Kleje do płytek

crystal fix klej do luster i szkła 290 ml marki Dunin 42 zł ZOBACZ CRYSTAL FIX - KLEJ DO LUSTER I SZKŁA JEDNOSKŁADNIKOWY WOODODPORNY rozciągliwY klej na bazie MS-POLIMERU zastosowanie:- Klejenie mozaiki: lustrzanej, brokatowej, laminowanej, szklanej- Klejenie płytek: laminowanych, szklanych- Klejenie luster DO KLEJENIA MOZAIK I PŁYTEK DUNIN Z serii: VITRUM, LUNAR, SPARK, GLASS MIX, a także 3D MAZU atrybuty:- finezyjny dla lustrzanych powierzchni- Wodoodporny ( zlecany do używania w łazienkach )- oporny na zmiany temperatury i promienie UV- odporny na pleśń- Szybkowiążący- nieskomplikowany w użyciu- Bezwonny, neutralny chemicznieSPOSÓB użycia:1. Powierzchnię skrupulatnie oczyścić, odtłuścić i osuszyć.2. Odciąć końcówkę tuby nad gwintem i wkręcić końcówkę dozującą, przyciętą pod kątem ostrym.3. Umieścić tubę w pistolecie i wyciskać.4. Klej nakładać równoległymi pasmami albo punktowo. Między pasmami zachować odstępy, pozwalające na swobodny przepływ powietrza. Zapewni to szybsze schnięcie kleju.5. Do fugowania przystąpić min. 24 h po klejeniu. Ciężkie części podeprzeć lub zabezpieczyć taśmą przez 24-48 h. CRYSTAL FIX można stosować do podłoży gładkich oraz porowatych np.: na glazurze, szkle, tynkach, betonie, płytach mdf, drewnie. PojemnośĆ: 290 ml ( tuba )KOLOR: bezbarwny efektywnOŚĆ:Mozaiki: ok. 0,6 m2Płytki: ok. 4 m2 Uwaga!!! Wybierając w opcji zamówienia PACZKOMAT termin realizacji wydłuża się do 7 dni.
 • Producent Dunin
ELEVAX V-3- klej dyspersyjny do płytek, 0.8kg 12,90 zł ZOBACZ ELEVAX V-3- klej dyspersyjny do płytek, 0.8kg. ELEVAX V-3 jest jedynym w swym typu klejem przystępnym na rynku. Nasz artykuł w odróżnieniu od klejów proszkowych ma postać pasty, która po otwarciu opakowania jest od razu gotowa do wykorzystania. Technika kleju oparta jest na wodnych zawiesinach żywic akrylowych i innych komponentów kompletnie bezpiecznych dla zdrowia. ELEVAX V-3 jest klejem o znakomitych właściwościach roboczych - między innymi po rozprowadzeniu za pomocą ząbkowanej szpachelki, zachowuje niezmienioną strukturę, tzw. "pamięć kształtu". ELEVAX V-3 cechuje się prawidłową zwilżalnością powierzchni. Bardzo prawidłową przyczepność w stanie roboczym (mokrym) charakteryzującą się całkowitym brakiem spływania z powierzchni pionowych nawet razem z przyłożonymi płytkami, na przykład glazury. Zaprawa po całkowitym wyschnięciu jest wodo- i mrozoodporna, wytrzymuje temperatury od -20°C do +60°C. Elevax V-3®️ ma europejski atest jakości CE. Klej pozostał sklasyfikowany w klasie D2E zgodnie z oczekiwaniami normy PN-EN-12004+A1:2012 dla klejów dyspersyjnych. Używany do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, do płytek ceramicznych, kamiennych, elewacyjnych, podłogowych albo ściennych, a także innych materiałów wykończeniowych. PRZEZNACZENIE do glazury, terakoty marmuru, granitu, piaskowca styropianu, korka płyt MDF, HDF, OSB, QSB beton, tynk drewno szkło inne materiał. SkutecznOŚĆ 0,6 - 1,0 kg/m² - gładkie powierzchnie (gips, drewno) i gładkie płytki (korek, styropian) 1,2 - 1,8 kg/m² - dla płytek ściennych na podłożu betonowym, tynkowym itp. 1,6 - 2,5 kg/m² - dla płytek i płyt posadzkowych i okładzin zewnętrznych. Elevax V-3 na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent ELEVAX
Elevax v-3- klej dyspersyjny do płytek, 1.5 kg 20,90 zł ZOBACZ ELEVAX V-3- klej dyspersyjny do płytek, 1.5kg. ELEVAX V-3 jest jedynym w swoim rodzaju klejem dostępnym na rynku. Nasz produkt w odróżnieniu od klejów proszkowych ma postać pasty, która po otwarciu opakowania jest od razu gotowa do użycia. Technologia kleju oparta jest na wodnych zawiesinach żywic akrylowych i innych składników kompletnie bezpiecznych dla zdrowia. ELEVAX V-3 jest klejem o doskonałych właściwościach roboczych - między innymi po rozprowadzeniu przy pomocy ząbkowanej szpachelki, zachowuje niezmienioną strukturę, tzw. "pamięć kształtu". ELEVAX V-3 znamionuje się dobrą zwilżalnością powierzchni. Wyjątkowo dobrą przyczepność w stanie roboczym (mokrym) charakteryzującą się całkowitym brakiem spływania z powierzchni pionowych nawet razem z przyłożonymi płytkami, na przykład glazury. Zaprawa po całkowitym wyschnięciu jest wodo- i mrozoodporna, wytrzymuje temperatury od -20°C do +60°C. Elevax V-3®️ posiada europejski atest jakości CE. Klej pozostał sklasyfikowany w klasie D2E zgodnie z wymaganiami normy PN-EN-12004+A1:2012 dla klejów dyspersyjnych. Używany do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, do płytek ceramicznych, kamiennych, elewacyjnych, podłogowych albo ściennych oraz innych tworzyw wykończeniowych. PRZEZNACZENIE do glazury, terakoty marmuru, granitu, piaskowca styropianu, korka płyt MDF, HDF, OSB, QSB beton, tynk drewno szkło inne materiał. ProduktywnOŚĆ 0,6 - 1,0 kg/m² - gładkie powierzchnie (gips, drewno) i gładkie płytki (korek, styropian) 1,2 - 1,8 kg/m² - dla płytek ściennych na podłożu betonowym, tynkowym itp. 1,6 - 2,5 kg/m² - dla płytek i płyt posadzkowych i okładzin zewnętrznych. Elevax V-3 na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent ELEVAX
Elevax v-3- klej dyspersyjny do płytek, 8 kg 87,90 zł ZOBACZ ELEVAX V-3- klej dyspersyjny do płytek, 8 kg. ELEVAX V-3 jest jedynym w swym rodzaju klejem przystępnym na rynku. Nasz towar w odróżnieniu od klejów proszkowych ma postać pasty, która po otwarciu opakowania jest od razu gotowa do zastosowania. Technika kleju oparta jest na wodnych zawiesinach żywic akrylowych i innych komponentów całkowicie bezpiecznych dla zdrowia. ELEVAX V-3 jest klejem o nieprzeciętnych właściwościach roboczych - między innymi po rozprowadzeniu przy pomocy ząbkowanej szpachelki, zachowuje niezmienioną strukturę, tzw. "pamięć kształtu". ELEVAX V-3 cechuje się dobrą zwilżalnością powierzchni. Nad wyraz dobrą przyczepność w stanie roboczym (mokrym) znamionującą się całkowitym brakiem spływania z powierzchni pionowych nawet razem z przyłożonymi płytkami, na przykład glazury. Zaprawa po całkowitym wyschnięciu jest wodo- i mrozoodporna, wytrzymuje temperatury od -20°C do +60°C. Elevax V-3®️ ma europejski atest jakości CE. Klej pozostał sklasyfikowany w klasie D2E zgodnie z kryteriami normy PN-EN-12004+A1:2012 dla klejów dyspersyjnych. Wykorzystywany do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, do płytek ceramicznych, kamiennych, elewacyjnych, podłogowych lub ściennych, a także innych tworzyw wykończeniowych. PRZEZNACZENIE do glazury, terakoty marmuru, granitu, piaskowca styropianu, korka płyt MDF, HDF, OSB, QSB beton, tynk drewno szkło inne materiał. EfektywnOŚĆ 0,6 - 1,0 kg/m² - gładkie powierzchnie (gips, drewno) i gładkie płytki (korek, styropian) 1,2 - 1,8 kg/m² - dla płytek ściennych na podłożu betonowym, tynkowym itp. 1,6 - 2,5 kg/m² - dla płytek i płyt posadzkowych i okładzin zewnętrznych. Elevax V-3 na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent ELEVAX
v-3- klej dyspersyjny do płytek, 16 kg marki Elevax 162,90 zł ZOBACZ ELEVAX V-3- klej dyspersyjny do płytek, 16 kg. ELEVAX V-3 jest jedynym w swoim typu klejem dostępnym na rynku. Nasz towar w odróżnieniu od klejów proszkowych ma postać pasty, która po otwarciu opakowania jest od razu gotowa do wykorzystania. Technika kleju oparta jest na wodnych zawiesinach żywic akrylowych i innych części w całości bezpiecznych dla zdrowia. ELEVAX V-3 jest klejem o świetnych właściwościach roboczych - między innymi po rozprowadzeniu przy pomocy ząbkowanej szpachelki, zachowuje niezmienioną strukturę, tzw. "pamięć kształtu". ELEVAX V-3 charakteryzuje się prawidłową zwilżalnością powierzchni. Niezwykle prawidłową przyczepność w stanie roboczym (mokrym) charakteryzującą się całkowitym brakiem spływania z powierzchni pionowych nawet razem z przyłożonymi płytkami, na przykład glazury. Zaprawa po całkowitym wyschnięciu jest wodo- i mrozoodporna, wytrzymuje temperatury od -20°C do +60°C. Elevax V-3®️ posiada europejski atest jakości CE. Klej został sklasyfikowany w klasie D2E zgodnie z oczekiwaniami normy PN-EN-12004+A1:2012 dla klejów dyspersyjnych. Używany do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, do płytek ceramicznych, kamiennych, elewacyjnych, podłogowych albo ściennych, a także innych tworzyw wykończeniowych. PRZEZNACZENIE do glazury, terakoty marmuru, granitu, piaskowca styropianu, korka płyt MDF, HDF, OSB, QSB beton, tynk drewno szkło inne materiał. WydajnOŚĆ 0,6 - 1,0 kg/m² - gładkie powierzchnie (gips, drewno) i gładkie płytki (korek, styropian) 1,2 - 1,8 kg/m² - dla płytek ściennych na podłożu betonowym, tynkowym itp. 1,6 - 2,5 kg/m² - dla płytek i płyt posadzkowych i okładzin zewnętrznych. Elevax V-3 na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent ELEVAX
