Podkłady i grunty

- impregnat, palisander, 4.5 l (extra) marki Drewnochron 109,90 zł ZOBACZ DREWNOCHRON- impregnat extra powłokotwórczy, palisander, 4.5l. Impregnat asygnowany jest do ochronnego i dekoratywnego malowania przedmiotów drewnianych na zewnątrz pomieszczeń (drzwi, okna, meble ogrodowe, boazerie zewnętrzne, altanki, domki letniskowe, płoty, konstrukcje stropów i dachów, itp.) oraz w środku pomieszczeń nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi np. Strychy, poddasza. Aqua Stop System to technologia, która opiera się na zaimplementowaniu specjalnych, odpychających wodę cząsteczek oligomerycznych, dzięki którym powierzchnia drewna jest perfekcyjnie zabezpieczona przed wnikaniem wody, która łatwo spływa z powłoki. Poprzez użycie tej technice pomalowane drewno jest odporne na działanie czynników atmosferycznych. Powłoka broniona jestprzed grzybami pleśniowymi i glonami. Impregnat Extra Powłokotwórczy użytkowany na ascetyczne drewno wymaga zagruntowania środkiem Drewnochron Impregnat Grunt, który daje całkowitą ochronę biologiczną drewna. Zalety • Aqua Stop System - znakomita ochrona przed wodą. • Wodoodporna warstwa, niepodatna na działanie deszczu, śniegu i słońca. • Ochrona drewna przed promieniowaniem UV. • słuszna przyczepność do drewna. • Zachowuje naturalny rysunek drewna. • Nie sprawia korozji w przypadku łączenia drewna z elementami metalowymi (np. Gwoździe, okucia metalowe). • powłoka zabezpieczona przed grzybami pleśniowymi i glonami. • 7 lat ochrony powłoki.* * dla powierzchni pionowych, w zależności od warunków eksploatacji SPOSÓB NANOSZENIA Pędzle, Wood Spreyer. NANOSZENIE DRUGIEJ WARSTWY Po 16 godz. SCHNIĘCIE 16 godz. W 20º C. ProduktywnOŚĆ PRZY JEDNEJ WARSTWIE Do 12 m²/l. Liczba WARSTW 2. SPOSÓB zastosowania Przygotowanie ● Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha i odtłuszczona. ● Powierzchnie zabrudzone przeszlifować i odpylić. ● bezkompromisowe drewno należy zagruntować. ● Powierzchnie uprzednio malowane impregnatem: usunąć złuszczenia, przeszlifować i odpylić. Impregnowanie Impregnat przed i w trakcie malowania należy wyjątkowo starannie wymieszać. ● Jednolitość koloru uzyskuje się po dokładnym wymieszaniu artykułu. ● Drewnochron Impregnat nanosi się za pomocą pędzla. ● Celem uzyskania najkorzystniejszego i długofalowego zabezpieczenia biologicznego ascetycznego drewna należy nanieść 1 do 2 warstwy Drewnochron Impregnat Grunt, a następnie 2 warstwy Impregnatu Extra Powłokotwórczego. Impregnowanie należy przeprowadzać w temperaturze podłoża i otoczenia +5 do +30 °C. Podwyższona wilgotność i niska temperatura wywołują wydłużenie czasu schnięcia. ● Ostateczny efekt ozdobny jest uzależniony od gatunku drewna, a także ilości naniesionych warstw Impregnatu Extra Powłokotwórczego. Drewnochron Impregnat Powłokotwórczy Extra na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent DREWNOCHRON
 • Rodzaj impregnat
- impregnat, palisander średni, 4.5 l (extra) marki Drewnochron 109,90 zł ZOBACZ DREWNOCHRON- impregnat extra powłokotwórczy, palisander przeciętny, 4.5l. Impregnat asygnowany jest do ochronnego i dekoracyjnego malowania przedmiotów drewnianych na zewnątrz pomieszczeń (drzwi, okna, meble ogrodowe, boazerie zewnętrzne, altanki, domki letniskowe, płoty, konstrukcje stropów i dachów, itp.) oraz wewnątrz pomieszczeń nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi np. Strychy, poddasza. Aqua Stop System to technologia, która jest oparte na zastosowaniu specjalnych, odpychających wodę cząsteczek oligomerycznych, dzięki którym powierzchnia drewna jest wspaniale zabezpieczona przed wnikaniem wody, która prosto spływa z powłoki. Przez zastosowanie tej technice pomalowane drewno jest wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych. Powłoka chroniona jestprzed grzybami pleśniowymi i glonami. Impregnat Extra Powłokotwórczy używany na surowe drewno wymaga zagruntowania środkiem Drewnochron Impregnat Grunt, który daje całkowitą ochronę biologiczną drewna. Atuty • Aqua Stop System - wyśmienita ochrona przed wodą. • Wodoodporna warstwa, wytrzymała na działanie deszczu, śniegu i słońca. • Ochrona drewna przed promieniowaniem UV. • adekwatna przyczepność do drewna. • Zachowuje naturalny rysunek drewna. • Nie powoduje korozji w sytuacji łączenia drewna z elementami metalowymi (np. Gwoździe, okucia metalowe). • warstwa zabezpieczona przed grzybami pleśniowymi i glonami. • 7 lat ochrony powłoki.* * dla powierzchni pionowych, w zależności od warunków eksploatacji SPOSÓB NANOSZENIA Pędzle, Wood Spreyer. NANOSZENIE DRUGIEJ WARSTWY Po 16 godz. SCHNIĘCIE 16 godz. W 20º C. SkutecznOŚĆ PRZY JEDNEJ WARSTWIE Do 12 m²/l. Liczba WARSTW 2. SPOSÓB wykorzystania Przygotowanie ● Powierzchnia asygnowana do malowania powinna być czysta, sucha i odtłuszczona. ● Powierzchnie zabrudzone przeszlifować i odpylić. ● bezkompromisowe drewno należy zagruntować. ● Powierzchnie uprzednio malowane impregnatem: wyeliminować złuszczenia, przeszlifować i odpylić. Impregnowanie Impregnat przed i w trakcie malowania należy szczególnie dokładnie wymieszać. ● Jednolitość koloru uzyskuje się po skrupulatnym wymieszaniu produktu. ● Drewnochron Impregnat nanosi się za pomocą pędzla. ● Celem uzyskania najlepszego i długookresowego zabezpieczenia biologicznego surowego drewna należy nanieść 1 do 2 warstwy Drewnochron Impregnat Grunt, a następnie 2 warstwy Impregnatu Extra Powłokotwórczego. Impregnowanie należy przeprowadzać w temperaturze podłoża i otoczenia +5 do +30 °C. Podwyższona wilgotność i niska temperatura powodują wydłużenie czasu schnięcia. ● Ostateczny efekt dekoratywny jest uzależniony od gatunku drewna, a także ilości naniesionych warstw Impregnatu Extra Powłokotwórczego. Drewnochron Impregnat Powłokotwórczy Extra na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent DREWNOCHRON
 • Rodzaj impregnat
