ilość spalin i pomagającego utrzymać szybę w czystości). progresywnY DESIGN dekoracyjna szyba rodzaju glass wytrzymująca temperaturę do 800°C, która nadaje kominkowi progresywny i elegancki wygląd, widocznie zwiększa front wkładu. informacje techniczne Moc nominalna (kW) 8,0 Zakres mocy grzewczej (kW) 4.0 - 11.0 wydajność cieplna (%) 83,0 Średnica wylotu spalin (mm) 150 Spełnia kryteria EKOPROJEKTU Tak dedykowany do rekuperacji Nie wariant paliwa zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20% Waga (kg) 115,0 Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w % 0,10 Temperatura spalin ( ) 171,0 Max długość polan (cm) 30 Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3) 15,0 Zgodność z normą BImSchV 2 Tak Współczynnik wydajności energetycznej EEI 109,32 małe wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2) ≥700 niewielkie wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2) ≥500 wariant przeszklenia proste Otwieranie drzwi w lewo Materiał wykonania stal Szerokość (cm) 82,00 Wysokość (cm) 57,20 Głębokość (cm) 47,00 Dolot powietrza Nie Wyłożenie komory spalania Tak Popielnik Tak dekoracyjna szyba typu glass Tak
 • Producent Kratki
Kaseta kominkowa stalowa z acumotte i szybą typu glass Arke 70 z turbiną moc 3,5-10kw, KASETA/ARKE/70 2600 zł ZOBACZ Urządzenie spełnia kryteria Ekoprojektu i normy bezkompromisowe niemieckie normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO. mocne strony MAKSYMALNE zastosowanie ENERGII Korpus i front wkładu niepodatne na działanie wysokich temperatur dzięki użytemu materiałowi - wysokojakościowej stali. produktywne spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury dzięki wyłożeniu komory spalania Acumotte - materiałem akumulującym ciepło, który wznosi temperaturę w komorze. Dopalania cząstek opału dzięki deflektorowi, który wydłuża drogę spalin. Wentylatory osiowe z regulowaną mocą pracy, pozwalające na ogrzewanie w sposób zależny od potrzeb – pracują z dużą szybkością nagrzewając wnętrze w krótszym czasie, albo z ograniczoną prędkością, utrzymując wnętrze w cieple, zachowując ciszę. Turbina zasilana jest z sieci napięciem 230 V. Wydajność łączna wentylatorów to 280 m3/h przy stosunkowo niewielkim poborze mocy 38 W. Dwa uzupełniające górne wyloty gorącego powietrza o średnicy 125 mm do podłączenia przewodów do rozprowadzenia powietrza. Pozwala to sprawnie użyć ciepło ze spalania drewna do ogrzania przyległych pomieszczeń. BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE Ognioodporne przewody zasilające i elektroniczny układ bezpieczeństwa. Osobno regulowana liczba powietrza pierwotnego i wtórnego (kurtyna powietrzna, zmniejszającego liczba spalin i pomagającego utrzymać szybę w czystości). postępowY DESIGN dekoracyjna szyba rodzaju glass wytrzymująca temperaturę do 800°C, która nadaje kominkowi nowoczesny i wyszukany wygląd, optycznie powiększa front wkładu. dane technologiczne Moc nominalna (kW) 8,0 Zakres mocy cieplnej (kW) 3.5 - 10.0 produktywność cieplna (%) 84,0 Średnica wylotu spalin (mm) 150 Spełnia kryteria EKOPROJEKTU Tak dedykowany do rekuperacji Nie wariant paliwa zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20% Waga (kg) 110,0 Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w % 0,09 Temperatura spalin ( ) 165,0 Max długość polan (cm) 30 Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3) 14,0 Zgodność z normą BImSchV 2 Tak Współczynnik efektywności energetycznej EEI 110,62 drobne wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2) ≥700 niepokaźne wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2) ≥500 typ przeszklenia proste Otwieranie drzwi w lewo Materiał wykonania stal Szerokość (cm) 76,00 Wysokość (cm) 52,00 Głębokość (cm) 47,00 Dolot powietrza Nie Wyłożenie komory spalania Tak Popielnik Tak dekoracyjna szyba typu glass Tak wydajność wentylatorów (m3/h) 260 pobór mocy (W) 38 Zasilanie (V) 230 Hałas (dB) 35
 • Producent Kratki
WKŁAD KOMINKOWY UNIFLAM W720 PRESTIGE Z PŁASZCZEM WODNYM REF. 859-710 O MOCY 15 kW 5799 zł ZOBACZ Stalowy wkład kominkowy z płaszczem wodnym - doprowadzenie powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz (Ø120) - regulacja dopływu powietrza pierwotnego i wtórnego - czarne zdobienie szyby - spalanie wtórne - wężownica schładzająca 1/2" - wejście i wyjście 3/4" (prawa i lewa strona) - otwór na sensor temperatury wody 1/2" (prawa i lewa strona) - otwór na detektor temperatury spalin - zawór odpowietrzający - samoczynne domykanie drzwiczek - deflektor - popielnik - ruszt - paliwo opałowe: drewno - 2 lata gwarancji - certyfikat CE - zgodność z normą EN 13229 - zgodność z normą BimSchV 1-2 - zgodność z normą 15a B-VG - producent: PARKANEX – Polska Uwaga! Dla zachowania ochrony gwarancyjnej instalacja musi posiadać: - cieplny zawór bezpieczeństwa - ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa 2 bar - termostatyczny zawór mieszający 55 °C mocne strony wkładu kominkowego UNIFLAM PRESTIGE z płaszczem wodnym kompozycja wkładu Wkład wyprodukowany pozostał z wysokiej jakości tworzyw – stali, żeliwa i szamotu. Komora paleniska wyłożona szamotem, specjalny system wymienników rurowych i deflektorów zapewniają wysoką produktywność urządzenia. Bezpieczeństwo używania zaimplementowana wężownica schładzająca zabezpiecza wkład przed zbyt wysoką temperaturą wody. Aby zapewnić korzystne i niezawodne działania instalacji cieplnej musi zostać ona wyposażona w następujące zawory: termiczny zawór bezpieczeństwa, ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa 2 bar, termostatyczny zawór mieszający 55 °C. Doprowadzenie powietrza z zewnątrz Wkład zaopatrzony jest w bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz do paleniska. Powietrze może być doprowadzone rurą typu flex o średnicy 120mm. Regulacja powietrza pierwotnego i wtórnego odbywa się przy pomocy suwaka poniżej drzwiczek wkładu. Łatwa eksploatacja Pojemny popielnik, żeliwny ruszt, a także sp rawnie działający system nadmuchu powietrza na szybę powodują iż eksploatacja i konserwacja kominka są nietrudne i nie zajmują dużo czasu. szeroki widok palącego się drewna progresywna, stalowa fasada, a także pokaźna szyba z czarnym zdobieniem idealną wizję ognia. Klamka, a także uchwyt regulacji powietrza stworzone ze stali nierdzewnej uzupełniają całość wytwarzając postępową stylistykę paleniska Uniflam Prestige.
 • Producent UNIFLAM
Kratki pro Nbc 10 lewy / prawy bs gilotyna (5903950008841) 9000 zł ZOBACZ Powietrzny wkład kominkowy NBC 10 lewy / prawy BS GILOTYNA to kominek o potrójnym przeszkleniu, posiadający idealne parametry technologiczne oraz skrupulatne wykonanie. Produkt z kolekcji Kratki PRO -Zamów w ExtraKominki - jesteśmy oficjalnym dystrybutorem! kupując z usługą montażu (faktura VAT 8%), oszczędzasz 15%! Jesteś zainteresowany(a) tym kominkiem? Skontaktuj się z nami albo skorzystaj z formularza - oddzwonimy. Linia PRO to produkty dla Profesjonalistów spełniające najbardziej rygorystyczne normy naturalne, które wyprodukowane są z wspaniałej jakości tworzyw, a wykorzystane w nich rozwiązania technologiczne są na najwyższym światowym poziomie. Jak zamówić? Zamówienia na kominki z kolekcji Kratki PRO przyjmowane są drogą:- telefoniczną: 24 366 99 44,- e-mailową: biuro@extrakominki.pl,- w naszym salonie sprzedaży. Wkład NBC 10 można stosować w domach z rekuperacją; spełnia także wytyczne EkoProjekt. MAKSYMALNE wykorzystanie ENERGIIKorpus i front wkładu wytrzymałe na działanie wysokich temperatur dzięki użytemu materiałowi - wysokogatunkowej stali.wydajne spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury dzięki wyłożeniu komory spalania Acumotte - materiałem akumulującym ciepło, który podnosi temperaturę w komorze.Dostarczanie powietrza tylko z zewnątrz dzięki zaimplementowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 125 mm. Regulacja dolotu powietrza za pomocą jednej dźwigni, co wyklucza błędy w niewłaściwym stosowaniu.Potrójny system dopowietrzenia komory spalania: powietrze pierwotne - skierowane jest na płytę, na której odbywa się spalanie; powietrze wtórne dostarczane jest otworami w tylnej ścianie. Ponadto we wkładzie wykorzystany jest system czystej szyby (kurtyna powietrza).BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIEwspaniała szczelność dzięki mocnym spawom tworzonym w osłonie gazu szlachetnego.części stalowe wycinane laserowo przy pomocy nowoczesnych urządzeń, a następnie wyginane na giętarkach CNC.Wkład wyposażony w potrójną szybę żaroodporną wytrzymująca temperaturę do 800°C. wygodnE używanIEWkład wyposażony w ruszt, co wyraźnie upraszcza czyszczenie komory spalania.Płyta dolna wkładu istotnie obniżona w stosunku do drzwi.Podwójny system otwierania drzwi do góry (GILOTYNA) i do boku. Podnoszone i opuszczane drzwi usprawniają załadunek ilość drewna a mechanizm umożliwiający otwarcie boczne pozwoli na sprawniejsze czyszczenie szyby.Ograniczenie osadzanie sadzy dzięki systemowi czystej szyby (kierownica powietrza).progresywnY DESIGNPotrójne przeszklenie wkładu gwarantujące maksymalną wizję ognia.komfortowy i cichy mechanizm gilotyny usprawniający czyszczenie i obsługę wkładu.dekoratywna szyba typu glass wytrzymująca temperaturę do 800°C, która nadaje kominkowi progresywny i stylowy wygląd, widocznie powiększa front wkładu.drobne wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2) - 700znikome wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2) - 500 dane techniczne: moc: 10 kWszerokość: 854 mmwysokość: 1470 mmgłębokość: 634 mmśrednica komina: 200 mmwydajność: 81.00 %średnica dolotu powietrza: 125 mmdługość polan: 50 cmmateriał: stalpowietrze do spalania: z zewnątrzwylot spalin: góraotwieranie drzwi: do góryszyba: płaskazaładunek: z przodumateriał opałowy: drewno
 • Producent Kratki PRO
Wkład kominkowy UNIFLAM 860 EVO PBS łączona prawa boczna szyba ref. 260-182 6399 zł ZOBACZ Stalowy wkład kominkowy z szamotem - palenisko wyłożone szamotem Rath - wkład rewelacyjny do domów z rekuperacją i DGP - doprowadzenie powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz - regulacja dopływu powietrza do wkładu - prawa boczna szyba (łączona) - czarne zdobienie szyby - dystybutor gorącego powietrza z 6 wylotami - nawiew powietrza na szybę - uszczelka drzwi z pamięcią kształtu - deflektory wermikulitowe - stalowe wymienniki - ogranicznik drewna - popielnik - ruszt - regulowane nóżki - paliwo opałowe: drewno - 5 lat gwarancji - certyfikat CE - zgodność z normą EN 13229 - zgodność z normą BImSchV - kraj produkcji: Polska atuty wkładu kominkowego UNIFLAM EVO budowa wkładuWkład tworzony został z wysokiej jakości materiałów – stali, żeliwa oraz szamotu. Komora paleniska wyłożona szamotem, specjalny system wymienników oraz deflektorów gwarantują wysoką skuteczność urządzenia. Wkład regulowane nóżki upraszczające montaż. Wkład znakomity do domów z DGP i rekuperacjąWkład Unifam Evo przystosowany jest do domów energooszczędnych, zaopatrzonych w wentylację z odzyskiem ciepła. Blaszany dystrybutor gorącego powietrza ułatwia przyłączenie wkładu do systemu kanałów rozprowadzających ciepłe powietrze. Wkład pozwala na skuteczne i oszczędne ogrzewanie domu. Doprowadzenie powietrza z zewnątrzWkład zaopatrzony jest w doprowadzenie powietrza bezpośrednio z zewnątrz. Króciec wlotu powietrza średnicy 125 znajduje się pod paleniskiem. Liczba powietrza dostarczanego do procesu spalania regulowana jest za pomocą gałki znajdującej się w dolnej części fasady. Powietrze pobierane jest bezpośrednio z wlotu powietrza i dostarczane pod ruszt, a także na szybę, tworząc kurtynę powietrzną zapobiegająca nadmiernemu brudzeniu się szyby. Łatwa eksploatacjaPojemny popielnik, żeliwny ruszt i skutecznie działający system nadmuchu powietrza na szybę powodują że eksploatacja i konserwacja kominka są łatwe i nie zajmują dużo czasu. wielki widok palącego się drewnainnowacyjna, stalowa fasada i znaczna szyba z czarnym zdobieniem wyśmienitą wizję ognia. Klamka oraz uchwyt regulacji powietrza wykonane ze stali nierdzewnej uzupełniają całość wytwarzając innowacyjną stylistykę paleniska Uniflam Evo.
 • Producent UNIFLAM
Wkład kominkowy 860 evo lbs gięta lewa boczna szyba ref. 260-183-gs marki Uniflam 6899 zł ZOBACZ Stalowy wkład kominkowy z szamotem - palenisko wyłożone szamotem Rath - wkład znakomity do domów z rekuperacją i DGP - doprowadzenie powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz - regulacja dopływu powietrza do wkładu - lewa boczna szyba (gięta) - czarne zdobienie szyby - dystybutor gorącego powietrza z 6 wylotami - nawiew powietrza na szybę - uszczelka drzwi z pamięcią kształtu - deflektory wermikulitowe - stalowe wymienniki - ogranicznik drewna - popielnik - ruszt - regulowane nóżki - paliwo opałowe: drewno - 5 lat gwarancji - certyfikat CE - zgodność z normą EN 13229 - zgodność z normą BImSchV - kraj produkcji: Polska mocne strony wkładu kominkowego UNIFLAM EVO konstrukcja wkładuWkład wytworzony pozostał z wysokiej jakości materiałów – stali, żeliwa i szamotu. Komora paleniska wyłożona szamotem, specjalny system wymienników oraz deflektorów zapewniają wysoką skuteczność urządzenia. Wkład regulowane nóżki upraszczające montaż. Wkład wyśmienity do domów z DGP i rekuperacjąWkład Unifam Evo dopasowany jest do domów energooszczędnych, zaopatrzonych w wentylację z odzyskiem ciepła. Blaszany dystrybutor gorącego powietrza ułatwia przyłączenie wkładu do systemu kanałów rozprowadzających ciepłe powietrze. Wkład zezwala na sprawne i oszczędne ogrzewanie domu. Doprowadzenie powietrza z zewnątrzWkład wyposażony jest w doprowadzenie powietrza bezpośrednio z zewnątrz. Króciec wlotu powietrza średnicy 125 znajduje się pod paleniskiem. Ilość powietrza dostarczanego do cyklu spalania dostosowywana jest za pomocą gałki znajdującej się w dolnej części fasady. Powietrze pobierane jest bezpośrednio z wlotu powietrza i dostarczane pod ruszt, a także na szybę, wytwarzając kurtynę powietrzną uniemożliwiająca nadmiernemu brudzeniu się szyby. Łatwa eksploatacjaPojemny popielnik, żeliwny ruszt i wydajnie działający system nadmuchu powietrza na szybę sprawiają że eksploatacja i konserwacja kominka są łatwe i nie zajmują dużo czasu. wielki widok palącego się drewnaprogresywna, stalowa fasada i spora szyba z czarnym zdobieniem wspaniałą wizję ognia. Klamka, a także uchwyt regulacji powietrza produkowane ze stali nierdzewnej uzupełniają całość tworząc innowacyjną stylistykę paleniska Uniflam Evo.
 • Producent UNIFLAM
LUCY 12 z płaszczem wodnym PW z wężownicą z acumotte + dolot, moc 5-15 kW 4200 zł ZOBACZ właściwości paleniska spełniają minimalistyczne niemieckie normy BImSchV 2.Wkład rekomendowany do domów z wentylacją mechaniczną (rekuperacją). informacje techniczne: * mg/Nm3 atuty wkładu: 1. Korpus i front wkładu wyprodukowane z blachy kotłowej, asygnowanej do pracy w podwyższonych temperaturach.2. Części stalowe wycinane laserowo, a następnie wyginane na giętarkach CNC3. Korpus spawany w osłonie gazu szlachetnego, co zapewnia korzystną jakość spawów.4. Wkład w standardzie zaopatrzony jest w pojedynczą zewnętrzną szybę dekoracyjną rodzaju glass wytrzymująca temperaturę do 800oC. Jest ona malowana metodą sitodruku, która nadaje kominkowi progresywny i szykowny wygląd, wizualnie zwiększa front wkładu. 5. Wyjmowany ruszt i popielnik usprawniają utrzymanie wkładu w czystości. 6. System dwóch deflektrów - wydłużają drogę spalin, spalanie jest bardziej naturalne. 7. Wkład wyekwipowany w dostosowywane nóżki umożliwiające jego wypoziomowanie (w zakresie do 40 mm).8. Wkład zastosowany króciec dolotu powietrza z zewnątrz fi 125 mm.9. Wkład ma potrójny system dopowietrzenia komory spalania: powietrze pierwotne, wtórne oraz kurtynę powietrzną. Dopowietrzenie komory spalania realizowane jedynie z zewnątrz. Regulacja dolotu powietrza pierwotnego, wtórnego oraz kurtyny powietrznej wykonywana jest przy pomocy jednego mechanizmu, regulatora znajdującego się poniżej drzwi wkładu. Regulator z cięgnem zakończony jest osłoną regulującą z silikonową uszczelką.10. Specjalny zespół płaszcza wodnego umożliwia odebranie ze spalin i podanie do systemu grzejnego obfitej ilości ciepła, dzięki temu możliwe jest uzyskanie wysokiej sprawności energetycznej wkładu.11. Komora spalania wyłożona materiałem Acumotte - materiałem akumulującym ciepło, który podnosi temperaturę w komorze spalania, przyczynia się do poprawienia parametrów spalania. Ceramiczne płyty acumotte należy przyzwyczaić do wysokich temperatur, tzn pierwszych kilka paleń powinno być finezyjnych. Gwałtowne pierwsze palenie może spowodować pęknięcie ceramiki. 12. Wkład zastosowaną wężownicę. Korpus płaszcza wodnego usztywniony jest szpilkami.Wężownica to specjalna miedziana rurka zastosowana w kominek z płaszczem wodnym, która służy jako zabezpieczenie przed przegrzaniem układu. Króciec wejścia/wyjścia 1/2".13. Gwarancja 5 lat Klasa produktywności energetycznej:Wkłady z linii Antek: CWkłady z linii Antek z płaszczem wodnym: AWkłady z kolekcji NBC i NBU: AWkłady z linii Lucy: AWkład z serii Lucy z płaszczem wodnym: A+Wkłady z seri Amelia i Amelia z płaszczem wodnym: AWkład Arke 80: Awkład Arke 70, Arke 75 i Arke 95: A+Wkład Basia: AWkłady z linii Blanka 8 i Blanka 12: AWkłady z linii Blanka 14: A+Wkłady z seri Eryk i Eryk z płaszczem wodnym: AWkłady z seri Felix i Felix z płaszczem wodnym: AWkład Franek 10 i Franek 14: AWkład Franek 12: A+Wkład Jaś: AWkłady z seri Maja i Maja z płaszczem wodnym: AWkłady z seri MBM, MBZ, MBN, MBA: AWkłady z seri MBO: A+Wkłady z kolekcji Mila i Mila z płaszczem wodnym: AWkłady z serii NAdia: AWkłady z serii Nadia 10 z płaszczem wodnym: A+Wkłady z serii Oliwia i Oliwia z płaszczem wodnym: AWkłady z kolekcji Wiktor i Wiktor z płaszczem wodnym: AWkłady z linii Zibi: AWkłady z serii Zuzia, Zuzia ECO i Zuzia z płaszczem wodnym: AWkłady Uniflam: AWkłady z kolekcji Uniflam prestige: AWkłady z serii uniflam EVO: A+Piece wolnostojące Uniflam/invicta: od A do A+Kozy z serii K7, K6,K10, K8, K9, K5, VEGA, AB, Orbit, AB 2, THOR, FALCON, JUNO, wk440, Nadia 8 w kaflu, Blanka 8 w kaflu: AKozy z kolekcji AB S na gaz: CWkłady gazowe z serii Leo 100 i Leo 200: CPiec na pellet Vikin: A+ Wkładu Arysto: A
 • Producent Kratki
Wkład kominkowy UNIFLAM 860 EVO LBS łączona lewa boczna szyba ref. 260-183 6399 zł ZOBACZ Stalowy wkład kominkowy z szamotem - palenisko wyłożone szamotem Rath - wkład idealny do domów z rekuperacją i DGP - doprowadzenie powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz - regulacja dopływu powietrza do wkładu - prawa boczna szyba (łączona) - czarne zdobienie szyby - dystybutor gorącego powietrza z 6 wylotami - nawiew powietrza na szybę - uszczelka drzwi z pamięcią kształtu - deflektory wermikulitowe - stalowe wymienniki - ogranicznik drewna - popielnik - ruszt - dostosowywane nóżki - paliwo opałowe: drewno - 5 lat gwarancji - certyfikat CE - zgodność z normą EN 13229 - zgodność z normą BImSchV - kraj produkcji: Polska mocne strony wkładu kominkowego UNIFLAM EVO budowa wkładuWkład wykonany został z wysokiej jakości materiałów – stali, żeliwa oraz szamotu. Komora paleniska wyłożona szamotem, specjalny system wymienników, a także deflektorów gwarantują wysoką sprawność urządzenia. Wkład dostosowywane nóżki ułatwiające montaż. Wkład idealny do domów z DGP i rekuperacjąWkład Unifam Evo dostosowany jest do domów energooszczędnych, zaopatrzonych w wentylację z odzyskiem ciepła. Blaszany dystrybutor gorącego powietrza usprawnia przyłączenie wkładu do systemu kanałów rozprowadzających ciepłe powietrze. Wkład zezwala na produktywne i oszczędne ogrzewanie domu. Doprowadzenie powietrza z zewnątrzWkład wyposażony jest w doprowadzenie powietrza bezpośrednio z zewnątrz. Króciec wlotu powietrza średnicy 125 znajduje się pod paleniskiem. Ilość powietrza dostarczanego do procesu spalania regulowana jest za pomocą gałki znajdującej się w dolnej części fasady. Powietrze pobierane jest bezpośrednio z wlotu powietrza i dostarczane pod ruszt i na szybę, stwarzając kurtynę powietrzną uniemożliwiająca nadmiernemu brudzeniu się szyby. Łatwa eksploatacjaPojemny popielnik, żeliwny ruszt i produktywnie działający system nadmuchu powietrza na szybę powodują iż eksploatacja i konserwacja kominka są nieskomplikowane i nie zajmują dużo czasu. duży widok palącego się drewnainnowacyjna, stalowa fasada oraz obfita szyba z czarnym zdobieniem nadzwyczajną wizję ognia. Klamka i uchwyt regulacji powietrza wyprodukowane ze stali rdzoodpornej uzupełniają całość stwarzając nowoczesną stylistykę paleniska Uniflam Evo.
 • Producent UNIFLAM