Elevax v-3- klej dyspersyjny do płytek, 4 kg 45,90 zł ZOBACZ ELEVAX V-3- klej dyspersyjny do płytek, 4 kg. ELEVAX V-3 jest jedynym w swoim rodzaju klejem dostępnym na rynku. Nasz towar w odróżnieniu od klejów proszkowych ma postać pasty, która po otwarciu opakowania jest od razu gotowa do zastosowania. Technologia kleju oparta jest na wodnych zawiesinach żywic akrylowych i innych elementów kompletnie bezpiecznych dla zdrowia. ELEVAX V-3 jest klejem o rewelacyjnych właściwościach roboczych - pomiędzy innymi po rozprowadzeniu za pomocą ząbkowanej szpachelki, zachowuje niezmienioną strukturę, tzw. "pamięć kształtu". ELEVAX V-3 charakteryzuje się prawidłową zwilżalnością powierzchni. Szczególnie korzystną przyczepność w stanie roboczym (mokrym) cechującą się całkowitym brakiem spływania z powierzchni pionowych choćby razem z przyłożonymi płytkami, na przykład glazury. Zaprawa po całkowitym wyschnięciu jest wodo- i mrozoodporna, wytrzymuje temperatury od -20°C do +60°C. Elevax V-3®️ ma europejski atest jakości CE. Klej został sklasyfikowany w klasie D2E zgodnie z kryteriami normy PN-EN-12004+A1:2012 dla klejów dyspersyjnych. Stosowany do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, do płytek ceramicznych, kamiennych, elewacyjnych, podłogowych lub ściennych i innych materiałów wykończeniowych. PRZEZNACZENIE do glazury, terakoty marmuru, granitu, piaskowca styropianu, korka płyt MDF, HDF, OSB, QSB beton, tynk drewno szkło inne materiał. SprawnOŚĆ 0,6 - 1,0 kg/m² - gładkie powierzchnie (gips, drewno) i gładkie płytki (korek, styropian) 1,2 - 1,8 kg/m² - dla płytek ściennych na podłożu betonowym, tynkowym itp. 1,6 - 2,5 kg/m² - dla płytek i płyt posadzkowych i okładzin zewnętrznych. Elevax V-3 na stronie producenta. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent ELEVAX
no 1 (400) extra- wysokoelastyczna zaprawa klejowa s1, 22.5 kg marki Sopro 59,90 zł ZOBACZ SOPRO No 1 (400)- wysokoelastyczna zaprawa klejowa S1. Multifunkcyjna (4 konsystencje), wzbogacona rozszerzonym dodatkiem włókien i tworzyw nienaturalnych, wysokoelastyczna zaprawa klejowa w klasie odkształcalności S1, do przyklejania płytek i płyt ceramicznych, mozaiki i gresu wielkoformatowego, betonu architektonicznego, odpornego na odkształcenie, a także wytrzymałego na przebarwienia kamienia naturalnego. Wielofunkcyjne wykorzystywanie: w konsystencji cienko- i przeciętniewarstwowej, półpłynnej, do szpachlowania i wyrównywania nierówności na mniejszych powierzchniach do 20 mm grubości warstwy. Do używania w środku i na zewnątrz, w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych, do mocowania okładzin na ogrzewaniu podłogowym i ściennym, na tarasach i balkonach. Szeroko użytkowana także do przyklejania okładzin w basenach. W konsystencji półpłynnej nieprzeciętna do przyklejania okładzin na podłogach, usprawniając osiągnię- cie całkowitego wypełnienia przestrzeni pod płytką. postępowa receptura Sopro No.1 - „4 w 1" wykorzystuje najnowsze osiągniecia w zakresie technice produkcji zapraw klejowych. Unikalna kombinacja wysokiej klasy cementu, kruszywa kwarcowego o najwyższej czystości i starannie dopasowanym uziarnieniu w połączeniu z dodatkiem tworzyw nienaturalnych tworzą zaprawę o wysokich parametrach klejenia i siły wiązania. Wielofunkcyjna: zaprawa cienko- i przeciętniewarstwowa, półpłynna, do szpachlowania niewielkich powierzchni, do 20 mm grubości warstwy. Na dodatek do okładzin wielkoformatowych. Spełnia wymagania C2 TE S1 zgodnie z normą PN-EN 12004. Spełnia wymagania dla zapraw elastycznych „Flexmörtel". Wysoka stabilność dzięki wzmocnieniu włóknami. Wysoka wydajność. Nieskomplikowana w zastosowaniu. Plastyczna konsystencja. Do szpachlowania nierównych powierzchni ścian i podłóg Odkształcenie poprzeczne S1 ≥ 2,5 mm. Licencja EMICODE® wg GEV: EC1PLUS R bardzo niski poziom emisji PLUS. W pomieszczeniach i na zewnątrz. Użycie Do płytek i płyt ceramicznych, kamionkowych, gresowych i mozaiki i niewrażliwych na przebarwienia okładzin z kamienia naturalnego i płyt betonowych. Do stosowania w wnętrza mieszkalnych, usługowych i przemysłowych, w wnętrza wilgotnych i mokrych, basenach, salach operacyjnych, ciągach komunikacyjnych i na balkonach, tarasach i elewacjach. Do szpachlowania i wyrównywania nierówności na mniejszych powierzchniach do 20 mm grubości warstwy (w sytuacji suchej zabudowy maks. Do 5 mm). ZALECANE PODŁOŻA Beton, beton lekki, sezonowane co najmniej 3 miesiące; jastrychy cementowe, anhydrytowe, z lanego asfaltu (w pomieszczeniach), suche; podłogi i ściany ogrzewane (jastrychy cementowe, anhydrytowe, tynki cementowe); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z kamienia naturalnego, lastrico albo płyt betonowych; płyty gipsowe, gipsowo-kartonowe, gipsowo-włóknowe; mur o pełnych spoinach (nie stosować do muru mieszanego); tynki stworzone ze spoiw tynkarskich i murarskich; tynk cementowy, cementowo-wapienny, gipsowy; płyty z twardej pianki. Uszczelnienia zespolone produkowane z Sopro FDF 525, Sopro TDS 823, Sopro DSF® 423/523 albo Sopro PU-FD. CZAS wykorzystania 3-4 godziny; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego zastosowania poprzez dodanie wody albo zmieszanie ze świeżą zaprawą. CZAS OTWARTEGO SCHNIĘCIA Ok. 30 minut. MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA Po ok. 12 godzinach albo po utwardzeniu zaprawy; w podłożach i okładzinach należy zaprojektować i wykonać dylatacje zgodnie z wytycznymi dla określonego przypadku. MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻANIA Po ok. 3 dniach; obiekty usługowe po ok. 14 dniach, pomieszczenia mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 7 dniach, obszary podwodne po ok. 21 dniach, podłogi i ściany ogrzewane po ok. 21 dniach. TEMPERATURA wykorzystywanIA Od +5°C do maks. +30°C (podłoże, materiał, powietrze); w zimnych porach roku, w obszarach zewnętrznych zalecane jest zastosowanie szybkowiążących zapraw klejowych Sopro. ZUŻYCIE Ok. 1,0 kg/m² na 1 mm grubości warstwy. GRUNTOWANIE Sopro GD 749: jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o długości krawędzi do 60 cm i powierzchni do 0,2 m², jastrychy suche; płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe/ krawędzie i szpachlowanie, płyty gipsowo-włóknowe; tynk gipsowy; potężnie i zróżnicowanie absorpcyjny beton komórkowy (w pomieszczeniach); tynk cementowy i cementowo-wapienny; mur o pełnych spoinach. Sopro HPS 673: podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak istniejące okładziny z płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego, lastrico i betonu i podłoża, na których znajdują się pozostałości lakierów do betonu, klejów do wykładzin dywanowych, płytek PCV czy parkietu. Sopro MGR 637/Sopro EPG 522 z posypką piasku kwarcowego Sopro QS 511: jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o długości krawędzi powyżej 60 cm i powierzchni ponad 0,2 m². Bez gruntowania: beton, beton lekki, płyty z twardej pianki, trwałe, równomiernie absorpcyjne podłoża mineralne.
 • Producent SOPRO
SOPRO No 1 (404)- szybkowiążąca wysokoelastyczna zaprawa klejowa, 25 kg 133,90 zł ZOBACZ SOPRO No 1 (404)- szybkowiążąca wysokoelastyczna zaprawa klejowa.* Wysokoelastyczna, szybkowiążąca zaprawa cementowa, o szerokim zakresie zastosowań do przyklejania i mocowania ceramicznych okładzin podłogowych i ściennych i płytek i płyt z konglomeratów*. Pasuje na podłogi ogrzewane. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII. Spełnia wymogi C2 FTE S1 zgodnie z normą PN-EN 12004. Wielofunkcyjna: zaprawa cienko-, średniowarstwowa, półpłynna, a także do miejscowego szpachlowania powierzchni, do 10 mm grubości warstwy. Wysoka stabilność dzięki wzmocnieniu włóknami. Wysokokrystaliczne wiązanie wody. Już po ok. 3 godzinach możliwość chodzenia/fugowania. Ponadto do układania płytek i płyt z konglomeratów*. S1: ugięcie ≥ 2,5 mm. Przyczepność ≥ 0,5 N/mm² już po 6 godzinach. Dobre atrybuty robocze Licencja EMICODE® wg GEV: EC1PLUS R bardzo niski poziom emisji PLUS. W pomieszczeniach i na zewnątrz. * Przed układaniem okładzin z konglomeratów prosimy o kontakt z Działem Doradztwa technicznego Sopro. Użycie Do płytek i płyt ceramicznych, kamionkowych i gresowych, ceramicznych kształtek budowlanych, mozaiki, niewrażliwych na przebarwienia płyt z kamienia naturalnego, płyt betonowych, płytek i płyt z konglomeratów*. Do użytkowania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych i przemysłowych, pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, basenach, a także na balkonach, tarasach i elewacjach. ZALECANE PODŁOŻA Beton i beton lekki, sezonowane co najmniej 3 miesiące; jastrychy cementowe; jastrychy anhydrytowe, jastrychy z lanego asfaltu (w pomieszczeniach); jastrychy suche; podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe i anhydrytowe); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z kamienia naturalnego, lastrico lub płyt betonowych; budowlane płyty gipsowe, gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe; mur o pełnych spoinach (nie stosować do muru mieszanego); tynki stworzone ze spoiw tynkarskich i murarskich; tynk cementowy; tynk cementowo-wapienny; tynk gipsowy; płyty z twardej pianki. Uszczelnienie zespolone wytworzone z Sopro FDF 525, Sopro DSF® 423/523, Sopro TDS 823 lub Sopro PU-FD. CZAS użycia Ok. 30 minut; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego zastosowania poprzez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą. CZAS OTWARTEGO SCHNIĘCIA Ok. 30 minut. MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA Po ok. 3 godzinach albo po utwardzeniu zaprawy; w podłożach i okładzinach należy zaprojektować i wykonać dylatacje zgodnie z wytycznymi dla określonego przypadku. MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA Po ok. 1 dniu; obiekty usługowe po ok. 2 dniach, pomieszczenia mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 3 dniach, obszary podwodne po ok. 10 dniach, podłogi ogrzewane po ok. 14 dniach. TEMPERATURA używanIA Od +5 °C do maks. +30 °C (podłoże, materiał, powietrze). W zimnych porach roku, w obszarach zewnętrznych zalecane jest użycie szybkowiążących zapraw klejowych Sopro. ZUŻYCIE Ok. 1,1 kg/m² na 1 mm grubości warstwy. GRUNTOWANIE Sopro GD 749: jastrychy anhydrytowe (przy układaniu płyt o długości krawędzi do 60 cm i powierzchni do 0,2 m²), płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe/ krawędzie i szpachlowanie, płyty gipsowo-włóknowe; tynk gipsowy; potężnie i zróżnicowanie absorpcyjny beton komórkowy (w pomieszczeniach), tynk cementowo-wapienny, tynki wykonane ze spoiw tynkarskich i murarskich, mur o pełnych spoinach. Sopro HPS 673: podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak istniejące okładziny z płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego, lastrico i betonu oraz podłoża, na których znajdują się pozostałości lakierów do betonu, klejów do wykładzin dywanowych, płytek PCV czy parkietu. Płyty OSB i podłoża metalowe (w pomieszczeniach). Sopro MGR 637/Sopro EPG 522 z posypką z piasku kwarcowego Sopro QS 511: jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o długości krawędzi powyżej 60 cm i powierzchni ponad 0,2 m². Bez gruntowania: beton; beton lekki; płyty z twardej pianki; trwałe, równomiernie absorpcyjne podłoża mineralne. Czas realizacji do może wynieść 1-2 dni.
 • Producent SOPRO
fkm xl 444 wysokoelastyczna, superlekka zaprawa klejowa, 15 kg marki Sopro 95,90 zł ZOBACZ SOPRO 444- wysokoelastyczna, super lekka zaprawa klejowa- 15 kg. Bardzo efektywna, wysokoelastyczna, o zredukowanym pyleniu, niezwykle lekka, cementowa zaprawa o szerokim spektrum zastosowań, ulepszona powiększonym dodatkiem tworzyw sztucznych, do przyklejania i mocowania okładzin ceramicznych ściennych i podłogowych, a także niewrażliwego na przebarwienia kamienia naturalnego na wszelkich podłożach. nad wyraz zalecana do układania gresów wielkoformatowych na ścianach i podłogach. Też pasuje do stosowania na ścianach i podłogach ogrzewanych i uszczelnieniach zespolonych. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) 1907/2006, załącznik XVII. Spełnia kryteria C2 TE S1 zgodnie z normą PN-EN 12004. Spełnia kryteria dla zapraw sprężystych „Flexmörtel". O zredukowanym pyleniu. Wysoka stabilność dla płyt wielkoformatowych dzięki wzmocnieniu specjalnymi włóknami. Wielofunkcyjna: zaprawa cienko- i średniowarstwowa, półpłynna, do szpachlowania niewielkich powierzchni, do 10 mm grubości warstw. Wyższa skuteczność aż do 60%*. Na wielu podłożach stosowana bez konieczności gruntowania. Licencja EMICODE wg GEV: EC1PLUS R bardzo niski poziom emisji PLUS. Użycie Do płytek i płyt ceramicznych, kamionkowych, gresowych, mozaiki, a także niewrażliwych na przebarwienia okładzin z kamienia naturalnego i płyt betonowych. Do używania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych i przemysłowych, pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, basenach kąpielowych, salach operacyjnych, ciągach komunikacyjnych i na balkonach i tarasach, elewacjach. W pomieszczeniach i na zewnątrz. Do układania płytek i płyt na uszczelnieniach zespolonych. Do szpachlowania i wyrównywania nierówności na powierzchniach ścian i podłóg, do 10 mm grubości warstwy. Dzięki niezwykle wysokiej stabilności zaprawa bardzo nadaje się do układania wielkoformatowych, ciężkich płyt na ścianach i podłogach. ZALECANE PODŁOŻA Wszystkie podłoża. Beton i beton lekki, sezonowane co najmniej 3 miesiące; jastrychy cementowe, anhydrytowe, z lanego asfaltu (w pomieszczeniach), suche; podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe, anhydrytowe); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z kamienia naturalnego, lastrico lub płyt betonowych; budowlane płyty gipsowe, gipsowo-kartonowe, gipsowo-włóknowe; mur o pełnych spoinach (nie stosować do muru mieszanego); tynki produkowane ze spoiw tynkarskich i murarskich; tynk cementowy, cementowo-wapienny, gipsowy; płyty z twardej pianki. Płyty OSB i podłoża metalowe (tylko w pomieszczeniach); konkretnie przylegające okładziny z PCV. Uszczelnienia zespolone stworzone z Sopro FDF 525, Sopro DSF® 423/523 lub Sopro TDS 823 i Sopro AEB. CZAS zastosowania Ok. 90 minut; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego zastosowania przez dodanie wody albo zmieszanie ze świeżą zaprawą. CZAS OTWARTEGO SCHNIĘCIA Ok. 30 minut. GRUBOŚĆ WARSTWY Maksymalnie 5 mm związanej zaprawy. MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA Po ok. 3 dniach; obiekty usługowe po ok. 14 dniach, wnętrza mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 7 dniach, obszary podwodne po ok. 21 dniach, ściany i podłogi ogrzewane po ok. 21 dniach. MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA Po ok. 3 dniach; obiekty usługowe i podłogi ogrzewane po ok. 28 dniach. TEMPERATURA użytkowanIA Od +5°C do maks. +30°C (podłoże, materiał, powietrze); w zimniejszych porach roku, w obszarach zewnętrznych zalecane jest zastosowanie szybkowiążącej zaprawy cienkowarstwowej Sopro. ZUŻYCIE Ok. 0,7 kg/m² na 1 mm grubości warstwy. GRUNTOWANIE Dzięki zwiększonemu dodatkowi materiałów sztucznych i specjalnym właściwościom Sopro FKM XL większość cementowych, mineralnych podłoży, na które zaprawa jest nanoszona, nie wymaga gruntowania. Gruntowanie odpowiednimi preparatami jest zalecane w sytuacji niżej wymienionych podłoży: Sopro GD 749: jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o powierzchni do 0,2 m2; płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe/ połączenia i szpachlowanie, płyty gipsowo-włóknowe; tynk gipsowy; beton komórkowy o wielkiej lub różnorodnej chłonności (w pomieszczeniach); tynk cementowo-wapienny; tynki wykonane ze spoiw tynkarskich i murarskich; mur o pełnych spoinach. Sopro HPS 673: podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak istniejące okładziny z płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego, lastrico i betonu oraz podłoża, na których znajdują się pozostałości lakierów do betonu, klejów do wykładzin dywanowych, płytek PCV czy parkietu. Płyty OSB i podłoża metalowe (w pomieszczeniach). Sopro MGR 637/Sopro EPG 522 z posypką z piasku kwarcowego Sopro QS 511: jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o powierzchni ponad 0,2 m2.
 • Producent SOPRO
SOPRO FF 450 extra- elastyczna zaprawa klejowa S1, 25 kg 75,90 zł ZOBACZ SOPRO FF 450 extra- elastyczna zaprawa klejowa S1. Elastyczna, cienkowarstwowa zaprawa cementowa do przyklejania i mocowania okładzin ceramicznych podłogowych i ściennych oraz płyt z niewrażliwych na przebarwienia kamieni naturalnych. Niska zawartość chromianów, zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII. Spełnia wymagania C2 TE S1 zgodnie z normą PN-EN 12004. Dobre cechy i parametry robocze. Wysoka stabilność dzięki wzmocnieniu włóknami. Na podłogi ogrzewane. Ponadto do układania płyt wielkoformatowych. S1: ugięcie ≥ 2,5 mm. Długi czas otwartego schnięcia. Wysoka wydajność. Icencja EMICODE® wg GEV: EC1PLUS R bardzo niski poziom emisji PLUS. Na ściany i podłogi. W pomieszczeniach i na zewnątrz. Użycie Do płytek i płyt ceramicznych, klinkierowych, kamionkowych i gresowych, płyt łupanych, mozaiki, niewrażliwych na przebarwienia kamieni naturalnych i płyt betonowych. w dodatku do układania płytek na starych okładzinach metodą „płytka na płytkę". Do użytkowania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych i przemysłowych, w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, w basenach, salach operacyjnych, ciągach komunikacyjnych, na tarasach, balkonach i elewacjach. ZALECANE PODŁOŻA Beton i beton lekki, sezonowany co najmniej 3 miesiące; jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe; jastrychy z lanego asfaltu (w pomieszczeniach); jastrychy suche; podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe i anhydrytowe); istniejące, nośne okładziny ceramiczne, z kamienia naturalnego, lastrico lub płyt betonowych przy układaniu metodą „płytka na płytkę"; budowlane płyty gipsowe, gipsowo- -kartonowe, gipsowo-włóknowe; mur o pełnych spoinach (nie stosować do muru mieszanego); tynk cementowy, cementowo-wapienny, gipsowy, trafnie niesprężyste podłoża drewniane. Uszczelnienia zespolone tworzone z Sopro FDF 525, Sopro DSF® 423/523 lub Sopro TDS 823. GRUBOŚĆ WARSTWY Maks. 5 mm związanej zaprawy. CZAS zastosowania Ok. 4 godziny; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą. CZAS OTWARTEGO SCHNIĘCIA Ok. 30 minut. MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA Po ok. 24 godzinach lub po utwardzeniu zaprawy; w podłożach i okładzinach należy zaprojektować i wykonać dylatacje zgodnie z wytycznymi dla określonego przypadku. MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻANIA Po ok. 3 dniach; obiekty usługowe po ok. 28 dniach, wnętrza mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 21 dniach, obszary podwodne po ok. 28 dniach, podłogi ogrzewane po ok. 28 dniach. TEMPERATURA użytkowanIA Od +5°C do maks. +30°C (podłoże, materiał, powietrze); w zimnych porach roku, w obszarach zewnętrznych zalecane jest zastosowanie szybkowiążących zapraw klejowych Sopro. ZUŻYCIE Ok. 1,1 kg/m² na 1 mm grubości warstwy. GRUNTOWANIE Sopro GD 749: beton, jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe (przy układaniu płyt o długości krawędzi do 60 cm i powierzchni do 0,2 m² ), jastrychy suche; płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe, płyty gipsowo-włóknowe; tynk gipsowy; mocno i zróżnicowanie absorpcyjny beton komórkowy (w pomieszczeniach); tynk cementowy i cementowo-wapienny; mur o pełnych spoinach. Sopro HPS 673: podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak istniejące okładziny z płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego, lastrico i betonu oraz podłoża, na których znajdują się pozostałości lakierów do betonu, klejów do wykładzin dywanowych, płytek PCV czy parkietu. Sopro MGR 637/Sopro EPG 522 z posypką piasku kwarcowego Sopro QS 511: jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o długości krawędzi powyżej 60 cm i powierzchni ponad 0,2 m². SPOSÓB użycia Do czystego naczynia wlać ok. 10,25-10,75 l wody i wymieszać mechanicznie z 25 kg (jednym workiem) zaprawy Sopro FF 450 extra aż do uzyskania jednolitej, bez grudek, trafnej do obróbki masy. Po upływie czasu dojrzewania, po 3- 5 minutach, ponownie precyzyjnie wymieszać. Nanieść warstwę kontaktową, konkretnie wcierając cienką warstwę kleju gładką krawędzią pacy grzebieniowej, następnie wykonać warstwę grzebieniową przy pomocy pacy o szerokości zębów adekwatnie dobranej do rozmiarów używanych płytek (kąt nachylenia narzędzia w stosunku do podłoża 45º – 60º). Nałożyć jedynie taką ilość zaprawy, na której będzie można ułożyć okładzinę w ciągu czasu otwartego schnięcia (ok. 30 min.). Przyklejając płytki, najpierw przyłożyć je do krawędzi płytek uprzednio położonych i docisnąć do warstwy grzebieniowej, a następnie lekko odsunąć w celu równomiernego rozprowadzenia kleju i ostatecznie ustawić w docelowym położeniu. Czynności te należy wykonać zanim na powierzchni kleju utworzy się warstwa naskórkowa. W przypadkach ściśle określonych istnieje konieczność nanoszenia warstwy kontaktowej także na spód płytki. Szczeliny fugowe oczyścić z resztek zaprawy klejowej przed jej ostatecznym związaniem, a całą powierzchnię okładziny starannie umyć. OPAKOWANIE 25 kg.
 • Producent SOPRO
no 1 (996)- biała wysokoelastyczna zaprawa klejowa, 25 kg marki Sopro 99,90 zł ZOBACZ SOPRO No 1 (996)- biała, wysokoelastyczna zaprawa klejowa. Biała, wysokoelastyczna zaprawa cementowa do przyklejania i mocowania ściennych i podłogowych okładzin ceramicznych i z kamienia naturalnego. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) 1907/2006, załącznik XVII. Spełnia oczekiwania C2 TE S1 zgodnie z normą PN-EN 12004; Spełnia kryteria dla zapraw rozciągliwych „Flexmörtel"; Wysoka stabilność dzięki wzmocnieniu włóknami; istotnie do mozaiki szklanej; Do basenów kąpielowych; prawidłowe atrybuty robocze; Długi okres otwartego schnięcia Licencja EMICODE wg GEV: EC1PLUS R bardzo niski poziom emisji PLUS Na ściany i podłogi; W pomieszczeniach i na zewnątrz. użycie Do płytek ceramicznych, kamionkowych i gresowych, okładzin klinkierowych, płyt z betonu i kamienia naturalnego. Stanowczo zalecana do mozaiki szklanej. Do nad wyraz wrażliwych na przebarwienia kamieni naturalnych jak np. marmur przezroczysty (Carrara Blanco, Thassos itp.) zalecana jest zaprawa Sopro FKM Silver. Do wykorzystywania w basenach, salach operacyjnych, ciągach komunikacyjnych i na balkonach, tarasach i elewacjach. Istnieje możliwość zastosowania zaprawy Sopro No.1 996 dodatkowo do fugowania mozaiki*. * Nie dotyczy basenów i pomieszczeń mokrych. Należy zwrócić uwagę na to, iż zaprawa klejowa występuje w ciemniejszym kolorze bieli („stara biel"). ZALECANE PODŁOŻA Beton i beton lekki, sezonowane co najmniej 3 miesiące; jastrychy cementowe, anhydrytowe, z lanego asfaltu (w pomieszczeniach), suche; podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe i anhydrytowe); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z kamienia naturalnego, lastrico lub płyt betonowych; suche ścienne płyty budowlane gipsowe, gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe; mur o pełnych spoinach i równej powierzchni (nie stosować do muru mieszanego); tynki wytwarzane ze spoiw tynkarskich i murarskich; tynk cementowy, cementowo-wapienny, gipsowy; płyty z twardej pianki. Uszczelnienia zespolone wytwarzane z Sopro FDF 525, Sopro DSF® 423/523 albo Sopro TDS 823. GRUBOŚĆ WARSTWY Maks. 5 mm związanej zaprawy. CZAS wykorzystania Ok. 4 godzin; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego zastosowania przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą. CZAS OTWARTEGO SCHNIĘCIA Ok. 30 minut. MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA Najwcześniej po 24 godzinach albo po utwardzeniu zaprawy; w podłożach i okładzinach należy zaprojektować i wykonać dylatacje zgodnie z wytycznymi dla określonego przypadku. MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA Po ok. 3 dniach; obiekty usługowe po ok. 14 dniach, pomieszczenia mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 7 dniach, obszary podwodne po ok. 21 dniach, podłogi ogrzewane po ok. 21 dniach. TEMPERATURA używanIA Od +5 °C do maks. +30 °C (podłoże, materiał, powietrze). W zimnych porach roku, w obszarach zewnętrznych zalecane jest zastosowanie szybkowiążących zapraw klejowych Sopro. ZUŻYCIE Ok. 1,1 kg/m² na 1 mm grubości warstwy. GRUNTOWANIE Sopro GD 749: jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o długości krawędzi do 60 cm i powierzchni do 0,2 m², jastrychy suche; płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe/krawędzie i szpachlowanie, płyty gipsowo-włóknowe; tynk gipsowy; mocno i zróżnicowanie absorpcyjny beton komórkowy (w pomieszczeniach); tynk cementowy i cementowo-wapienny; tynki tworzone ze spoiw tynkarskich i murarskich; mur o pełnych spoinach. Sopro HPS 673: podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak istniejące okładziny z płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego, lastrico i betonu oraz podłoża, na których znajdują się pozostałości lakierów do betonu, klejów do wykładzin dywanowych, płytek PCV czy parkietu. Sopro MGR 637/Sopro EPG 522 z posypką z piasku kwarcowego Sopro QS 511: jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o długości krawędzi powyżej 60 cm i powierzchni ponad 0,2 m². Bez gruntowania: beton; beton lekki, płyty z twardej pianki, trwałe, równomiernie chłonne podłoża mineralne. Termin realizacji może wynieść 1-2 dni robocze.
 • Producent SOPRO
tr 280- średniowarstwowa, biała zaprawa klejowa, 25 kg marki Sopro 67,90 zł ZOBACZ SOPRO TR 280- średniowarstwowa, biała zaprawa klejowa, 25 kg. Wielofunkcyjna, niezwykle szybkowiążąca, elastyczna, modyfikowana tworzywami nienaturalnymi zaprawa cementowa o możliwości wczesnego obciążania. Do przyklejania i mocowania płytek i płyt ceramicznych, z łatwością wypaczających się płyt z konglomeratów*. Niska zawartość chromianów, zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII. Spełnia oczekiwania C2 EF zgodnie z normą PN-EN 12004. · Wczesna odporność, już po 3 h osiąga przyczepność ≥ 1 N/mm2. · szybkie, wysokokrystaliczne wiązanie wody. · Wysoka niezawodność użytkowania dzięki pełnemu pokryciu spodu płytki w konsystencji półpłynnej. · genialna do prędkiego postępu prac terminowych (np. Weekendowa modernizacja w supermarketach). · Wielofunkcyjna: do układania płytek metodą półpłynną przeciętniewarstwową do 20 mm. · Na podłogi, w pomieszczeniach i na zewnątrz. Wykorzystanie Do okładzin z kamienia naturalnego, płyt z betonu, gresu, płytek i płyt ceramicznych, płyt Cotto, płytek ceglanych, ręcznie formowanych, płyt z pianki sztywnej. Stanowczo pasuje do płyt wielkoformatowych o profilowanej spodniej powierzchni i szerokiej tolerancji grubości; do wrażliwych na wykwity i przebarwienia okładzin z kamienia naturalnego, jak płyty z wapienia (Solnhofer, marmur jurajski, trawertyn itp.), granit, bazalt, kwarcyt, gnejs i płyty z gliny łupkowej. Wnętrza mieszkalne, usługowe i przemysłowe, wnętrza wilgotne i mokre, balkony i tarasy, elewacje, parapety okienne, schody. Do szpachlowania nierówności, do warstwy grubości 20 mm. ZALECANE PODŁOŻA Beton i beton lekki, sezonowany co najmniej 3 miesiące; jastrychy cementowe, anhydrytowe, z lanego asfaltu, suche; podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe, anhydrytowe); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z lastrico, kamienia naturalnego albo płyt betonowych; płyty gipsowe budowlane, gipsowo- kartonowe, gipsowo-włóknowe; mur o pełnych spoinach (nie stosować do muru mieszanego); tynk cementowy, cementowo-wapienny; płyty z twardej pianki. CZAS zastosowania Ok. 2-3 godziny; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego zastosowania przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą. MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA Po ok. 24 godzinach albo po stwardnieniu zaprawy; w obszarze podłoża należy zaprojektować i wykonać dylatacje. MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA Po ok. 7 dniach; obiekty usługowe po ok. 28 dniach, wnętrza mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 28 dniach, podłogi ogrzewane po ok. 28 dniach. TEMPERATURA użytkowanIA Od +5 °C do maks. +30 °C (podłoże, materiał, powietrze). ZUŻYCIE Ok. 1,3 kg/m² na 1 mm grubości warstwy. GRUNTOWANIE Sopro GD 749: jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o powierzchni do 0,2 m² i długości krawędzi do 60 cm i grubości zaprawy klejowej ≤ 5 mm, jastrychy suche; płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe/połączenia i szpachlowanie, płyty gipsowo-włóknowe; tynk gipsowy; beton komórkowy o znacznej lub różnej chłonności (w pomieszczeniach); tynk cementowy i cementowo-wapienny; mur o pełnych spoinach. Sopro HPS 673: podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak istniejące okładziny z płytek ceramicznych, lastrico, płyt z kamienia naturalnego i betonu, pozostałości klejów do wykładzin dywanowych albo z PCV. Sopro EPG 522 z posypką piasku kwarcowego Sopro QS 511: jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o powierzchni ponad 0,2 m² i długości krawędzi powyżej 60 cm, a także grubości zaprawy klejowej > 5 mm. Bez gruntowania: beton, beton lekki; płyty z twardej pianki; trwałe, równomiernie absorpcyjne podłoża mineralne. Termin realizacji może wynieść 1-2 dni robocze.
 • Producent SOPRO
Sopro ff 455- biała, elastyczna zaprawa klejowa, 25 kg 50,90 zł ZOBACZ SOPRO FF 455- biała, sprężysta zaprawa klejowa. Biała, rozciągliwa, cienkowarstwowa zaprawa cementowa do przyklejania i mocowania jasnych okładzin z kamienia naturalnego, okładzin ceramicznych i mozaiki szklanej na ścianach i podłogach. Niska zawartość chromianów, zgodnie z Rozporządzeniem (WE) 1907/2006, załącznik XVII. Spełnia kryteria C2 TE zgodnie z normą PN-EN 12004. Na bazie białego cementu. Wysoka stabilność. Elastyczna. Dobre cechy robocze. Licencja EMICODE® wg GEV: EC1PLUS R wyjątkowo niski poziom emisji PLUS. Na ściany i podłogi. W pomieszczeniach i na zewnątrz. Zastosowanie Do okładzin z jasnego kamienia naturalnego, przejrzystej mozaiki szklanej, płytek i płyt ceramicznych, klinkierowych i kamionkowych, płyt łupanych oraz okładzin betonowych. Do użytkowania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych, na podłogach ogrzewanych, w ciągach komunikacyjnych, pomieszczeniach wilgotnych i mokrych. Do układania cienkich płyt z wrażliwego na przebarwienia kamienia naturalnego użyć Sopro FKM® Silver. Do mozaiki szklanej w strefie podwodnej stosować zaprawę Sopro No.1 996 z dodatkiem dyspersji uelastyczniającej Sopro FD 447. ZALECANE PODŁOŻA Beton i beton lekki, sezonowane co najmniej 3 miesiące; beton komórkowy (w pomieszczeniach); jastrychy cementowe, anhydrytowe, suche; podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe, anhydrytowe); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z kamienia naturalnego, lastrico albo płyt betonowych; płyty gipsowe, gipsowo-kartonowe, gipsowo-włóknowe; mur o pełnych spoinach i równej powierzchni (nie stosować do muru mieszanego); tynk cementowy, cementowo-wapienny, gipsowy. Uszczelnienia zespolone wykonane z Sopro Sopro FDF 525, Sopro DSF® 423/523 albo Sopro TDS 823. CZAS wykorzystania Ok. 3-4 godziny; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego wykorzystania poprzez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą. CZAS OTWARTEGO SCHNIĘCIA Ok. 30 minut. GRUBOŚĆ WARSTWY Maksymalnie 5 mm związanej zaprawy. MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA Po ok. 24 godzinach albo po utwardzeniu zaprawy; w podłożach i okładzinach należy zaprojektować i wykonać trafne dylatacje zgodnie z wytycznymi dla określonego przypadku. MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA Po ok. 3 dniach; obiekty usługowe po ok. 28 dniach, pomieszczenia mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 21 dniach, obszary podwodne po ok. 28 dniach, podłogi ogrzewane po ok. 28 dniach. TEMPERATURA stosowanIA Od +5°C do maks. +30°C (podłoże, materiał, powietrze); w zimnych porach roku, w obszarach zewnętrznych zalecane jest wykorzystanie szybkowiążących zapraw klejowych Sopro. ZUŻYCIE Ok. 1,2 kg/m² na 1 mm grubości warstwy. GRUNTOWANIE Sopro GD 749: beton, jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe (przy układaniu płyt o długości krawędzi do 60 cm i powierzchni do 0,2 m² ), jastrychy suche; płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe, płyty gipsowo-włóknowe; tynk gipsowy; solidnie i zróżnicowanie absorpcyjny beton komórkowy (w pomieszczeniach); tynk cementowy i cementowo-wapienny; mur o pełnych spoinach. Sopro HPS 673: podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak istniejące okładziny z płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego, lastrico i betonu, a także podłoża, na których znajdują się pozostałości lakierów do betonu, klejów do wykładzin dywanowych, płytek PCV czy parkietu.
 • Producent SOPRO
Sopro ff 455- biała, elastyczna zaprawa klejowa, 5 kg 22,90 zł ZOBACZ SOPRO FF 455- biała, rozciągliwa zaprawa klejowa. Biała, rozciągliwa, cienkowarstwowa zaprawa cementowa do przyklejania i mocowania jasnych okładzin z kamienia naturalnego, okładzin ceramicznych oraz mozaiki szklanej na ścianach i podłogach. Niska zawartość chromianów, zgodnie z Rozporządzeniem (WE) 1907/2006, załącznik XVII. Spełnia wymogi C2 TE zgodnie z normą PN-EN 12004. Na bazie białego cementu. Wysoka stabilność. Rozciągliwa. Prawidłowe parametry robocze. Licencja EMICODE® wg GEV: EC1PLUS R wyjątkowo niski poziom emisji PLUS. Na ściany i podłogi. W pomieszczeniach i na zewnątrz. Wykorzystanie Do okładzin z jasnego kamienia naturalnego, krystalicznej mozaiki szklanej, płytek i płyt ceramicznych, klinkierowych i kamionkowych, płyt łupanych i okładzin betonowych. Do wykorzystywania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych, na podłogach ogrzewanych, w ciągach komunikacyjnych, pomieszczeniach wilgotnych i mokrych. Do układania cienkich płyt z wrażliwego na przebarwienia kamienia naturalnego użyć Sopro FKM® Silver. Do mozaiki szklanej w strefie podwodnej stosować zaprawę Sopro No.1 996 z dodatkiem dyspersji uelastyczniającej Sopro FD 447. ZALECANE PODŁOŻA Beton i beton lekki, sezonowane co najmniej 3 miesiące; beton komórkowy (w pomieszczeniach); jastrychy cementowe, anhydrytowe, suche; podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe, anhydrytowe); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z kamienia naturalnego, lastrico albo płyt betonowych; płyty gipsowe, gipsowo-kartonowe, gipsowo-włóknowe; mur o pełnych spoinach i równej powierzchni (nie stosować do muru mieszanego); tynk cementowy, cementowo-wapienny, gipsowy. Uszczelnienia zespolone wykonane z Sopro FDF 525, Sopro DSF® 423/523 albo Sopro TDS 823. GRUBOŚĆ WARSTWY Maksymalnie 5 mm związanej zaprawy. CZAS wykorzystania Ok. 3-4 godziny; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody albo zmieszanie ze świeżą zaprawą. CZAS OTWARTEGO SCHNIĘCIA Ok. 30 minut. MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA Po ok. 24 godzinach lub po utwardzeniu zaprawy; w podłożach i okładzinach należy zaprojektować i wykonać adekwatne dylatacje zgodnie z wytycznymi dla określonego przypadku. MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA Po ok. 3 dniach; obiekty usługowe po ok. 28 dniach, wnętrza mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 21 dniach, obszary podwodne po ok. 28 dniach, podłogi ogrzewane po ok. 28 dniach. TEMPERATURA wykorzystywanIA Od +5°C do maks. +30°C (podłoże, materiał, powietrze); w zimnych porach roku, w obszarach zewnętrznych zalecane jest wykorzystanie szybkowiążących zapraw klejowych Sopro. ZUŻYCIE Ok. 1,2 kg/m² na 1 mm grubości warstwy. GRUNTOWANIE Sopro GD 749: beton, jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe (przy układaniu płyt o długości krawędzi do 60 cm i powierzchni do 0,2 m² ), jastrychy suche; płyty gipsowe ścienne, płyty gipsowo-kartonowe, płyty gipsowo-włóknowe; tynk gipsowy; mocno i zróżnicowanie absorpcyjny beton komórkowy (w pomieszczeniach); tynk cementowy i cementowo-wapienny; mur o pełnych spoinach. Sopro HPS 673: podłoża gładkie, o zamkniętych porach, jak istniejące okładziny z płytek ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego, lastrico i betonu, a także podłoża, na których znajdują się pozostałości lakierów do betonu, klejów do wykładzin dywanowych, płytek PCV czy parkietu. SPOSÓB wykorzystania Do czystego naczynia wlać ok. 8,25-8,75 l wody, dodać 25 kg (jeden worek) zaprawy Sopro FF 455 i wymieszać mechanicznie aż do uzyskania jednolitej, bez grudek, masy. Po upływie czasu dojrzewania, po 3- 5 minutach, ponownie skrupulatnie wymieszać. Nanieść warstwę kontaktową, potężnie wcierając cienką warstwę kleju gładką krawędzią pacy grzebieniowej, następnie wykonać warstwę grzebieniową za pomocą pacy o szerokości zębów stosownie przypasowanej do wymiarów stosowanych płytek (kąt nachylenia narzędzia w stosunku do podłoża 45° – 60°). Nałożyć wyłącznie taką ilość zaprawy, na której będzie można ułożyć płytki w ciągu czasu otwartego schnięcia (ok. 30 min.). Przyklejając płytki, najpierw przyłożyć je do krawędzi płytek uprzednio położonych i docisnąć do warstwy grzebieniowej, a następnie lekko odsunąć w celu równomiernego rozprowadzenia kleju i ostatecznie ustawić w docelowym położeniu. Czynności te należy wykonać zanim na powierzchni kleju utworzy się warstwa naskórkowa. W przypadkach ściśle określonych istnieje konieczność nanoszenia warstwy kontaktowej także na spód płytki. Szczeliny fugowe oczyścić z resztek zaprawy klejowej przed jej ostatecznym związaniem, a całą powierzchnię okładziny skrupulatnie umyć. OPAKOWANIE 5 kg.
 • Producent SOPRO
vf 419- zaprawa do podłóg szybkowiążąca, 25 kg marki Sopro 95,90 zł ZOBACZ SOPRO VF 419- elastyczna zaprawa do podłóg szybkowiążąca, 25 kg. Szybkowiążąca, sprężysta cementowa, zaprawa klejowa cienko-, przeciętniewarstwowa lub w konsystencji półpłynnej do układania płytek i płyt na podłogach, z rezultatem pełnego przylegania. Niska zawartość chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII. · Spełnia wymogi C2 EF zgodnie z normą PN-EN 12004. · Do układania okładzin na podłogach metodą cienko- i przeciętniewarstwową, a także półpłynną z możliwością ich szybkiego obciążania. · niezwykle do gresów, płyt wielkoformatowych i konglomeratów oraz na podłogi ogrzewane, na balkony i tarasy. · Możliwość wyboru adekwatnej konsystencji. · adekwatna urabialność dzięki ulepszeniu materiałami nienaturalnymi i wzmocnieniu włóknami. · trafne parametry robocze. · Wysoka sprawność. · W pomieszczeniach i na zewnątrz. Zastosowanie Do płytek i płyt z kamionki i z gresu, okładzin klinkierowych, mozaiki, niewrażliwych na przebarwienia płyt z kamieni naturalnych i płyt betonowych, płyt Cotto, płytek i płyt z konglomeratów. Balkony i tarasy z odpowiednim spadkiem; podłogi w obiektach usługowych i przemysłowych, podlegające wysokim obciążeniom mechanicznym; pomieszczenia mieszkalne; baseny. ZALECANE PODŁOŻA Beton, sezonowany co najmniej 3 miesiące; jastrychy anhydrytowe; z lanego asfaltu (wewnątrz); suche; podłogi ogrzewane (jastrychy cementowe, anhydrytowe); podłoża drewniane (w połączeniu z płytami izolacyjnymi Sopro FDP 558); istniejące, trwałe okładziny ceramiczne, z kamienia naturalnego, lastrico albo płyt betonowych. Uszczelnienia zespolone wyprodukowane Sopro FDF 525, Sopro DSF 423/523 albo Sopro TDS 823. CZAS zastosowania Ok. 45 minut; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego wykorzystania przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą. CZAS OTWARTEGO SCHNIĘCIA Ok. 30 minut. MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA Po ok. 3 godzinach lub po utwardzeniu zaprawy, w zależności od wybranej konsystencji; w obszarze podłoża należy zaprojektować i wykonać dylatacje. MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA Po ok. 1 dniu; obiekty usługowe po ok. 2 dniach, wnętrza mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 3 dniach, obszary podwodne po ok. 10 dniach, podłogi ogrzewane po ok. 14 dniach. TEMPERATURA używanIA Od +5 °C do maks. +25 °C (podłoże, materiał, powietrze). ZUŻYCIE Ok. 1,2 kg/m² na 1 mm grubości warstwy. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA Podłoża muszą być czyste, trwałe, nośne, oporne na odkształcenia oraz pozbawione substancji ograniczających przyczepność. Pęknięcia, występujące w jastrychu należy zszyć żywicą Sopro GH 564. Szerokie nierówności wyrównać przy pomocy Sopro AMT 468, Sopro RAM 3, Sopro RS 462, podłogi w pomieszczeniach Sopro NSM 550 lub Sopro FS 45. Na balkonach i tarasach przy pomocy szpachli Sopro AMT 468 albo Sopro RAM 3 wykonać stosowny spadek (o ile nie był wytwarzany wcześniej) i stosownie uszczelnić (np. Sopro TDS 823, Sopro DSF 423/523 lub Sopro AEB plus 639). Produkowane z użyciem Sopro Rapidur B1 jastrychy są gotowe do układania płytek po 12 h. Jastrychy anhydrytowe muszą wykazać wilgotność ≤ 0,5 % wag. Oraz być optymalnie zeszlifowane, oczyszczone i zagruntowane. Na podłożach drewnianych należy ułożyć płyty izolacyjne Sopro FDP 558. Jastrychy cementowe muszą być sezonowane min. 28 dni i być suche. Ogrzewane jastrychy cementowe i anhydrytowe przed rozpoczęciem układania muszą zostać odpowiednio wygrzane i uzyskać wynik pomiaru wilgotności dla jastrychów cementowych ≤ 2,0% wag., dla jastrychów anhydrytowych ≤ 0,3% wag. Obowiązują branżowe normy, wytyczne i zalecenia, a także ogólnie lubiane zasady techniki budowlanej. GRUNTOWANIE Sopro GD 749: podłoża o sporej albo różnorodnej chłonności, jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o długości krawędzi do 60 cm i powierzchni do 0,2 m², jastrychy cementowe; podłoża o piaszczącej się powierzchni; Sopro HPS 673: podłoża gładkie, o zamkniętych porach, podłoża drewniane; pozostałości klejów do wykładzin dywanowych albo z PCV; nie piaskowane jastrychy z lanego asfaltu; istniejące okładziny z płytek ceramicznych, lastrico, płyt z kamienia naturalnego i betonu. Sopro EPG 522 z posypką piasku kwarcowego Sopro QS 511: jastrychy anhydrytowe przy układaniu płyt o długości krawędzi powyżej 60 cm i powierzchni ponad 0,2 m². Termin realizacji może wynieść 1-2 dni robocze.
 • Producent SOPRO
SOPRO PUK 503- klej poliuretanowy, 6 kg 278,90 zł ZOBACZ SOPRO PUK 503- klej poliuretanowy. Dwuskładnikowy, jasny, nie zawierający rozpuszczalników, szybkowiążący, wodoszczelny klej poliuretanowy na bazie żywic reaktywnych do osadzania okładzin ceramicznych i kamiennych. Klasyfikacja R2 T wg normy PN-EN 12004. Na podłoża narażone na mocniejsze odkształcenia i wrażliwe na działanie wilgoci. Niezwykle do użytkowania na podłożach metalowych i drewnianych. Wysokoelastyczny, o wielkiej sile klejenia. Do wykorzystywania w przemyśle stoczniowym. W pomieszczeniach i na zewnątrz. Zastosowanie Na podłoża krytyczne w sytuacji podwyższonych wymagań w zakresie przyczepności, elastyczności i wodoszczelności. Do płytek i płyt ceramicznych, kamionkowych i z gresu, ceramicznych płyt i kształtek, płyt klinkierowych, mozaiki szklanej i ze szkła spiekanego, kalibrowanych płyt betonowych i z kamienia naturalnego, płytek i płyt z konglomeratów. Blaty kuchenne, prefabrykaty budowlane, schody metalowe, windy, podłogi ogrzewane o konstrukcji stalowej oraz w przemyśle stoczniowym. ZALECANE PODŁOŻA Wrażliwe na działanie wilgoci podłoża drewniane i gipsowe; beton, beton lekki, beton komórkowy; tynk cementowy, tynk z wysokohydraulicznego wapna lub spoiwo tynkarskie i murarskie; mur o pełnych spoinach i równej powierzchni (nie stosować do muru mieszanego); jastrychy cementowe; suche, ścienne płyty budowlane gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe; płyty cementowo-włóknowe, płyty warstwowe; jastrychy anhydrytowe i magnezjowe, jastrychy z lanego asfaltu; płyty wiórowe wiązane cementem lub tworzywem sztucznym; istniejące okładziny z płytek ceramicznych, lastrico, płyt z kamienia naturalnego i betonu; stare okładziny z PCV; poliester, parkiet, sklejka, powierzchnie metalowe. CZAS wykorzystania Ok. 45 minut. MOŻLIWOŚĆ CHODZENIA/FUGOWANIA Po ok. 12 godzinach albo po utwardzeniu kleju. MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA Po ok. 1 dniu; obiekty usługowe po ok. 2 dniach, wnętrza mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 2 dniach, obszary podwodne po ok. 2 dniach, podłogi ogrzewane po ok. 2 dniach. TEMPERATURA użytkowanIA Od +10°C do +25°C (podłoże, materiał, powietrze). OGRZEWANIE PODŁOGOWE pasuje. ZUŻYCIE Ok. 1,5 kg/m² na każdy mm grubości warstwy. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA Podłoża muszą być suche, czyste, trwałe, nośne, oporne na odkształcenia oraz pozbawione substancji ograniczających przyczepność jak np. Zatłuszczeń, wosku, rdzy i środków do konserwacji drewna. Zagrożone korozją powierzchnie metalowe należy zabezpieczyć podkładem antykorozyjnym. Płyty wiórowe powinny być ułożone na „mijankę", klejone na pióro i wpust, przymocowane przy pomocy wkrętów, niesprężyste i suche (≤ 8%). Tynki gipsowe muszą być suche (≤ 1%), jednowarstwowe, nie powinny być filcowane i wygładzane. Pęknięcia, występujące w jastrychu należy skleić (zszyć za pomocą klamer) żywicą Sopro GH 564. Jastrychy anhydrytowe muszą wykazywać wilgotność ≤ 0,5 % wag. oraz być trafnie zeszlifowane, oczyszczone i zagruntowane. Jastrychy cementowe muszą być sezonowane min. 28 dni i być suche. Wymienione niżej podłoża muszą być zagruntowane podkładem Sopro EPG 522 z posypką z piasku kwarcowego Sopro QS 507 lub Sopro QS 511: beton, beton lekki, beton komórkowy, tynk cementowy, tynk wyprodukowany z wysoko hydraulicznego wapna lub spoiw tynkarskich i murarskich, równy mur (nie stosować do muru mieszanego), jastrychy cementowe. Obowiązują branżowe normy, wytyczne i zalecenia i ogólnie szanowane zasady techniki budowlanej. SPOSÓB zastosowania Oba komponenty dostarczone są do obrotu w adekwatnej proporcji (element A 5,33 kg + komponent B 0,67 kg). Zbiorniczek z utwardzaczem (znajdujący się w wieczku) przebić kilkakrotnie ostrym narzędziem lub śrubokrętem, by umożliwić pełny wyciek artykułu. Składnik B przelać w całości do składnika A i przez co najmniej 3 minuty mieszać przy pomocy mieszarki mechanicznej wolnoobrotowej (n=7 obrotów/s) uzbrojonej w mieszadło śrubowe, aż do uzyskania jednolitej, bez smug i pęcherzyków powietrza masy. Po wymieszaniu przelać do odpowiedniego, czystego pojemnika i ponownie skrupulatnie wymieszać. Nie stosować z pojemnika, w którym materiał był dostarczony. Klej pobierać z pojemnika porcjami i równomiernie rozprowadzić na podłożu. Gładką stroną kielni zębatej, konkretnie dociskając, nanieść cienką warstwę kontaktową, po czym odpowiednią kielnią zębatą wykonać warstwę grzebieniową (kąt nachylenia narzędzia 45° – 60°). Materiał okładzinowy docisnąć do warstwy grzebieniowej, następnie przesunąć i ustawić w ostatecznym położeniu. OPAKOWANIE 6 kg. Termin realizacji zamówienia może wynieść 1-2 dni.
 • Producent SOPRO
STONES UNIWERSALNY KLEJ DO PŁYTEK GIPSOWYCH POWERGIPS 10 KG 34,99 zł ZOBACZ POWERGIPS – UNIWERSALNY KLEJ DO PŁYTEK GIPSOWYCH POWERGIPS jest klejem przeznaczonym do klejenia płytek gipsowych, a także innych okładzin gipsowychw pomieszczeniach zamkniętych. Znamionuje się wyjątkowo dobrą przyczepnością, wytwarzając trwałą spoinę.stanowczo zalecany do klejenia płytek gipsowych STONES. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:POWERGIPS można stosować na każdym jednostajnym podłożu typu: beton, cegła,bloczki silikatowe, bloczki cementowe płyty kartonowo-gipsowe i tynk cementowy i gipsowy. Podłoże musi być czyste, suche i zagruntowane odpowiednim środkiem do gruntowania podłoża. W przypadku gładkich powierzchni należy je zamontować i precyzyjnie oczyścić z wszystkich pyłów. PRZYGOTOWANIE KLEJU:Klej należy rozrabiać w czystym wiadrze. Klej wsypać do wody (5kg kleju na 1,9-2,1 litra wody) i starannie wymieszać ręcznie albo za pomocą mieszadła. Po ok. 2 min. Wymieszać ponownie. Klej należy zużyć w ciągu 45 min. KLEJENIE:Klej nanosić pacą zębatą na całej powierzchni płytki (ok. 5 mm grubości) i dociskając płytkę na ściany, eliminować nadmiar kleju, żeby nie przeszkadzał w trakcie fugowania. Korekty można dokonać do 2 minut od przyklejenia. Klej uzyskuje pełną solidność po całkowitym wyschnięciu (ok. 5 dni w temp 20°C). NARZĘDZIA:Czyste wiadro, mieszadło, szpachelka zębata do nanoszenia kleju, rękawiczki. ZALECENIA:Ze względu na dostatek materiałów budowlanych przystępnych na rynku, przed przystąpieniem do klejenia należy przeprowadzić próby, mające na celu wykluczenie nieprzewidzianych problemów, które mogą wystąpić w trakcie klejenia. SKŁADOWANIE:Klej należy składować w oryginalnie zamkniętych opakowaniach w suchym pomieszczeniu poprzez okres 12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu. informacje technologicznE:– średnie zużycie kleju: do 5 m2 z opakowania.– Czas mieszania ok. 2 min.– Proporcja mieszania 1.9-2.1 litra wody na 5kg kleju.– Temperatura otoczenia i podłoża wykonywania prac: +5°C+25°C.– Czas zużycia po wymieszaniu z wodą: do 45 min.– Czas wiązania wstępnego: 8 godz.– Czas wiązania całkowitego: min. 5 dni.– Klej nie jest mrozoodporny i wodoodporny.
 • Producent STONES

 

 

Najpopularniejsze: