Kleje do tapet

Klej do tapet papierowych metylan normal marki Henkel 13,90 zł ZOBACZ METYLAN NORMAL - klej do tapet, z czystej metylocelulozy, niepodatny na działania wapnaatrybuty- z czystej metylocelulozy- prosty w wykorzystywaniu- obszerna przyczepność- nadaje się do gruntowania- powierzchni przed tapetowaniem- sprawnyzastosowanieDo klejenia cienkich i grubych tapet papierowych oraz do gruntowania powierzchni przed tapetowaniem.PRZYGOTOWANIE KLEJUZawartość opakowania wsypać do zimnej wody silnie mieszając przez około 1 minutę (proporcja według tabeli). W trakcie wsypywania opakowanie trzymać tuż nad wodą, aby zminimalizować tworzenie się pyłu. Po upływie 2-3 minut ponownie zamieszać. Odczekać 15 minut i jeszcze raz aktywnie zamieszać. Klej jest gotowy do zastosowania.PRZYGOTOWANIE PODŁOŻAPodłoże musi być gładkie, suche, czyste i wolne od kurzu oraz absorpcyjne i wytrzymałe. Starannie oczyścić ściany i sufity. Stare tapety usunąć używając Metylan – Płynu do usuwania tapet. Ubytki i pęknięcia zaszpachlować. Oczyszczone, szczególnie chłonne podłoże zagruntować klejem Metylan normal, rozpuszczonym w wodzie w proporcji 1:80.TAPETOWANIEKlej rozprowadzić równomiernie szerokim pędzlem po spodniej powierzchni tapety, najpierw wzdłuż brytu, a potem w poprzek, aż do brzegów. Liczba kleju dostosowujemy do możliwości chłonnych tapety (lekkie tapety – lżej, ciężkie tapety – bardziej obficie). Pokryte klejem bryty składamy w połowie, klejem do środka i zwijamy. Po wykonaniu tej czynności odkładamy bryt na około 10 minut (w zależności od typu materiału), by jegopowłoka uległa równomiernemu nasiąknięciu. Tapety ciężkie dwukrotnie pokryć klejem i pozostawić na dłuższy czas do namięknięcia. Klejenie tapety zaczynamy od strony okna. Chwytając za górne naroża brytu pozwalamy,luźno rozwinął się pod własnym ciężarem. Tapetę przyciąć i docisnąć wałkiem z miękkiej gumy tak,polikwidować pęcherzyki powietrza. W przypadku tapet wzorzystych zwrócić uwagę na kierunek i zgranie wzoru. Nadmiar kleju należy natychmiast pousuwać gąbką i czystą wodą. Narzędzia myć zimną albo ciepłą wodą. Należy stosować zalecenia producenta tapet.ZALECENIANiniejsza karta technologiczna określa zakres używania materiału i sposób prowadzenia robót, ale nie może zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy. Oprócz podanych danych prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP.informacje technologicznEBaza: wysokowartościowa metylocelulozaWygląd: gęsty, krystaliczny, kleisty roztwórCiężar nasypowy: 240-300 g/litrCzas rozpuszczania: około 20 minut w zimnej wodziepH roztworu: pH 7 – roztwór chemicznie obojętnyZużycie: 30-50 m2Orientacyjne zużycie: Opakowanie: 125 g.
  • Producent Henkel
Klej do tapet flizelinowych metylan direct control marki Henkel 24,99 zł ZOBACZ METYLAN DIRECT CONTROL - klej do tapet z wysokowartościowej metylocelulozy z dodatkiem sztucznych żywic i substancji zmniejszającej pryskanie kleju w trakcie nanoszenia wałkiem malarskim. Po nałożeniu różowy odcień kleju zmienia się w bezbarwnyparametry- łatwy w wykorzystywaniu- z dodatkiem żywic nienaturalnych- łatwość korygowania- o bardzo dobrej przyczepności początkowej- możliwość nanoszenia wałkiem malarskim- gotowy do wykorzystania po 3-5 minutachzastosowanieKlej asygnowany do klejenia tapet z fl izeliny albo na flizelinie (włókninie). Tapety fl izelinowe nie odkształcają się (nie kurczą i nie rozciągają się podczas przyklejania). Szybkie i przystępne tapetowanie, bez uprzedniego zmiękczania tapety. Formuła kleju upraszczająca nanoszenie kleju wałkiem bezpośrednio na ścianę bez pryśnięć i chlapania. nietrudne usuwanie starych tapet na sucho.PRZYGOTOWANIE KLEJUZawartość opakowania wsypać do zimnej wody silnie mieszając (proporcja według tabeli). W trakcie wsypywania opakowanie trzymać tuż nad wodą. Po upływie 3 minut jeszcze raz silnie zamieszać. Klej jest gotowy do zastosowania.PRZYGOTOWANIE PODŁOŻAPodłoże musi być gładkie, suche, czyste i wolne od kurzu oraz chłonne i wytrzymałe. Precyzyjnie oczyścić ściany i sufity. Stare tapety pousuwać używając Metylan Płynu do usuwania tapet. Ubytki i pęknięcia zaszpachlować. Oczyszczone, stanowczo absorpcyjne podłoże zagruntować klejem Metylan normal, rozpuszczonym w wodzie w proporcji 1:80 albo Metylan direct w proporcji 1:40. TAPETOWANIEWymieszany klej Metylan direct nanieść równomiernie bezpośrednio na ścianę przy pomocy wałka. Rozpoczynając od strony okna tapetę przykleić bezpośrednio z rolki do posmarowanej klejem ściany. W przypadku tapet wzorzystych zwrócić uwagę na kierunek i zgranie wzoru. Następnie tapetę rozwinąć do dołu, przyciąć i docisnąć wałkiem z miękkiej gumy tak,wyeliminować pęcherzyki powietrza. Resztki kleju znajdujące się na przedniej powierzchni tapety należy błyskawicznie zmyć delikatnie gąbką i czystą wodą albo zetrzeć. Przy zmianie tapet fl izelinowych starczyć pociągnąć za górny brzeg tapety i oderwać ją na sucho. Metylan direct można także nanieść konwencjonalnie na spodnią stronę tapety i od razu przykleić ją do ściany.dane technologicznEBaza: wysokowartościowa metyloceluloza z dodatkiem żywic nienaturalnychWygląd roztworu: gęsty, mlecznobiałyCiężar nasypowy: 460-530 g/litrCzas rozpuszczania: w ciągu 3-5 minutw zimnej wodziepH roztworu: lekko zasadowy (pH = 8-9)skuteczność: 18-22 m²Orientacyjne zużycie: Opakowanie: 200g.
  • Producent Henkel
Klej do tapet marki Artgeist 9,49 zł ZOBACZ Klej do tapet na flizelinie z dużą zawartością celulozy zwiększającej silę klejenia.Jedna saszetka kleju wystarczy na 5m2• nieprzeciętny dla wszystkich tapet i fototapet na flizelinie• hamuje powstawanie pleśni• o lepszej formule, zezwalającej uniknąć plam• nietrudny w przygotowaniu• skrajnie skuteczny• użytkowany codziennie przez fachowcówPrzygotowanie podłożaPodłoże musi być czyste, suche, gładkie, chłonne i zrównoważone. Przed rozpoczęciem tapetowania należy zlikwidować wszelkie resztki starych tapet. Wszelkie nierówności, rysy i ubytki należy uzupełnić. Nałożyć grunt z kleju.Przygotowanie klejuNapełnić pojemnik odpowiednią ilością wody. Wrzucić zawartość saszetki do zimnej wody wolno mieszając do momentu uzyskania jednolitej konsystencji. Odstawić na 3 minuty po czym zamieszać i ponownie odstawić/odczekać 15 minut. Tuż przed nałożeniem jeszcze raz potężnie zamieszać.TapetowanieKlej nałożyć pionowo na powierzchnię ściany. Nie należy powierzchni tapety pokrywać klejem. Tapetę należy przyklejać pionowo/pasmami i równomiernie, przy czym klej na ścianie powinien być wilgotny. W sytuacji wyschnięcia gruntu klejowego na ścianie, proszę jeszcze raz nałożyć klej. Przy tapetowaniu należy stosować się do instrukcji producenta tapet.wykorzystanieTapety na flizelinie: 1 litr wody na 1 saszetkę / wystarczy na 5m2PrzechowywaniePrzechowywać w suchym i poprawnie przewietrzonym pomieszczeniu w temperaturze od 5-35 C.Data ważności kleju (przy adekwatnych warunkach przechowywania i nieotwartym opakowaniu) pozostała podana na opakowaniu.Rozrobiony klej może być zastosowany do 3 dni od momentu rozrobienia w zamkniętym pojemniku.
  • Producent Artgeist
Klej do tapet winylowych Metylan Special Instant 21,99 zł ZOBACZ METYLAN SPECIAL INSTANT to klej o rozszerzonej wydajności, z wysokowartościowej metylocelulozy z dodatkiem sztucznych żywic, wytrzymały na działanie wapna i cementu, nadaje się do wykorzystywania na świeżym, a także suchym tynku.atrybuty- przystępny w użytkowaniu- posiada środki grzybobójcze- wytrzymały na działanie wapna i cementu- z dodatkiem żywic sztucznych- o zwiększonej sile klejenia- wysokowydajny- oporny na wilgoć, wahania temperatury- gotowy do użycia w 3 minutyzastosowanieDo klejenia tapet winylowych, grubych papierowych, strukturalnych, tapet rodzaju raufaza i akrylowych. W przypadku stanowczo ciężkich tapet lub powiększonej wilgotności pomieszczeń zalecamy dodać 20% Metylanu extra (na 1 opakowanie Metylanu special instant 200 g 1 opakowanie Metylanu extra 750 g). Metylan special instant gromadzi środki grzybobójcze uniemożliwiające tworzeniu się pleśni w roztworze kleju.PRZYGOTOWANIE KLEJUZawartość opakowania wsypać do zimnej wody silnie mieszając (proporcja według tabeli). Podczas wsypywania opakowanie trzymać tuż nad wodą, by zminimalizować tworzenie się grudek Po upływie 3 minut ponownie zamieszać. Klej jest gotowy do wykorzystania.PRZYGOTOWANIE PODŁOŻAPodłoże musi być gładkie, suche, czyste i wolne od kurzu oraz absorpcyjne i wytrzymałe. Skrupulatnie oczyścić ściany i sufity. Stare tapety pousuwać używając Metylan – Płynu do usuwania tapet. Ubytki i pęknięcia zaszpachlować. Oczyszczone, wyjątkowo chłonne podłoże zagruntować klejem Metylan normal, rozpuszczonym w wodzie w proporcji 1:80 lub Metylan special instant w proporcji 1:40.TAPETOWANIEKlej rozprowadzić równomiernie szerokim pędzlem po spodniej powierzchni tapety, najpierw wzdłuż brytu, a potem w poprzek, aż do brzegów. Liczba kleju dostosowujemy do możliwości absorpcyjnych tapety. Pokryte klejem bryty składamy w połowie, klejem do środka i zwijamy. Po wykonaniu tej czynności odkładamy bryt na około 10 minut (w zależności od rodzaju materiału), aby jego powłoka uległa równomiernemu nasiąknięciu. Klejenie tapety zaczynamy od strony okna. Chwytając za górne naroża brytu pozwalamy,luźno rozwinął się pod własnym ciężarem. Tapetę przyciąć i docisnąć wałkiem z miękkiej gumy tak,wyeliminować pęcherzyki powietrza. W sytuacji tapet wzorzystych zwrócić uwagę na kierunek i zgranie wzoru. Nadmiar kleju należy natychmiast pousuwać gąbką i czystą wodą. Narzędzia czyścimy zimną albo ciepłą wodą. Należy stosować zalecenia producenta tapet.informacje technicznEBaza: wysokowartościowa metyloceluloza z dodatkiem żywic sztucznychWygląd: gęsty, kleisty mlecznobiały roztwórCiężar nasypowy: 550 g/litrCzas rozpuszczania: około 3 minuty w zimnej wodziepH roztworu: pH 8-9sprawność: 26-32 m2Orientacyjne zużycie: Opakowanie: 200g.
  • Producent Henkel
Klej do tapet flizelinowych Metylan Direct, k_metylan_direct 19,99 zł ZOBACZ METYLAN DIRECT - klej do tapet flizelinowych, z wysokowartościowej metylocelulozy z dodatkiem sztucznych żywic, a także substancji zmniejszającej pryskanie kleju w trakcie nanoszenia wałkiem malarskim.atrybuty- łatwy w stosowaniu- z dodatkiem żywic nienaturalnych- łatwość korygowania- o nad wyraz dobrej przyczepności początkowej- możliwość nanoszenia wałkiem malarskim- gotowy do użycia po 3-5 minutachzastosowanieKlej asygnowany do klejenia tapet z flizeliny albo na flizelinie (włókninie). Tapety flizelinowe nie odkształcają się (nie kurczą i nie rozciągają się podczas przyklejania). Prędkie i łatwe tapetowanie, bez uprzedniego zmiękczania tapety. Formuła kleju ułatwiająca nanoszenie kleju wałkiem bezpośrednio na ścianę bez pryśnięć i chlapania. przystępne likwidowanie starych tapet na sucho.PRZYGOTOWANIE KLEJUZawartość opakowania wsypać do zimnej wody silnie mieszając (proporcja według tabeli). W trakcie wsypywania opakowanie trzymać tuż nad wodą. Po upływie 3 minut jeszcze raz silnie zamieszać. Klej jest gotowy do użycia.PRZYGOTOWANIE PODŁOŻAPodłoże musi być gładkie, suche, czyste i wolne od kurzu oraz absorpcyjne i wytrzymałe. Starannie oczyścić ściany i sufity. Stare tapety polikwidować używając Metylan Płynu do usuwania tapet. Ubytki i pęknięcia zaszpachlować. Oczyszczone, nad wyraz absorpcyjne podłoże zagruntować klejem Metylan normal, rozpuszczonym w wodzie w proporcji 1:80 albo Metylan direct w proporcji 1:40. TAPETOWANIEWymieszany klej Metylan direct nanieść równomiernie bezpośrednio na ścianę przy pomocy wałka. Zaczynając od strony okna tapetę przykleić bezpośrednio z rolki do posmarowanej klejem ściany. W sytuacji tapet wzorzystych zwrócić uwagę na kierunek i zgranie wzoru. Następnie tapetę rozwinąć do dołu, przyciąć i docisnąć wałkiem z miękkiej gumy tak,usunąć pęcherzyki powietrza. Resztki kleju znajdujące się na przedniej powierzchni tapety należy bezzwłocznie zmyć subtelnie gąbką i czystą wodą lub zetrzeć. Przy zmianie tapet fl izelinowych starczyć pociągnąć za górny brzeg tapety i oderwać ją na sucho. Metylan direct można także nanieść konwencjonalnie na spodnią stronę tapety i od razu przykleić ją do ściany.dane technicznEBaza: wysokowartościowa metyloceluloza z dodatkiem żywic sztucznychWygląd roztworu: gęsty, mlecznobiałyCiężar nasypowy: 460-530 g/litrCzas rozpuszczania: w ciągu 3-5 minutw zimnej wodziepH roztworu: lekko zasadowy (pH = 8-9)skuteczność: 18-22 m²Orientacyjne zużycie: Opakowanie: 200g.
  • Producent Henkel
Klej do tapet winylowych Metylan Special, k_metylan_special 18,99 zł ZOBACZ METYLAN SPECIAL - specjalny klej do tapet, z wysokowartościowej metylocelulozy z dodatkiem sztucznych żywic, niepodatny na działanie wapna i cementu, pasuje do użytkowania na świeżym i suchym tynku.właściwości- nieskomplikowany w wykorzystywaniu- zawiera środki grzybobójcze- oporny na działanie wapna i cementu- skuteczny- znaczna przyczepność- mieści metyloceluloze z dodatkiem żywiczastosowanieDo klejenia tapet specjalnych, np.: winylowych, grubych i ciężkich tapet papierowych, tłoczonych, jedwabnych i konfekcyjnych, tapet typu „raufaza” i akrylowych. W sytuacji stanowczo ciężkich tapet albo zwiększonej wilgotności pomieszczeń zalecamy dodać 20% Metylanu extra (na 1 opakowanie Metylanu special 200 g 1 opakowanie Metylanu extra 750 g). Pasuje do użytkowania na świeżym, i suchym tynku. Gwarantuje bezawaryjność i solidność klejenia. Metylan special gromadzi środki grzybobójcze zapobiegające tworzeniu się pleśni w roztworze kleju.PRZYGOTOWANIE KLEJUZawartość opakowania wsypać do zimnej wody silnie mieszając przez około 1 minutę (proporcja według tabeli). W trakcie wsypywania opakowanie trzymać tuż nad wodą. Po upływie 2-3 minut ponownie zamieszać. Odczekać 15 minut i jeszcze raz aktywnie zamieszać. Klej jest gotowy do wykorzystania.PRZYGOTOWANIE PODŁOŻAPodłoże musi być gładkie, suche, czyste i wolne od kurzu oraz absorpcyjne i wytrzymałe. Skrupulatnie oczyścić ściany i sufity. Stare tapety zlikwidować używając Metylan – Płynu do usuwania tapet. Ubytki i pęknięcia zaszpachlować. Oczyszczone, wyjątkowo absorpcyjne podłoże zagruntować klejem Metylan normal, rozpuszczonym w wodzie w proporcji 1:80 albo Metylan special w proporcji 1:40.TAPETOWANIEKlej rozprowadzić równomiernie szerokim pędzlem po spodniej powierzchni tapety, najpierw wzdłuż brytu, a potem w poprzek, aż do brzegów. Ilość kleju dostosowujemy do możliwości chłonnych tapety. Pokryte klejem bryty składamy w połowie, klejem do środka i zwijamy. Po wykonaniu tej czynności odkładamy bryt na około 10 minut (w zależności od typu materiału), aby jego powłoka uległa równomiernemu nasiąknięciu. Klejenie tapety zaczynamy od strony okna. Chwytając za górne naroża brytu pozwalamy,swobodnie rozwinął się pod własnym ciężarem. Tapetę przyciąć i docisnąć wałkiem z miękkiej gumy tak,polikwidować pęcherzyki powietrza. W sytuacji tapet wzorzystych zwrócić uwagę na kierunek i zgranie wzoru. Nadmiar kleju należy natychmiast zlikwidować gąbką i czystą wodą. Narzędzia myć zimną lub ciepłą wodą. Należy stosować zalecenia producenta tapet.dane technicznEBaza: wysokowartościowa metyloceluloza z dodatkiem żywic nienaturalnychWygląd: gęsty, mlecznobiały roztwórCiężar nasypowy: 450 – 550 g/litrCzas rozpuszczania: około 20 minut w zimnej wodziepH roztworu: pH 7 – roztwórchemicznie obojętnyefektywność: 22-26 m2Orientacyjne zużycie: Opakowanie: 200g.
  • Producent Henkel
Henkel Metylan special. klej do tapet winylowych 29 zł ZOBACZ Metylan Special. Klej do tapet winylowych, grubych papierowych Klej do tapet z wysokowartościowej metylocelulozy z dodatkiem nienaturalnych żywic, wytrzymały na działanie wapna i cementu, nadaje się do stosowania na świeżym, pyło-suchym tynku. Wysoka trwałość. Prosty w użyciu. użycie asygnowany do klejenia tapet winylowych, grubych papierowych, strukturalnych, tapet rodzaju raufaza i akrylowych dane użytkowe łatwość korygowania = spasowanie wzorudobra przyczepność początkowastaranne klejenie, aż po sam brzeg tapetysolidność klejeniaSposób zastosowania: Podłoże musi być gładkie, suche, czyste i wolne od kurzu, a także chłonne i wytrzymałe. Precyzyjnie oczyścić ściany i sufity. Ubytki i pęknięcia zaszpachlować. Oczyszczone, szczególnie chłonne podłoże zagruntować klejem Metylan Normal, rozpuszczonym w wodzie 1:80 albo Metylan special 1:40 Zawartość opakowania wsypać do zimnej wody silnie mieszając przez ok. 1 min. W czasie wsypywania opakowanie trzymać tuż nad wodą. Po upływie 2-3 min. Ponownie zamieszać. Odczekać 15 min. I jeszcze raz intensywnie zamieszać. Klej jest gotowy do wykorzystania. Gruntowanie – proporcja 1:40 (8 l wody na opak.) – produktywność 80m2Tapety – proporcja 1:20 (4 l wody na opak.) – sprawność 20-22m2Tapety raufaza – proporcja 1:20 (4 l wody na opak.) – efektywność 18-20m2 objętość: waga 200g Waga do wysyłki: 0,2 kg
  • Producent Henkel
Klej do tapet flizelinowych Direc Duopack 400 g METYLAN 42,99 zł ZOBACZ Klej asygnowany do klejenia tapet z flizeliny albo na flizelinie (włókninie). Tapety flizelinowe nie odkształcają się (nie kurczą i nie rozciągają się w trakcie przyklejania). Szybkie i łatwe tapetowanie, bez uprzedniego zmiękczania tapety. Formuła kleju ułatwia nanoszenie kleju wałkiem bezpośrednio na ścianę bez pryśnięć i chlapania. nietrudne likwidowanie starych tapet na sucho.Przygotowanie kleju: Zawartość opakowania wsypać do zimnej wody silnie mieszając (proporcja według tabeli). W trakcie wsypywania opakowanie trzymać tuż nad wodą. Po upływie 3 minut jeszcze raz silnie zamieszać. Klej jest gotowy do wykorzystania.Przygotowanie podłoża: Podłoże musi być gładkie, suche, czyste i wolne od kurzu i absorpcyjne i wytrzymałe. Dokładnie oczyścić ściany i sufity. Stare tapety zlikwidować używając płynu do usuwania tapet. Ubytki i pęknięcia zaszpachlować. Oczyszczone, stanowczo absorpcyjne podłoże zagruntować klejem Metylan normal, rozpuszczonym w wodzie w proporcji 1:80 albo Metylan direct w proporcji 1:40.Tapetowanie:Wymieszany klej Metylan direct nanieść równomiernie bezpośrednio na ścianę przy pomocy wałka. Rozpoczynając od strony okna tapetę przykleić bezpośrednio z rolki do posmarowanej klejem ściany. W przypadku tapet wzorzystych zwrócić uwagę na kierunek i zgranie wzoru. Następnie tapetę rozwinąć do dołu, przyciąć i docisnąć wałkiem z miękkiej gumy tak,zlikwidować pęcherzyki powietrza. Resztki kleju znajdujące się na przedniej powierzchni tapety należy niezwłocznie zmyć finezyjnie gąbką i czystą wodą lub zetrzeć. Przy zmianie tapet flizelinowych wystarczyć pociągnąć za górny brzeg tapety i oderwać ją na sucho. Metylan direct można także nanieść tradycyjnie na spodnią stronę tapety i od razu przykleić ją do ściany.
  • Producent Polami
Henkel Klej do tapet metylan direct dwupak 34,99 zł ZOBACZ METYLAN DIRECT - klej do tapet flizelinowych, z wysokowartościowej metylocelulozy z dodatkiem sztucznych żywic oraz substancji zniżającej pryskanie kleju podczas nanoszenia wałkiem malarskim.parametry- przystępny w wykorzystywaniu- z dodatkiem żywic sztucznych- łatwość korygowania- o nad wyraz prawidłowej przyczepności początkowej- możliwość nanoszenia wałkiem malarskim- gotowy do użycia po 3-5 minutachzastosowanieKlej przeznaczony do klejenia tapet z flizeliny lub na flizelinie (włókninie). Tapety flizelinowe nie odkształcają się (nie kurczą i nie rozciągają się podczas przyklejania). Szybkie i przystępne tapetowanie, bez uprzedniego zmiękczania tapety. Formuła kleju ułatwiająca nanoszenie kleju wałkiem bezpośrednio na ścianę bez pryśnięć i chlapania. nieskomplikowane likwidowanie starych tapet na sucho.PRZYGOTOWANIE KLEJUZawartość opakowania wsypać do zimnej wody silnie mieszając (proporcja według tabeli). W trakcie wsypywania opakowanie trzymać tuż nad wodą. Po upływie 3 minut jeszcze raz silnie zamieszać. Klej jest gotowy do zastosowania.PRZYGOTOWANIE PODŁOŻAPodłoże musi być gładkie, suche, czyste i wolne od kurzu oraz chłonne i wytrzymałe. Precyzyjnie oczyścić ściany i sufity. Stare tapety wyeliminować używając Metylan Płynu do usuwania tapet. Ubytki i pęknięcia zaszpachlować. Oczyszczone, wyjątkowo absorpcyjne podłoże zagruntować klejem Metylan normal, rozpuszczonym w wodzie w proporcji 1:80 lub Metylan direct w proporcji 1:40. TAPETOWANIEWymieszany klej Metylan direct nanieść równomiernie bezpośrednio na ścianę przy pomocy wałka. Inicjując od strony okna tapetę przykleić bezpośrednio z rolki do posmarowanej klejem ściany. W przypadku tapet wzorzystych zwrócić uwagę na kierunek i zgranie wzoru. Następnie tapetę rozwinąć do dołu, przyciąć i docisnąć wałkiem z miękkiej gumy tak,polikwidować pęcherzyki powietrza. Resztki kleju znajdujące się na przedniej powierzchni tapety należy błyskawicznie zmyć subtelnie gąbką i czystą wodą albo zetrzeć. Przy zmianie tapet fl izelinowych wystarczyć pociągnąć za górny brzeg tapety i oderwać ją na sucho. Metylan direct można także nanieść konwencjonalnie na spodnią stronę tapety i od razu przykleić ją do ściany.informacje technicznEBaza: wysokowartościowa metyloceluloza z dodatkiem żywic sztucznychWygląd roztworu: gęsty, mlecznobiałyCiężar nasypowy: 460-530 g/litrCzas rozpuszczania: w ciągu 3-5 minutw zimnej wodziepH roztworu: lekko zasadowy (pH = 8-9)wydajność: 18-22 m²Orientacyjne zużycie: Opakowanie: 200g.
  • Producent Henkel

 

 

Najpopularniejsze:

Kleje do tapet