Noże

 

 

Nowości:

Walther Nóż erk emergency rescue knife 109 zł ZOBACZ Walther ERK Emergency Rescue Knife to nowoczesny nóż ratowniczy wyekwipowany w ząbkowane ostrze, awaryjny zbijak do szyb, ostrze do cięcia pasów bezpieczeństwa, a także fluorescencyjne wstawki zwiększające widoczność noża w ciemności. W nożu zastosowano dużą (95 mm) głownię drop-point wykonaną ze stali nierdzewnej 440A. Zastosowany gatunek stali zagwarantuje dużą trwałość mechaniczną krawędzi tnącej, niepodatność na korozję i wykruszenia, a także możliwość szybkiego podostrzenia przy pomocy charakterystycznej ostrzałki. Krawędź tnąca jest częściowo ząbkowana, co jest szczególnie widoczne w sytuacjach awaryjnych, ponieważ ratownik jest często zmuszony do cięcia włóknistych tworzyw np. Taśm, odzieży, lin itp. Wykorzystanie szlifu wklęsłego powoduje, że cięcie jest bardzo płynne, a ostrze nie klinuje się w ciętym materiale. Do rozkładania głowni służy rozszerzony dysk, który zezwala na obsługę noża dodatkowo w rękawicach. Frezy na grzbiecie głowni pełnią funkcję rampy dla kciuka albo palca wskazującego, ułatwiając tym samym operowanie nożem. Rolę blokady pełni mechanizm liner-lock, renomowany za wytrzymałość, prostotę i wygodę używania. Za wygodę i wytrzymałość narzędzia odpowiada funkcjonalną rękojeść, którą tworzą gumowane okładziny i stalowe wkładki wzmacniające. Na chwycie naniesiono wstawki fluorescencyjne, świecące poprzez kilka sekund w ciemności po wcześniejszym naświetleniu. Na pokładzie noża znajdują się dwa ważne narzędzia ratownicze tj. awaryjny zbijak do szyb oraz specjalne ostrze do bezpiecznego cięcia pasów samochodowych. Do przenoszenia noża na pasie możemy użyć nylonowe etui lub stalowy klips. Walther ERK Emergency Rescue Knife to mistrzowski nóż ratowniczy, który w przypadku awaryjnej może uratować ludzkie życie.
  • Producent Walther
Knipex Uniwersalne narzędzie do ściągania izolacji 16 95 01 sb, odpowiedni do kabel okrągły, kabel wodoodporny, kabel danych, kabel koncentryczny, 4.8 do 13 mm, 0.2 do 4 mm², ergostrip (4003773079927) 135,34 zł ZOBACZ Uniwersalny ściągacz izolacji KNIPEX ErgoStrip 135 mmDo szybkiego i dokładnego ściągania izolacji ze wszelkich typowych kabli kolistych i przewodów żyłowych (np. Przewód NYM 3 x 1,5 mm² do 5 x 2,5 mm²), przewód do transmisji danych (np. Skrętka) i kabel koncentryczny. Nowoczesny, funkcjonalny uchwyt pistoletowy, kompozycja nieskomplikowane rozcinanie, zdejmowanie i odcinanie izolacji. Stożkowa końcówka narzędzia zezwala na większą dostępność w ciasnych przestrzeniach. Narzędzie do usuwania izolacji dla przekrojów 0,2 / 0,3 / 0,8 / 1,5 / 2,5 / 4 mm² Uproszczone umieszczanie pojedynczych przewodów do ściągania izolacji dzięki złączkom pozycjonującym. Wygodne wkładanie kabel koncentryczny i kabel do transmisji danych dzięki pomocnemu otwieraniu. Wielokomponentowy design ze strefą z miękkiego tworzywa nienaturalnego do komfortowej obsługi i pewnego chwytu. Obudowa ze jednostajnego tworzywa sztucznego.dane technologiczne: Dalsze informacje technologiczne: rozmiary zdejmowanych izolacji: Ø 8,0-13,0 mm; likwidowanie izolacji z kabli okrągłych: Ø 8 - 13 mm;likwidowanie izolacji z kabli i przewodów plecionych: 0,2 - 4,0 mm²;likwidowanie izolacji z kabli do transmisji informacji: kat. 5 - 7, skrętka (UTP/STP); likwidowanie izolacji z kabli koncentrycznych: Ø 4,8 - 7,5 mm; długość: 135 mm Waga netto: 65 g · Długość netto: 135 mm · Obszar roboczy przekrój (maks.): 4 mm² · stosowny do: przewód krągły,kabel wodoodporny,kabel informacji,przewód koncentryczny · Przekroju obszaru roboczego (min.): 0.2 mm² · typ szczypiec: Uniwersalne narzędzie do ściągania izolacji · Sekcja obszaru roboczego: 0.2 do 4 mm² · Waga netto: 65 g · Średnica obszaru roboczego: 4.8 do 13 mm · Średnica obszaru roboczego (maks.): 13 mm · Średnica obszaru roboczego (min.): 4.8 mm
  • Producent Knipex
Morakniv Nóż fishing comfort fillet 090 bez ząbków 75 zł ZOBACZ Nóż Mora Fishing Comfort Fillet 090 to potrzebny element wyposażenia każdego wędkarza.elastyczna kliga stworzona z rdzoodpornej stali Sandvik została zahartowana do wartości 57-58 HRC. Płaski szlif, a także trafna długość ostrza umożliwa płynne prowadzenie cięcia. Anatomiczne wyprofilowanie rękojeści i gumowany chwyt zapewniają bezpieczne operowanie nożem w każdych warunkach. Do noża dołączona jest praktyczna pochewka wyprodukowana z tworzywa, którą z łatwością utrzymać w czystości. MORA OF SWEDEN pojawiła się na międzynarodowym rynku w 2005 roku, jednak korzenie marki sięgają do lat 1912 i 1891 kiedy to dwie manufaktury nożowe Mora - KJ Eriksson i Frost's Knife łączą się w spółkę. Zjednoczenie doprowadza do rozszerzenia asortymentu i zdolności do uruchamiania wielu projektów, które przyczyniają się do dalszego rozwoju producenta. Dzięki czemu Mora jest firmą ze 100 letnim doświadczeniem w produkowaniu narzędzi tnących. Noże oraz pozostałe narzędzia MORA są stosowane w zróżnicowanych dziedzinach, a osoby, które ich używają mają jedną wspólną cechę. Chcą narzędzi, które ułatwiają pracę, są nieskomplikowane w obsłudze, i zostały zaprojektowane z zastosowaniem wysokiej ergonomii. Nieważne czy produkty MORA znajdują się na budowach, w zakładach pracy. Albo, gdy stosowane są podczas polowania, łowienia ryb, albo podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. wybór jest prosty... MORA OF SWEDEN.
  • Producent Morakniv
Nóż Morakniv Fishing Comfort Fillet 150 z ząbkami 94 zł ZOBACZ Fishing Comfort Scaler 150 to interesująca popozycja dla wędkarzy. Model 150 to nóż o długiej krawędzi tnącej oraz umiejscowionej na grzbiecie klingi, częściowo ząbkowanej do nietrudnego oczyszczenia ryby. Ostrze wyprodukowano z nierdzewnej stali rodzaju Sandvik. Anatomiczne wyprofilowanie rękojeści oraz gumowany uchwyt gwarantują bezpieczne operowanie nożem w każdych warunkach. Do noża załączona jest funkcjonala pochewka wykonana z plastiku, która jest nieskomplikowana w utrzymaniu czystości, a także posiada uchwyt do zamocowania narzędzia do paska. MORA OF SWEDEN pojawiła się na międzynarodowym rynku w 2005 roku, jednak korzenie firmy sięgają do lat 1912 i 1891 kiedy to dwie manufaktury nożowe Mora KJ Eriksson i Frost's Knife łączą się w spółkę. Zjednoczenie doprowadza do powiększenia asortymentu oraz zdolności do uruchamiania wielu projektów, które przyczyniają się do dalszego rozwoju firmy. Dzięki czemu Mora jest firmą ze 100 letnim doświadczeniem w tworzeniu narzędzi tnących. Noże oraz pozostałe narzędzia MORA są użytkowane w zróżnicowanych dziedzinach, a osoby, które ich używają posiadają jedną wspólną cechę. Chcą narzędzi, które upraszczają pracę, są przystępne w obsłudze, i pozostały zaprojektowane z użyciem wysokiej ergonomii. Nieważne czy produkty MORA znajdują się na budowach, w zakładach pracy. Albo, gdy użytkowane są w trakcie polowania, łowienia ryb, albo w trakcie spędzania czasu na świeżym powietrzu. dobór jest prosty... MORA OF SWEDEN.
  • Producent Morakniv
Noże