ALTAX- impregnat do drewna ogrodowego, pinia, 10 l 79 zł ZOBACZ ALTAX- impregnat do drewna ogrodowego, pinia, 10l. Nałożenie tylko jednej warstwy oraz szybkie schnięcie Impregnatu (1-2 h) pozwoli nam zaoszczędzić czas i ukończyć pracę w 1 dzień. Dzięki żelowej konsystencji produkt nie kapie, nie pryska i nadzwyczajnie się rozciera, co w dużym stopniu ułatwia pracę. Świetnie pasuje do zabezpieczania drewna nowego i odnawiania starego, np. Już poszarzałego. Produkt nadaje drewnu atrakcyjny, długofalowy odcień oraz broni je efektywnie przed wodą, wilgocią, zabrudzeniami i promieniowaniem UV. Produktu nie zalecamy do malowania mebli ogrodowych, a także drewna szczególnie skrupulatnie oszlifowanego. Można go stosować do płotów lamelowych, budek narzędziowych, pergoli, donic, sztachet, palisad itp. Altax jest jednowarstwowym impregnatem do drewna ogrodowego.Malowanie nim jest prędkie i proste. Jedna warstwa wystarcza,chronić drewno przed czynnikami atmosferycznymi, wilgocią, śniegiem i promieniowaniem UV. Można nim malować drewno , a także stare, także poszarzałe. Impregnat nie łuszczy się, jego żelowa konsystencja sprawia, że nie kapie podczas malowania. Towar jest bezzapachowy. Pozwala drewnu "oddychać" oraz oddaje wilgoć na zewnątrz. ProduktywnOŚĆ ok. 6m²/l. CZAS SCHNIĘCIA suchy w dotyku po po 1-2 h. Całkowite schnięcie: 4 godziny. Wariant DREWNA nieoszlifowane, szorstkie. WYKOŃCZENIE matowe. SPOSÓB APLIKACJI pędzel. Altax impregnat do drewna ogrodowego na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent ALTAX
 • Rodzaj impregnat
fs 714- impregnat do okładzin chłonnych i fug, 1l marki Sopro 99,90 zł ZOBACZ SOPRO FS 714- impregnat okładzin chłonnych i fug. Specjalny impregnat zabezpieczający przed powstawaniem plam z olejów, zatłuszczeniami i wodą wszystkie nieszkliwione okładziny ceramiczne, płytki ceglane, klinkier, płyty łupane, płytki kamionkowe oraz okładziny z kamieni naturalnych i syntetycznych. długookresowa ochrona przed powstawaniem plam. Zabezpiecza przed olejami, zatłuszczeniami i wodą. Do impregnacji fug cementowych. W pomieszczeniach i na zewnątrz wykorzystanie Zabezpiecza przed powstawaniem plam okładziny ścienne i podłogowe z absorpcyjnych i wrażliwych na zabrudzenia tworzyw jak płytki ceramiczne (Cotto, klinkier itp.) oraz kamień naturalny jak marmur, wapień i granit. Do stosowania w kuchniach, łazienkach, pomieszczeniach mieszkalnych, na klatkach schodowych, na blatach stołowych, parapetach, roboczych blatach kuchennych i na innych narażonych na zaplamienie powierzchniach. Dla łatwiejszego oczyszczenia spoinowanej powierzchni można cienką warstwą zaimpregnować okładzinę na kilka dni przed fugowaniem. TEMPERATURA stosowanIA > +23ºC. ZUŻYCIE 5-15 m² /l w zależności od absorpcyjności podłoża. parametry Impregnat Sopro FS 714 wypełnia kapilary absorpcyjnego podłoża, w znacznym stopniu ograniczając wnikanie wody, tłuszczów i olejów. Przy jednokrotnie nałożonej warstwie przepuszczalność pary wodnej zostaje zachowana, także zdolność tworzyw budowlanych do wysychania jest ponadto w wielkiej mierze utrzymana. Nie wpływa na właściwości przeciwpoślizgowe okładziny. Nie wpływa na zmianę wyglądu okładziny (w przypadku niektórych podłoży realne jest przyciemnienie barwy). Preparat: zabezpiecza okładzinę przed olejami, zatłuszczeniami, wodą; nie wpływa na zmianę wyglądu zaimpregnowanej powierzchni; jest nieszkodliwy dla zdrowia; w pomieszczeniach i na zewnątrz. SPOSÓB wykorzystania Przed rozpoczęciem pracy wykonać próbę w niewiele widocznym miejscu. Zabezpieczane okładziny muszą być czyste i suche. W sytuacji nowo ułożonych okładzin okres oczekiwania na możliwość zastosowania preparatu wynosi do 3 miesięcy. Przed nałożeniem impregnatu wyeliminować resztki cementu, silikonu, wosku itp. Obrabiana powierzchnia powinna posiadać temperaturę od +5ºC do +25ºC, ogrzewanie podłogowe ewentualnie wyłączyć. Nie stosować przy silnym nasłonecznieniu. Impregnat Sopro FS 714 nanieść przy pomocy czystej ściereczki, pędzla lub mopa do zmywania i pozostawić do wsiąknięcia. CZAS SCHNIĘCIA Zaimpregnowana okładzina podłogowa pasuje do użytkowania po 2 godzinach. Całkowite odparowanie zawartych w preparacie rozpuszczalników następuje po 24 godzinach. skuteczność impregnat Sopro FS 714 osiąga po 24-48 godzinach. UWAGA Unikać pozostawiania nadmiaru preparatu na powierzchni. Impregnat musi wsiąknąć w obrabianą powierzchnię, nie powinien na niej wyschnąć. Nadmiar impregnatu w całości pousuwać czystą ściereczką. Jeżeli cykl wysychania już się rozpoczął, powierzchnię należy przetrzeć ściereczką, zwilżoną impregnatem. Nie należy dopuścić do wyschnięcia preparatu na powierzchni zewnętrznej (nie uda się zlikwidować). Impregnat Sopro FS 714 może być używany jedynie na absorpcyjne i w całości suche okładziny. Szkło, ceramika, wrażliwe na działanie rozpuszczalników powierzchnie (wyroby lakierowane, drewno itp.) należy chronić przed jego oddziaływaniem. Obrobionej powierzchni przez 2-3 dni nie traktować na mokro. Produktywność ochrony okładziny przed plamami z olejów i wody uzyskuje się w ciągu 24-48 godzin i utrzymuje się do 5 lat. Jednak w zależności od stopnia zabrudzenia i sposobu czyszczenia zaleca się około 1 raz w roku powtórzenie cyklu impregnacji, żeby działanie zabezpieczające przed oddziaływaniem wody i olejów było w pełni zachowane. Po gruntownym czyszczeniu, z wykorzystaniem silnie odtłuszczających i zawierających rozpuszczalniki preparatów, powierzchnię na nowo należy zaimpregnować. OPAKOWANIE 1 l. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent SOPRO
 • Rodzaj impregnat
ALTAX (PENETRIN)- impregnat gruntujący do drewna, 15 l 228,90 zł ZOBACZ ALTAX PENETRIN- impregnat gruntujący do drewna, 15l. Altax Penetrin to impregnat zabezpieczający drewno przed grzybami pleśniowymi, grzybami domowymi, sinizną i owadami żerującymi w drewnie. Dzięki głębokiej peneracji drewna jest wysoko wydajny. Preparat jest bezbarwny i nie tworzy powłoki. Wystraczy jednkrotne malowanie pędzlem. Nadzwyczajnie pasuje do stosowanie pod lakierobejce, oleje, lakiery, lazury, emalie itp. Schnie tylko 6 godzin. Mieści benzynę lakową. Można go stosować dodatkowo do drewna konstrukcyjnego. EfektywnOŚĆ ok. 6,6 m²/l. ZUŻYCIE NA M² ok. 150 ml. SPOSÓB użytkowanIA Altax Impregnat gruntujący nanosić poprzez 1-krotne smarowanie pędzlem. Czas schnięcia 24 h – po tym okresie możemy nakładać na drewno produkty ochronnodekoracyjne. Preparat aplikować bez rozcieńczania, na drewno ascetyczne lub w razie potrzeb na drewno pokryte wcześniej impregnatami lub lazurami (przy odnawianiu silnie zniszczonej powierzchni). Stosowanie Altaxu Impregnatu gruntującego na drewno pokryte farbą lub lakierem jest osiągalne tylko po uprzednim usunięciu starej powłoki, Ze względu na zawartość rozpuszczalnika preparatu nie wolno rozpylać! Impregnat można używać także do zabezpieczania drewna konstrukcyjnego (np.: więźb dachowych, odeskowań itp.). Altax Penetrin na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent ALTAX
 • Rodzaj impregnat
Sadolin classic hp- impregnat do drewna, tek, 9 l 125 zł ZOBACZ SADOLIN CLASSIC HP- impregnat powłokotwórczy do drewna, tek, 9l. Sadolin Impregnat ClassicHP Powłokotwórczy jest postępowym, głęboko penetrującym impregnatem, przeznaczonym do używania na zewnątrz, do ochronno-ozdobnego malowania drewna niemającego bezpośredniego kontaktu z glebą albo wodą powierzchniową. Generuje na powierzchni drewna wytrzymałą na działanie wilgoci powłokę, która wydłuża trwałość zabezpieczenia gwarantując aż do 7 lat gwarancji*. Zabezpiecza drewno przed czynnikami atmosferycznymi. ∂ Zabezpiecza drewno przed grzybami wywołującymi siniznę drewna. Zapewnia ochronę drewna asygnowanego do użytkowania w 2 i 3 klasie zagrożenia korozją biologiczną. Głęboko wnika w strukturę drewna broniąc je jeszcze od wewnątrz. Rekomendowany jest w szczególności do płotów, altanek, pergoli, fasad domków drewnianych, drewnianej architektury ogrodowej oraz innych zewnętrznych powierzchni drewnianych z drewna gładkiego, heblowanego oraz szorstkiego. Nie zalecamy używania produktu do powierzchni dachowych (np. Gonty), podłogowych, a także powierzchni z drewna egzotycznego. Sadolin Impregnat Classic HP bezbarwny stosuj wyłącznie jako 3 warstwę albo do rozjaśniania wersji barwnych (max 30%) Informacja o aktualnych kolorach znajduje się w bieżącym cenniku, katalogach albo ulotkach o produktach. STOPIEŃ POŁYSKU Mat. CZAS SCHNIĘCIA ostrożne używanie – po 3 godzinach; nanoszenie następnej warstwy – po 14-24 godzinach. SprawnOŚĆ Dla pojedynczej warstwy: Tarcica: do 8 m²/l Drewno nieheblowane / miękkie: do 12 m²/l. Drewno heblowane / twarde: do 24 m²/l. W celu uzyskania stosownej ochrony należy nałożyć łącznie dla wszystkich warstw 200-250ml towaru/m². Liczba WARSTW 2-3. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA Podłoża do malowania muszą być: suche i wysezonowane; wilgotność drewna nie powinna przekraczać 15%, czyste i odtłuszczone (bez zabrudzeń – kurzu, piasku, plam, nalotów ekologicznych itp.), zdrowe – w sytuacji występowania zniszczeń biologicznych oczyść do bezkompromisowego drewna albo usuń skażone drewno, następnie wypełnij ubytki i pęknięcia odpowiednią masą szpachlową do drewna, wyrównaj i przeszlifuj. Podłoża poddawane renowacji: usuń skrupulatnie stare powłoki farb, lakierów albo lakierobejc do bezkompromisowego drewna. Powierzchnie wcześniej malowane impregnatami należy przeszlifować papierem ściernym w celu usunięcia luźnych powłok i wyrównania koloru. MALOWANIE Warunki malowania temperatura otoczenia powinna być między +10°C a +30°C, wilgotność względna powietrza powinna być niższa aniżeli 70%, nie malować w wilgotnych warunkach (np. W czasie lub kiedy istnieje prawdopodobieństwo deszczu, mgły, śniegu), w upalne popołudnia oraz przy silnym wietrze. Warunki malowania decydują o czasie schnięcia warstwy wyrobu i właściwościach uzyskanej powłoki. Zalecane metody malowania pędzel: najkorzystniejszy efekt uzyskasz stosując pędzle z włosia naturalnego. Parametry malowania nawierzchniowego (ostatecznego) nie rozcieńczaj impregnatu przed wykorzystaniem, aplikuj jedynie przy pomocy pędzla w ilościach 200-250ml/m² (łącznie dla wszystkich warstw), w 2-3 warstwach, kolejne warstwy nakładaj w odstępie 14-24 godzin od naniesienia poprzedniej warstwy, rozprowadzaj starannie i równomiernie wzdłuż słojów drewna, przed nałożeniem kolejnej warstwy, jeśli podniosą się włókna drewna, powłokę należy przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym i precyzyjnie odpylić, w przypadku malowania drewna heblowanego, po 5-10 minutach od nałożenia warstwy preparatu, zaleca się delikatne przetarcie malowanej powierzchni suchym pędzlem celem równomiernego rozprowadzenia nadmiaru impregnatu. Sadolin Classic na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni. *Szczegółowe warunki i zakres udzielonej gwarancji dostępne są na stronie www.sadolin.pl. Gwarancja obejmuje wymalowania wytwarzane na gładkim, heblowanym, surowym drewnie. Gwarancja nie obejmuje wymalowania drewna szorstkiego. Niezależnie od innych ustawowych uprawnień klienta, jeśli w ciągu 7 lat od daty wydania farby wystąpi zniszczenie powłoki broniącej drewno wymalowanej zgodnie z zaleceniami producenta (przystępnymi na opakowaniu i w karcie technologicznej) i zasadami sztuki malarskiej oraz po spełnieniu warunków gwarancji przystępnych na stronie www.sadolin.pl, Akzo Nobel Decorative Paints Sp. Z o.o. Wyda klientowi taką samą liczba farby wolnej od wad. W celu osiągniecia gwarantowanego okresu ochrony 7 lat należy zastosować sugerowaną dawkę towaru 200-250 ml/m2 (łącznie dla wszystkich warstw), nakładając 2-3 warstwy artykułu w zależności od absorpcyjności drewna,, a także wykonać malowanie zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu, a także w karcie technicznej produktu.
 • Producent SADOLIN
 • Rodzaj impregnat
TIKKURILA VALTTI GUARD PLUS- impregnat gruntujący do drewna, 2.7l 69,90 zł ZOBACZ TIKKURILA VALTTI GUARD PLUS- impregnat gruntujący do drewna zewnętrznego. Gotowy do zastosowania, wodny impregnat do konserwacji i ochrony drewna zewnętrznego do użycia powszechnego. Użytkowany do zapobiegawczej ochrony drewna przed grzybami powodującymi siniznę, grzybami pleśniowymi oraz przed podstawczakami rozkładającymi drewno. Artykuł PT8 do ochrony drewna uzyskał pozwolenie nr PL/2017/0233/MR/SBP na wprowadzenie do obrotu zgodnie z przepisami rozporządzenia o produktach biobójczych 528/2012 oraz ustawy o produktach biobójczych w Polsce. Atuty I właściwości uniemożliwiawcza ochrona drewna przed: - grzybami wywołującymi siniznę - grzybami pleśniowymi - grzybami podstawczakami rozkładającymi drewno produktywna i skrupulatna penetracja drewna zwiększa odporność zabezpieczeń towarów nawierzchniowych Redukcja chłonności drewna, ograniczająca zużycie produktów nawierzchniowych PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ Do ochrony i gruntowania przetartego i struganego drewna, drewnianych bali, drewna po obróbce cieplnej w 2 i 3 klasie stosowania, czyli do komponentów drewnianych znajdujących się na zewnątrz, niemających kontaktu z gruntem ani wodą morską. Może być wykorzystywany do składników drewnianych takich jak np. Płoty, okapy, wiaty, elewacje, okładziny, bale drewniane, okna, drzwi zewnętrzne. W pomieszczeniach zabezpieczone produktem drewno może być zastosowane wyłącznie do ram okiennych i drzwi zewnętrznych. Produkt nadaje się do wszelkich konstrukcji drewnianych zewnętrznych, na które będą aplikowane impregnat, lakierobejca, farba. Drewno może podlegać częstemu bądź okresowemu nawilżeniu. Nie stosować jako impregnat pod oleje. Nie stosować do drewna mającego bezpośredni kontakt z artykułami spożywczymi, napojami i paszami. Impregnat jest używany do ochrony i gruntowania drewna i konstrukcji drewnianych przed aplikacją warstwy nawierzchniowej. Produkt stosować tylko jako środek konserwujący w sposób opisany w karcie technicznej artykułu i na etykiecie. Środków do konserwacji drewna należy używać z zachowaniem ostrożności. Zawsze należy czytać etykietę i informacje dotyczące towaru przed jego użyciem. Planowane warstwy nawierzchniowe zaleca się aplikować możliwie jak najszybciej, ponieważ bezbarwny impregnat nie chroni powierzchni drewna przed niekorzystnym wpływem promieni słonecznych. Jeżeli wystąpią opóźnienia w przemalowaniu podłoża może zaistnieć potrzeba ponownego zabezpieczenia drewna preparatem Tikkurila Valtti Guard Plus. Towar zalecany jako warstwa gruntująca pod: Tikkurila Valtti Plus Complete, Tikkurila Valtti Color Aqua, Tikkurila Valtti Opaque, Tikkurila Pika-Teho, Tikkurila Valtti Akvacolor, Tikkurila Everal Aqua Matt [10], Tikkurila Everal Aqua Semi Matt [40], Tikkurila Everal Aqua Gloss [80]. Odcień Preparat transparentny. WydajnOŚĆ 80 - 160 ml/m² (6,25 - 12,5 m²/l). CZAS SCHNIĘCIA W temperaturze +23°C, przy wilgotności względnej powietrza 50%: preparat osiąga suchość dotykową po upływie około 0,5 h; nakładanie wodorozcieńczalnej warstwy nawierzchniowej możliwe po 2h, w zależności od absorpcyjności podłoża oraz warunków atmosferycznych. W klasie używania 3 nie aplikować podczas opadów lub kiedy opady spodziewane są w ciągu najbliższych 24 godzin. WARUNKI NAKŁADANIA Powierzchnia dedykowana do malowania musi być sucha, wilgotność drewna nie powinna przekraczać 18%, temperatura powietrza powinna być wyższe aniżeli +5°C w trakcie aplikacji, a także schnięcia, wilgotność względna powietrza poniżej 80%. Nie należy używać artykułu w czasie opadów deszczu lub gdy opady są prognozowane w ciągu 24 h. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA Powierzchnia drewna do malowania musi być czysta, niezarażona i sucha. Wilgotność drewna nie powinna przekraczać 18%. Brud, pleśń, starą powłokę i wszelkie swobodne warstwy przed malowaniem skrupulatnie zeszlifować i polikwidować. Pleśń zmyć Tikkurila Homeenpoistotabletti. ROZCIEŃCZANIE Nie zaleca się rozcieńczać. Tikkurila Valtti Guard Plus na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia impregnatu może wynieść 1-3 dni. Przed przyjazdem dowiedz się czy towar, który Cię interesuje jest w tym momencie przystępny.
 • Producent TIKKURILA
 • Rodzaj impregnat
Altax - impregnat do drewna ogrodowego, cedr, 10 l 79 zł ZOBACZ ALTAX- impregnat do drewna ogrodowego, cedr, 10l. Nałożenie tylko jednej warstwy i szybkie schnięcie Impregnatu (1-2 h) pozwoli nam zaoszczędzić czas i ukończyć pracę w 1 dzień. Dzięki żelowej konsystencji produkt nie kapie, nie pryska i znakomicie się rozciera, co w wielkim stopniu upraszcza pracę. Idealnie nadaje się do zabezpieczania drewna nowego, a także odnawiania starego, np. Już poszarzałego. Artykuł nadaje drewnu interesujący, długotrwały kolor oraz chroni je skutecznie przed wodą, wilgocią, zabrudzeniami i promieniowaniem UV. Produktu nie zalecamy do malowania mebli ogrodowych, a także drewna wyjątkowo precyzyjnie oszlifowanego. Można go stosować do płotów lamelowych, budek narzędziowych, pergoli, donic, sztachet, palisad itp. Altax jest jednowarstwowym impregnatem do drewna ogrodowego.Malowanie nim jest szybkie i proste. Jedna powłoka wystarcza,chronić drewno przed czynnikami atmosferycznymi, wilgocią, śniegiem i promieniowaniem UV. Można nim malować drewno oraz stare, także poszarzałe. Impregnat nie łuszczy się, jego żelowa konsystencja powoduje, że nie kapie w trakcie malowania. Towar jest bezzapachowy. Pozwala drewnu "oddychać", a także oddaje wilgoć na zewnątrz. ProduktywnOŚĆ ok. 6m²/l. CZAS SCHNIĘCIA suchy w dotyku po po 1-2 h. Całkowite schnięcie: 4 godziny. Rodzaj DREWNA nieoszlifowane, szorstkie. WYKOŃCZENIE matowe. SPOSÓB APLIKACJI pędzel. Altax impregnat do drewna ogrodowego na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent ALTAX
 • Rodzaj impregnat
ALTAX- impregnat do drewna konstrukcyjnego, 5l 59,90 zł ZOBACZ ALTAX- impregnat do drewna konstrukcyjnego, 5l. Właściwości produktu gwarantuje całkowitą ochronę drewna przed: grzybami siniznowymi, grzybami powodującymi głęboki rozkład drewna, a także owadami żerującymi w drewnie (WAŻNE!!!: Impregnaty zabezpieczające przed grzybami siniznowymi zabezpieczają także przed grzybami pleśniowymi), rewelacyjny do zastosowań na: więźbach dachowych, odeskowaniach, budowach szkieletowych itp. Działa na drewnie o podwyższonej wilgotności. Po 3 h od nałożenia jest odporny na deszcz Jest nieskomplikowany w nakładaniu – można stosować: pędzel, wałek albo natrysk. Ma ważne Pozwolenie na Obrót Preparatem Biobójczym. SPOSÓB wykorzystywanIA 1. Zabezpieczane drewno powinno być suche i czyste, a temperatura otoczenia powinna mieścić się w przedziale od +10oC do +25oC. 2. Przed wykorzystaniem impregnat należy finezyjnie wymieszać. 3. Nanosić pędzlem, wałkiem lub natryskiem w ilości 125 ml / 1 m2. 4. Zaraz po naniesieniu impregnatu narzędzia umyć w wodzie z mydłem. 5. Jeżeli impregnat wykorzystywany jest jako grunt biochronny, to inne preparaty można nanosić po 3 h od nałożenia impregnatu. Typ DREWNA nieoszlifowane albo oszlifowane. Liczba WARSTW 1. SPOSÓB APLIKACJI pędzel, wałek lub natrysk. CZAS SCHNIĘCIA 3 h. WydajnOŚĆ 8 m² (jedna powłoka). Altax mpregnat do drewna konstrukcyjnego na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent ALTAX
 • Rodzaj impregnat
impregnat do drewna z woskiem- dąb bielony, 2.5 l marki Jedynka 36,90 zł ZOBACZ JEDYNKA IMPREGNAT DO DREWNA Z WOSKIEM, dąb bielony, 2.5l. Impregnat cienkopowłokowy opracowany na bazie trzech intensywnych żywic, gwarantujących kompletną ochronę drewna: • żywica polisacharydowa – upraszcza kompatybilność impregnatu ze strukturą chemiczną drewna, • olej lniany – nadzwyczajnie penetruje drewno i odpycha wilgoć, • żywica alkidowa – formuje szczelną powłokę, co gwarantuje wytrzymałość na warunki zewnętrzne i środowiskowe. dodatkowo, impregnat zabezpiecza powierzchnię drewna przed krzywdzącym promieniowaniem UV, a jego warstwa jest niepodatna na działanie mikroorganizmów. PRZEZNACZENIE Impregnat dedykowany jest do dekoratywno-ochronnego malowania wszystkich powierzchni drewnianych i drewnopochodnych na zewnątrz pomieszczeń: okien, drzwi, altan, ogrodzeń, drewnianych fasad budynków i innych komponentów stolarki budowlanej. APLIKACJA Przygotowanie podłoża: Powierzchnie należy oczyścić, osuszyć, odżywiczać, usunąć wszelkie plamy z oleju albo wosku. Sęki polikwidować (braki uzupełnić czystym drewnem) albo pozostawić (zabezpieczyć specjalistycznymi środkami chemicznymi). Wady, ubytki należy uzupełnić wstawkami z drewna, uszkodzenia, szczeliny uzupełnić masą szpachlową do drewna, o odcieniu nieco jaśniejszym niżeli wymagany kolor. Do czyszczenia powierzchni, a także usuwania pleśni zaleca się wykorzystanie optymalnych preparatów. precyzyjnie zmatowić istniejące połyskliwe powłoki i podłoża wcześniej bejcowane, w celu zapewnienia trafnej absorpcji impregnatu przez podłoże. Wszystkie powierzchnie do malowania muszą być suche, a zawartość wilgoci w drewnie nie może przekraczać 20%. Malowanie produkt należy dokładnie wymieszać. Aplikować pędzlem albo tamponem rozcierając w kierunku zgodnym z rysunkiem słojów drewna. Zaleca się nakładanie przynajmniej dwóch warstw w odstępach minimum 6 godzin. Uwaga! Nie stosować przy temperaturze otoczenia poniżej +5°C i wilgotności względnej powietrza powyżej 80%. STOPIEŃ POŁYSKU Mat. SprawnOŚĆ Do 18 m²/l przy jednokrotnym malowaniu. Skuteczność uzależniona jest od wielu czynników, takich jak: rodzaj drewna, jego faktura, porowatość, twardość, zawartość wilgoci i zastosowana technologia aplikacji. ROZCIEŃCZANIE Rozcieńczalnik niskoaromatyczny. Jedynka impregnat na stronie producenta. Termin realizacji może wynieść 1-2 dni roboczych. *odcienie widoczne na ekranie monitora pozostały wygenerowane elektronicznie. Mogą one różnić się od rzeczywistych kolorów wymalowań, jako iż na odbiór koloru mają wpływ takie czynniki jak wykończenie i połysk materiału czy oświetlenie. Przed zakupem i wykorzystaniem danej farby prosimy zawsze sprawdzać wybrany odcień w karcie odcieni Tikkurila albo na próbkach odcieni.
 • Producent JEDYNKA
 • Rodzaj impregnat
ALTAX (PENETRIN) - impregnat gruntujący do drewna, 5 l 106,90 zł ZOBACZ ALTAX PENETRIN- impregnat gruntujący do drewna, 5l. Altax Penetrin to impregnat zabezpieczający drewno przed grzybami pleśniowymi, grzybami domowymi, sinizną i owadami żerującymi w drewnie. Dzięki głębokiej peneracji drewna jest wysoko efektywny. Preparat jest bezbarwny i nie formuje powłoki. Wystraczy jednkrotne malowanie pędzlem. Rewelacyjnie pasuje do wykorzystywanie pod lakierobejce, oleje, lakiery, lazury, emalie itp. Schnie tylko 6 godzin. Zawiera benzynę lakową. Można go stosować dodatkowo do drewna konstrukcyjnego. SprawnOŚĆ ok. 6,6 m²/l. ZUŻYCIE NA M² ok. 150 ml. SPOSÓB używanIA Altax Impregnat gruntujący nanosić poprzez 1-krotne smarowanie pędzlem. Czas schnięcia 24 h – po tym okresie możemy nakładać na drewno produkty ochronnodekoracyjne. Preparat aplikować bez rozcieńczania, na drewno surowe albo w razie potrzeb na drewno pokryte wcześniej impregnatami albo lazurami (przy odnawianiu silnie zniszczonej powierzchni). Użytkowanie Altaxu Impregnatu gruntującego na drewno pokryte farbą albo lakierem jest realne jedynie po uprzednim usunięciu starej powłoki, Ze względu na zawartość rozpuszczalnika preparatu nie wolno rozpylać! Impregnat można używać także do zabezpieczania drewna konstrukcyjnego (np.: więźb dachowych, odeskowań itp.). Altax Penetrin na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent ALTAX
 • Rodzaj impregnat
Altax - impregnat do drewna ogrodowego, tik, 5 l 48,90 zł ZOBACZ ALTAX- impregnat do drewna ogrodowego, tik, 5l. Nałożenie tylko jednej warstwy oraz szybkie schnięcie Impregnatu (1-2 h) pozwoli nam zaoszczędzić czas i ukończyć pracę w 1 dzień. Dzięki żelowej konsystencji towar nie kapie, nie pryska i idealnie się rozciera, co w wielkim stopniu ułatwia pracę. Idealnie pasuje do zabezpieczania drewna nowego i odnawiania starego, np. Już poszarzałego. Towar nadaje drewnu interesujący, długookresowy kolor oraz chroni je efektywnie przed wodą, wilgocią, zabrudzeniami i promieniowaniem UV. Artykułu nie zalecamy do malowania mebli ogrodowych oraz drewna wyjątkowo skrupulatnie oszlifowanego. Można go stosować do płotów lamelowych, budek narzędziowych, pergoli, donic, sztachet, palisad itp. Altax jest jednowarstwowym impregnatem do drewna ogrodowego.Malowanie nim jest prędkie i proste. Jedna powłoka wystarcza,bronić drewno przed czynnikami atmosferycznymi, wilgocią, śniegiem i promieniowaniem UV. Można nim malować drewno , a także stare, także poszarzałe. Impregnat nie łuszczy się, jego żelowa konsystencja sprawia, iż nie kapie podczas malowania. Towar jest bezzapachowy. Pozwala drewnu "oddychać", a także oddaje wilgoć na zewnątrz. ProduktywnOŚĆ ok. 6m²/l. CZAS SCHNIĘCIA suchy w dotyku po po 1-2 h. Całkowite schnięcie: 4 godziny. Typ DREWNA nieoszlifowane, szorstkie. WYKOŃCZENIE matowe. SPOSÓB APLIKACJI pędzel. Altax impregnat do drewna ogrodowego na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent ALTAX
 • Rodzaj impregnat
Jedynka impregnat do drewna z woskiem- biały, 2.5 l 36,90 zł ZOBACZ JEDYNKA IMPREGNAT DO DREWNA Z WOSKIEM, biała, 2.5l. Impregnat cienkopowłokowy opracowany na bazie trzech aktywnych żywic, gwarantujących kompletną ochronę drewna: • żywica polisacharydowa – ułatwia kompatybilność impregnatu ze strukturą chemiczną drewna, • olej lniany – nadzwyczajnie penetruje drewno i odpycha wilgoć, • żywica alkidowa – formuje szczelną powłokę, co gwarantuje odporność na warunki zewnętrzne i środowiskowe. Na dodatek, impregnat zabezpiecza powierzchnię drewna przed krzywdzącym promieniowaniem UV, a jego powłoka jest niepodatna na działanie mikroorganizmów. PRZEZNACZENIE Impregnat dedykowany jest do ozdobno-ochronnego malowania wszystkich powierzchni drewnianych oraz drewnopochodnych na zewnątrz pomieszczeń: okien, drzwi, altan, ogrodzeń, drewnianych fasad budynków oraz innych elementów stolarki budowlanej. APLIKACJA Przygotowanie podłoża: Powierzchnie należy oczyścić, osuszyć, odżywiczać, polikwidować wszelkie plamy z oleju lub wosku. Sęki polikwidować (braki uzupełnić czystym drewnem) lub pozostawić (zabezpieczyć specjalistycznymi środkami chemicznymi). Wady, ubytki należy uzupełnić wstawkami z drewna, uszkodzenia, szczeliny uzupełnić masą szpachlową do drewna, o odcieniu nieco jaśniejszym niż wymagany kolor. Do czyszczenia powierzchni i usuwania pleśni zaleca się użycie stosownych preparatów. Precyzyjnie zmatowić istniejące połyskliwe powłoki i podłoża wcześniej bejcowane, w celu zapewnienia adekwatnej absorpcji impregnatu przez podłoże. Wszystkie powierzchnie do malowania muszą być suche, a zawartość wilgoci w drewnie nie może przekraczać 20%. Malowanie towar należy starannie wymieszać. Aplikować pędzlem albo tamponem rozcierając w kierunku zgodnym z rysunkiem słojów drewna. Zaleca się nakładanie przynajmniej dwóch warstw w odstępach minimum 6 godzin. Uwaga! Nie stosować przy temperaturze otoczenia poniżej +5°C i wilgotności względnej powietrza powyżej 80%. STOPIEŃ POŁYSKU Mat. SkutecznOŚĆ Do 18 m²/l przy jednokrotnym malowaniu. Skuteczność uzależniona jest od wielu czynników, takich jak: rodzaj drewna, jego faktura, porowatość, twardość, zawartość wilgoci i zastosowana technika aplikacji. ROZCIEŃCZANIE Rozcieńczalnik niskoaromatyczny. Jedynka impregnat na stronie producenta. Termin realizacji może wynieść 1-2 dni roboczych. *odcienie widoczne na ekranie monitora zostały wygenerowane elektronicznie. Mogą one różnić się od rzeczywistych odcieni wymalowań, jako iż na odbiór koloru posiadają wpływ takie czynniki jak wykończenie i połysk materiału czy oświetlenie. Przed zakupem i wykorzystaniem danej farby prosimy za każdym razem sprawdzać wybrany kolor w karcie odcieni Tikkurila lub na próbkach odcieni.
 • Producent JEDYNKA
 • Rodzaj impregnat
ALTAX- impregnat do drewna ogrodowego, mahoń, 10 l 79 zł ZOBACZ ALTAX- impregnat do drewna ogrodowego, mahoń, 10l. Nałożenie tylko jednej warstwy i szybkie schnięcie Impregnatu (1-2 h) pozwoli nam zaoszczędzić czas i ukończyć pracę w 1 dzień. Dzięki żelowej konsystencji produkt nie kapie, nie pryska i wyśmienicie się rozciera, co w znacznym stopniu upraszcza pracę. Idealnie nadaje się do zabezpieczania drewna nowego i odnawiania starego, np. Już poszarzałego. Artykuł nadaje drewnu interesujący, długookresowy kolor oraz broni je produktywnie przed wodą, wilgocią, zabrudzeniami, a także promieniowaniem UV. Produktu nie zalecamy do malowania mebli ogrodowych i drewna wyjątkowo dokładnie oszlifowanego. Można go stosować do płotów lamelowych, budek narzędziowych, pergoli, donic, sztachet, palisad itp. Altax jest jednowarstwowym impregnatem do drewna ogrodowego.Malowanie nim jest szybkie i proste. Jedna warstwa wystarcza,bronić drewno przed czynnikami atmosferycznymi, wilgocią, śniegiem i promieniowaniem UV. Można nim malować drewno i stare, także poszarzałe. Impregnat nie łuszczy się, jego żelowa konsystencja powoduje, iż nie kapie w trakcie malowania. Produkt jest bezzapachowy. Pozwala drewnu "oddychać", a także oddaje wilgoć na zewnątrz. WydajnOŚĆ ok. 6m²/l. CZAS SCHNIĘCIA suchy w dotyku po po 1-2 h. Całkowite schnięcie: 4 godziny. Rodzaj DREWNA nieoszlifowane, szorstkie. WYKOŃCZENIE matowe. SPOSÓB APLIKACJI pędzel. Altax impregnat do drewna ogrodowego na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent ALTAX
 • Rodzaj impregnat
Jedynka impregnat do drewna z woskiem- dąb bielony, 5 l 69,90 zł ZOBACZ JEDYNKA IMPREGNAT DO DREWNA Z WOSKIEMb, dąb, 5l. Impregnat cienkopowłokowy opracowany na bazie trzech aktywnych żywic, zapewniających kompletną ochronę drewna: • żywica polisacharydowa – usprawnia kompatybilność impregnatu ze strukturą chemiczną drewna, • olej lniany – perfekcyjnie penetruje drewno i odpycha wilgoć, • żywica alkidowa – kreuje szczelną powłokę, co zagwarantuje oporność na warunki zewnętrzne i środowiskowe. Na dodatek, impregnat zabezpiecza powierzchnię drewna przed zgubnym promieniowaniem UV, a jego warstwa jest odporna na działanie mikroorganizmów. PRZEZNACZENIE Impregnat dedykowany jest do ozdobno-ochronnego malowania wszelkich powierzchni drewnianych, a także drewnopochodnych na zewnątrz pomieszczeń: okien, drzwi, altan, ogrodzeń, drewnianych fasad budynków i innych składników stolarki budowlanej. APLIKACJA Przygotowanie podłoża: Powierzchnie należy oczyścić, osuszyć, odżywiczać, polikwidować wszelkie plamy z oleju albo wosku. Sęki pousuwać (braki uzupełnić czystym drewnem) lub pozostawić (zabezpieczyć specjalistycznymi środkami chemicznymi). Wady, ubytki należy uzupełnić wstawkami z drewna, uszkodzenia, szczeliny uzupełnić masą szpachlową do drewna, o kolorze nieco jaśniejszym niż wymagany kolor. Do czyszczenia powierzchni, a także usuwania pleśni zaleca się wykorzystanie trafnych preparatów. Skrupulatnie zmatowić istniejące połyskliwe powłoki i podłoża wcześniej bejcowane, w celu zapewnienia odpowiedniej absorpcji impregnatu poprzez podłoże. Wszystkie powierzchnie do malowania muszą być suche, a zawartość wilgoci w drewnie nie może przekraczać 20%. Malowanie produkt należy skrupulatnie wymieszać. Aplikować pędzlem albo tamponem rozcierając w kierunku zgodnym z rysunkiem słojów drewna. Zaleca się nakładanie przynajmniej dwóch warstw w odstępach minimum 6 godzin. Uwaga! Nie stosować przy temperaturze otoczenia poniżej +5°C i wilgotności względnej powietrza powyżej 80%. STOPIEŃ POŁYSKU Mat. SprawnOŚĆ Do 18 m²/l przy jednokrotnym malowaniu. Wydajność uzależniona jest od wielu czynników, takich jak: typ drewna, jego faktura, porowatość, twardość, zawartość wilgoci oraz zastosowana technologia aplikacji. ROZCIEŃCZANIE Rozcieńczalnik niskoaromatyczny. Jedynka impregnat na stronie producenta. Termin realizacji może wynieść 1-2 dni roboczych. *odcienie widoczne na ekranie monitora pozostały wygenerowane elektronicznie. Mogą one różnić się od rzeczywistych odcieni wymalowań, jako iż na odbiór koloru mają wpływ takie czynniki jak wykończenie i lśnienie materiału czy oświetlenie. Przed zakupem i wykorzystaniem danej farby prosimy zawsze sprawdzać wybrany kolor w karcie odcieni Tikkurila lub na próbkach odcieni.
 • Producent JEDYNKA
 • Rodzaj impregnat
Tikkurila valtti expert- impregnat do drewna, szary, 5 l (z) 128,90 zł ZOBACZ TIKKURILA VALTTI EXPERT- Rozpuszczalnikowy impregnat ozdobny wzbogacony woskiem, szary, 5l. Matowy, półprzezroczysty impregnat dekoratywny z dodatkiem wosku przeznaczony do ozdobno-ochronnego malowania i zabezpieczania powierzchni drewnianych na zewnątrz pomieszczeń. Wnika głęboko w strukturę drewna, impregnuje i wyróżnia jego piękno, równocześnie hamuje szkodliwy wpływ promieniowania UV i warunków atmosferycznych. Dodatek wosku zabezpiecza drewno przed niekorzystnym działaniem wilgoci stwarzając gładką i przyjemną w dotyku powierzchnię. Dostępny w progresywnej i ciekawej kolorystyce. Atuty I cechy Ponad 150 lat doświadczenia w ochronie drewna. Wyjątkowo dobra wytrzymałość na warunki atmosferyczne i UV. Rozszerzone zabezpieczenie drewna dzięki zawartości wosku. Trwałe i żywe kolory dzięki specjalistycznym pigmentom, które podkreślają naturalny rysunek drewna. Wysoka niepodatność na niszczące działanie wody oraz wypłukiwanie wyrobu - niezwykle dobra hydrofobość wykończenia. Doskonała penetracja drewna. Wykorzystanie Drewniane ściany domów, okna, drzwi, ogrodzenia, parkany, balustrady, meble ogrodowe, altany, płoty, itp. Do zabezpieczania tarasów, schodów, podestów rekomendujemy użycie oleju Tikkurila Valtti Wood Oil. Właściwości Wnika głęboko w strukturę drewna, impregnuje i uwydatnia jego piękno, jednocześnie hamuje zgubny wpływ promieniowania UV i warunków atmosferycznych. Dodatek wosku zabezpiecza drewno przed niekorzystnym działaniem wilgoci tworząc gładką i błogą w dotyku powierzchnię. Przystępny w innowacyjnej i interesującej kolorystyce. STOPIEŃ POŁYSKU Mat. EfektywnOŚĆ Do 20 m²/l przy jednokrotnej aplikacji dla gładkich podłoży drewnianych, w zależności od rodzaju i wilgotności drewna). W sytuacji malowania drewna minimalistycznego, świeżego, wcześniej niemalowanego, zaleca się nałożyć ok. 150 - 180 g/m2 Tikkurila Valtti Expert, a w przypadku renowacji elementów drewnianych ok. 90 - 120 g/m2. NAKŁADANIE Terrace pad, pędzel, tampon lub przez zanurzenie. CZAS SCHNIĘCIA W temperaturze +23°C, przy wilgotności względnej powietrza 50% i wilgotności drewna poniżej 20%, impregnat osiąga suchość dotykową po upływie około 1 godziny; nakładanie kolejnej warstwy po 12 godzinach. WARUNKI NAKŁADANIA Wszystkie powierzchnie przeznaczone do malowania muszą być suche, o zawartości wilgoci w drewnie poniżej 20%. Aplikację należy przeprowadzać w temperaturze powyżej +5°C i poniżej +25°C, przy wilgotności względnej powietrza poniżej 80%. Zaleca się stosowanie narzędzi ANZA. Tikkurila Valtti Expert na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia impregnatu może wynieść 1-3 dni. Przed przyjazdem dowiedz się czy towar, który Cię interesuje jest w tym momencie dostępny.
 • Producent TIKKURILA
 • Rodzaj impregnat
Altax - impregnat do drewna ogrodowego, palisander, 5 l 48,90 zł ZOBACZ ALTAX- impregnat do drewna ogrodowego, palisander, 5l. Nałożenie tylko jednej warstwy oraz prędkie schnięcie Impregnatu (1-2 h) pozwoli nam zaoszczędzić czas i ukończyć pracę w 1 dzień. Dzięki żelowej konsystencji artykuł nie kapie, nie pryska i rewelacyjnie się rozciera, co w znacznym stopniu ułatwia pracę. Doskonale pasuje do zabezpieczania drewna nowego oraz odnawiania starego, np. Już poszarzałego. Produkt nadaje drewnu ciekawy, długofalowy odcień oraz broni je wydajnie przed wodą, wilgocią, zabrudzeniami oraz promieniowaniem UV. Produktu nie zalecamy do malowania mebli ogrodowych, a także drewna wyjątkowo precyzyjnie oszlifowanego. Można go stosować do płotów lamelowych, budek narzędziowych, pergoli, donic, sztachet, palisad itp. Altax jest jednowarstwowym impregnatem do drewna ogrodowego.Malowanie nim jest szybkie i proste. Jedna powłoka wystarcza,chronić drewno przed czynnikami atmosferycznymi, wilgocią, śniegiem i promieniowaniem UV. Można nim malować drewno i stare, także poszarzałe. Impregnat nie łuszczy się, jego żelowa konsystencja sprawia, że nie kapie podczas malowania. Artykuł jest bezzapachowy. Pozwala drewnu "oddychać" oraz oddaje wilgoć na zewnątrz. EfektywnOŚĆ ok. 6m²/l. CZAS SCHNIĘCIA suchy w dotyku po po 1-2 h. Całkowite schnięcie: 4 godziny. Rodzaj DREWNA nieoszlifowane, szorstkie. WYKOŃCZENIE matowe. SPOSÓB APLIKACJI pędzel. Altax impregnat do drewna ogrodowego na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent ALTAX
 • Rodzaj impregnat
valtti expert- impregnat do drewna, palisander, 5 l () marki Tikkurila 128,90 zł ZOBACZ TIKKURILA VALTTI EXPERT- Rozpuszczalnikowy impregnat dekoratywny wzbogacony woskiem, palisander, 5l. Matowy, półprzezroczysty impregnat dekoratywny z dodatkiem wosku dedykowany do dekoratywno-ochronnego malowania i zabezpieczania powierzchni drewnianych na zewnątrz pomieszczeń. Wnika głęboko w strukturę drewna, impregnuje i akcentuje jego piękno, równocześnie hamuje zgubny wpływ promieniowania UV i warunków atmosferycznych. Dodatek wosku zabezpiecza drewno przed niekorzystnym działaniem wilgoci tworząc gładką i błogą w dotyku powierzchnię. Dostępny w postępowej i ciekawej kolorystyce. Atuty I parametry Ponad 150 lat doświadczenia w ochronie drewna. Niezwykle dobra oporność na warunki atmosferyczne i UV. Powiększone zabezpieczenie drewna dzięki zawartości wosku. Trwałe i żywe odcienie dzięki specjalistycznym pigmentom, które podkreślają naturalny rysunek drewna. Wysoka niepodatność na niszczące działanie wody i wypłukiwanie wyrobu - szczególnie dobra hydrofobość wykończenia. Perfekcyjna penetracja drewna. Wykorzystanie Drewniane ściany domów, okna, drzwi, ogrodzenia, parkany, balustrady, meble ogrodowe, altany, płoty, itp. Do zabezpieczania tarasów, schodów, podestów rekomendujemy wykorzystanie oleju Tikkurila Valtti Wood Oil. Cechy Wnika głęboko w strukturę drewna, impregnuje i wyróżnia jego piękno, jednocześnie hamuje zgubny wpływ promieniowania UV i warunków atmosferycznych. Dodatek wosku zabezpiecza drewno przed niekorzystnym działaniem wilgoci wytwarzając gładką i błogą w dotyku powierzchnię. Przystępny w innowacyjnej i niebanalnej kolorystyce. STOPIEŃ POŁYSKU Mat. WydajnOŚĆ Do 20 m²/l przy jednokrotnej aplikacji dla gładkich podłoży drewnianych, w zależności od rodzaju i wilgotności drewna). W sytuacji malowania drewna minimalistycznego, świeżego, wcześniej niemalowanego, zaleca się nałożyć ok. 150 - 180 g/m2 Tikkurila Valtti Expert, a w przypadku renowacji składników drewnianych ok. 90 - 120 g/m2. NAKŁADANIE Terrace pad, pędzel, tampon albo przez zanurzenie. CZAS SCHNIĘCIA W temperaturze +23°C, przy wilgotności względnej powietrza 50% i wilgotności drewna poniżej 20%, impregnat osiąga suchość dotykową po upływie około 1 godziny; nakładanie kolejnej warstwy po 12 godzinach. WARUNKI NAKŁADANIA Wszystkie powierzchnie asygnowane do malowania muszą być suche, o zawartości wilgoci w drewnie poniżej 20%. Aplikację należy przeprowadzać w temperaturze powyżej +5°C i poniżej +25°C, przy wilgotności względnej powietrza poniżej 80%. Zaleca się stosowanie narzędzi ANZA. Tikkurila Valtti Expert na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia impregnatu może wynieść 1-3 dni. Przed przyjazdem dowiedz się czy towar, który Cię interesuje jest w tym momencie dostępny.
 • Producent TIKKURILA
 • Rodzaj impregnat
Jedynka impregnat do drewna z woskiem- palisander, 2.5 l 36,90 zł ZOBACZ JEDYNKA IMPREGNAT DO DREWNA Z WOSKIEM, paliasander, 2.5l. Impregnat cienkopowłokowy opracowany na bazie trzech intensywnych żywic, gwarantujących kompletną ochronę drewna: • żywica polisacharydowa – ułatwia kompatybilność impregnatu ze strukturą chemiczną drewna, • olej lniany – świetnie penetruje drewno i odpycha wilgoć, • żywica alkidowa – stwarza szczelną powłokę, co zapewnia niepodatność na warunki zewnętrzne i środowiskowe. Na dodatek, impregnat zabezpiecza powierzchnię drewna przed zgubnym promieniowaniem UV, a jego powłoka jest odporna na działanie mikroorganizmów. PRZEZNACZENIE Impregnat asygnowany jest do ozdobno-ochronnego malowania wszelkich powierzchni drewnianych i drewnopochodnych na zewnątrz pomieszczeń: okien, drzwi, altan, ogrodzeń, drewnianych fasad budynków i innych części stolarki budowlanej. APLIKACJA Przygotowanie podłoża: Powierzchnie należy oczyścić, osuszyć, odżywiczać, zlikwidować wszelkie plamy z oleju lub wosku. Sęki usunąć (braki uzupełnić czystym drewnem) albo pozostawić (zabezpieczyć specjalistycznymi środkami chemicznymi). Wady, ubytki należy uzupełnić wstawkami z drewna, uszkodzenia, szczeliny uzupełnić masą szpachlową do drewna, o kolorze nieco jaśniejszym niż wymagany kolor. Do czyszczenia powierzchni i usuwania pleśni zaleca się użycie stosownych preparatów. Skrupulatnie zmatowić istniejące połyskliwe powłoki i podłoża wcześniej bejcowane, w celu zapewnienia stosownej absorpcji impregnatu przez podłoże. Wszystkie powierzchnie do malowania muszą być suche, a zawartość wilgoci w drewnie nie może przekraczać 20%. Malowanie artykuł należy precyzyjnie wymieszać. Aplikować pędzlem albo tamponem rozcierając w kierunku zgodnym z rysunkiem słojów drewna. Zaleca się nakładanie przynajmniej dwóch warstw w odstępach minimum 6 godzin. Uwaga! Nie stosować przy temperaturze otoczenia poniżej +5°C i wilgotności względnej powietrza powyżej 80%. STOPIEŃ POŁYSKU Mat. ProduktywnOŚĆ Do 18 m²/l przy jednokrotnym malowaniu. Wydajność uzależniona jest od wielu czynników, takich jak: wariant drewna, jego faktura, porowatość, twardość, zawartość wilgoci i zastosowana technologia aplikacji. ROZCIEŃCZANIE Rozcieńczalnik niskoaromatyczny. Jedynka impregnat na stronie producenta. Termin realizacji może wynieść 1-2 dni roboczych. *odcienie widoczne na ekranie monitora pozostały wygenerowane elektronicznie. Mogą one różnić się od rzeczywistych odcieni wymalowań, jako iż na odbiór koloru mają wpływ takie czynniki jak wykończenie i blask materiału czy oświetlenie. Przed zakupem i zastosowaniem danej farby prosimy zawsze sprawdzać wybrany kolor w karcie kolorów Tikkurila lub na próbkach barw.
 • Producent JEDYNKA
 • Rodzaj impregnat
Tikkurila valtti expert- impregnat do drewna, orzech, 5 l (z) 128,90 zł ZOBACZ TIKKURILA VALTTI EXPERT- Rozpuszczalnikowy impregnat ozdobny wzbogacony woskiem, orzech, 5l. Matowy, półprzezroczysty impregnat dekoracyjny z dodatkiem wosku dedykowany do dekoratywno-ochronnego malowania i zabezpieczania powierzchni drewnianych na zewnątrz pomieszczeń. Wnika głęboko w strukturę drewna, impregnuje i eksponuje jego piękno, równocześnie hamuje krzywdzący wpływ promieniowania UV i warunków atmosferycznych. Dodatek wosku zabezpiecza drewno przed niekorzystnym działaniem wilgoci stwarzając gładką i przyjemną w dotyku powierzchnię. Dostępny w innowacyjnej i niebanalnej kolorystyce. Mocne strony I atrybuty Ponad 150 lat doświadczenia w ochronie drewna. Szczególnie dobra niepodatność na warunki atmosferyczne i UV. Powiększone zabezpieczenie drewna dzięki zawartości wosku. Trwałe i żywe barwy dzięki specjalistycznym pigmentom, które podkreślają naturalny rysunek drewna. Wysoka odporność na niszczące działanie wody oraz wypłukiwanie wyrobu - nad wyraz dobra hydrofobość wykończenia. Nadzwyczajna penetracja drewna. Zastosowanie Drewniane ściany domów, okna, drzwi, ogrodzenia, parkany, balustrady, meble ogrodowe, altany, płoty, itp. Do zabezpieczania tarasów, schodów, podestów rekomendujemy zastosowanie oleju Tikkurila Valtti Wood Oil. Atrybuty Wnika głęboko w strukturę drewna, impregnuje i eksponuje jego piękno, równocześnie hamuje szkodliwy wpływ promieniowania UV i warunków atmosferycznych. Dodatek wosku zabezpiecza drewno przed niekorzystnym działaniem wilgoci wytwarzając gładką i błogą w dotyku powierzchnię. Przystępny w progresywnej i niebanalnej kolorystyce. STOPIEŃ POŁYSKU Mat. EfektywnOŚĆ Do 20 m²/l przy jednokrotnej aplikacji dla gładkich podłoży drewnianych, w zależności od typu i wilgotności drewna). W przypadku malowania drewna ascetycznego, świeżego, wcześniej niemalowanego, zaleca się nałożyć ok. 150 - 180 g/m2 Tikkurila Valtti Expert, a w sytuacji renowacji elementów drewnianych ok. 90 - 120 g/m2. NAKŁADANIE Terrace pad, pędzel, tampon lub przez zanurzenie. CZAS SCHNIĘCIA W temperaturze +23°C, przy wilgotności względnej powietrza 50% i wilgotności drewna poniżej 20%, impregnat osiąga suchość dotykową po upływie około 1 godziny; nakładanie kolejnej warstwy po 12 godzinach. WARUNKI NAKŁADANIA Wszystkie powierzchnie dedykowane do malowania muszą być suche, o zawartości wilgoci w drewnie poniżej 20%. Aplikację należy przeprowadzać w temperaturze powyżej +5°C i poniżej +25°C, przy wilgotności względnej powietrza poniżej 80%. Zaleca się stosowanie narzędzi ANZA. Tikkurila Valtti Expert na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia impregnatu może wynieść 1-3 dni. Przed przyjazdem dowiedz się czy towar, który Cię interesuje jest w tym momencie przystępny.
 • Producent TIKKURILA
 • Rodzaj impregnat

 

 

Najpopularniejsze: